HomeNowości z rynku

Hanwag Bunion – dobrze dopasowane obuwie do komfortowych wędrówek

Już od 100 lat buty HANWAG znane są z wyjątkowego dopasowania. Kategoria BUNION została stworzona z myślą o osobach z haluksami. Dzięki specjalnie opracowanym kopytom bawarski producent butów w roku jubileuszowym robi kolejny krok w celu zapewnienia idealnego dopasowania. I to dla wszystkich rodzajów stóp.

Hanwag Bunion – dobrze dopasowane obuwie do komfortowych wędrówek (fot. Hanwag)

Z 28 kośćmi, 19 mięśniami i 107 więzadłami oraz ścięgnami ludzka stopa jest złożoną konstrukcją. Nasze stopy są naszym fundamentem. Żadna inna część ciała nie jest wyposażona w tak wiele sensorów, których zadaniem jest dostarczanie do mózgu informacji o rodzaju podłoża, po którym stąpamy. Codziennie wykonują one niezwykłą pracę – podczas ruchu obciążamy je nawet trzykrotną masą naszego ciała. Łuk stopy, więzadła i mięśnie współpracują ze sobą, aby amortyzować i absorbować obciążenia. Jeśli jednak któraś z kości jest nieprawidłowo ustawiona, może to szybko doprowadzić do poważnych problemów i bolesnego dyskomfortu. Noszenie odpowiedniego rodzaju obuwia ogranicza powstawanie nieprawidłowości oraz zmniejsza nacisk na stopę podczas wykonywania codziennych czynności.

fot. Hanwag

Hallux valgus lub haluksy to jedne z najczęstszych schorzeń dotykających stóp. Paluch koślawy powstaje przez złe ustawienie stopy, które spowodowane jest noszeniem nieodpowiednich butów – zbyt małych, ciasnych lub niewygodnych, np. obcasów. Inne przyczyny to nadwaga lub słaba tkanka łączna. Problem często dotyka kobiet, boulderowców i wspinaczy sportowych. Gdy stopa poddawana jest nadmiernym obciążeniom lub ograniczeniom, to pierwsza kość śródstopia zmienia swoje pierwotne położenie. W rezultacie duży palec jest skierowany do wewnątrz w kierunku innych palców – dochodzi do powstania koślawości palucha. Specjalne kopyta HANWAG BUNION zapewniają dodatkowe miejsce na staw dużego palca, dzięki czemu alpiniści, trekkerzy, wędrowcy oraz spacerowicze mogą chodzić bez bólu i dyskomfortu.

Szeroka gama modeli BUNION w różnych kategoriach obuwia oferuje osobom z haluksami dobrze dopasowane buty niepowodujące dyskomfortu. Niezależnie od tego, czy chodzi o wspinaczkę, trekking, piesze wędrówki, czy codzienne użytkowanie. Aby zapewnić palcom więcej miejsca, we wszystkich modelach BUNION przestrzeń na palce tzw. nosek, jest podwyższona. Dodatkowo, po wewnętrznej stronie, na śródstopiu, nie stosujemy szwów przy wrażliwym stawie palucha, aby zapobiec uciskowi i otarciom.

MODELE BUNION Z KATEGORII TREK

Modele Bunion Trek Last bazują na sportowo ukształtowanym kopycie popularnego buta trekkingowego Tatra. Wersja Bunion tego modelu została dostosowana do wymagań dużego palucha i zapewnia mu dodatkowe miejsce. Wszystkie modele Bunion Trek są niezwykle wygodne i zapewniają precyzyjne dopasowanie opracowane z myślą o osobach z haluksami. Są solidne i wytrzymałe, oferują wsparcie i pewny krok, dzięki czemu sprawdzą się podczas wszystkich rodzajów trekkingu od wymagających wypraw w górach wysokich po wielodniowe trekkingi z namiotem, śpiworem i ciężkim plecakiem.

Tatra II Bunion Lady GTX (fot. Hanwag)

MODELE BUNION Z KATEGORII HIKE

Nowe modele Bunion Hike Last bazują na kopycie StraightFit, ale szerszym o 3 mm po wewnętrznej stronie i o obniżonej pięcie. Oprócz dodatkowego miejsca na staw dużego palca, Bunion Hike Last oferuje również więcej miejsca na palce w ogóle. To sprawia, że jest szczególnie wygodny dla osób z paluchem koślawym i szerszą przednią częścią stopy. Ta konstrukcja występuje w modelach z kategorii Travel i Hike oraz pozwala na zaoferowanie obuwia przeznaczonego na krótsze wędrówki, spacery i aktywne użytkowanie na co dzień.

Belorado II Low Bunion Lady GTX (fot. Hanwag)

Alta Bunion Lady GTX (fot. Hanwag)

O marce Hanwag

“Born in Bavaria – worn around the world”: Hanwag od 1921 roku w siedzibie firmy w Vierkirchen, niedaleko Monachium,  produkuje wysokiej jakości buty alpejskie, buty trekkingowe, turystyczne, jak i klasyczne buty miejskie. Obuwie firmy Hanwag to tradycyjne bawarskie rzemiosło i trwałość połączone z wiedzą techniczną i nieustannymi innowacjami. Wszystkie modele produkowane są w Europie, a w procesie produkcyjnym kładzie się nacisk na idealne dopasowanie, wytrzymałość i wysokiej jakości materiały. Wszystkie buty Hanwag to konstrukcje klejone lub szyte ręcznie za pomocą tradycyjnego podwójnego szwu. Obie metody produkcji pozwalają na ewentualną regenerację butów, co sprawia, że są dosłownie na całe życie. www.hanwag.com.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0