HomeImprezy outdoor

Biegaj w Tatrach z Buff The North Face Team

Marka The North Face została głównym partnerem Tatra Sky Marathon, jednego z najbardziej wymagających biegów górskich w Polsce, rozgrywanego na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przez najbliższe dwa miesiące osoby szykujące się do startu, a także każdy, kto chce spróbować swoich sił na tatrzańskich szlakach, będzie mógł wziąć udział w darmowych treningach biegowych prowadzonych przez zawodników i zawodniczki z Buff The North Face Team Poland.

Biegaj w Tatrach z Buff The North Face Team (fot. mat. prasowe)

Tatra Sky Marathon jest częścią Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się 24 lipca na terenie Gminy Kościelisko i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obok wymagającego maratonu górskiego, którego 42-kilometrowa trasa przebiega w dużej mierze na wysokości powyżej 2000 m n.p.m., w ramach wydarzenia organizowane są także: 18-kilometrowy Tatra Trail i rodzinny Bieg Świstaka.

Marcin Rzeszótko z Buff The North Face Team, tłumaczy:

Tatra Sky Marathon to jedna z niewielu okazji w Polsce do rywalizacji na trudnych technicznie szlakach w terenie wysokogórskim. Podczas biegu nie brakuje odcinków z dużą ekspozycją, suma przewyższeń na podbiegach wynosi ponad 3500 m, a ich średnie nachylenie to ok. 30 stopni. Najtrudniejsze miejsca są wyposażone w łańcuchy i liny poręczowe oraz zabezpieczone przez TOPR. Z pewnością do rywalizacji w takich warunkach trzeba się odpowiednio przygotować, bez względu na to, czy walczymy o pudło, czy naszym celem jest po prostu zmieszczenie się w limicie.

Biegaj w Tatrach z Buff The North Face Team (fot. mat. prasowe)

Dzięki zaangażowaniu marki The North Face w Tatrzański Festiwal Biegowy przez najbliższe dwa miesiące każdy chętny będzie mógł wziąć udział w otwartych treningach w Tatrach i na terenie gminy Kościelisko. Bezpłatne spotkania poprowadzą Marcin Rzeszótko oraz Magda Krzeptowska z Buff The North Face Team Poland i będzie to doskonała okazja do przygotowania do startów nie tylko w czasie Festiwalu, lecz także innych biegów górskich.

Biegaj w Tatrach z Buff The North Face Team (fot. mat. prasowe)

Do wspieranego przez The North Face teamu biegowego należą obecnie także: Paulina Tracz, Monika Węgrzyn, Marcin Kubica i Michał Dudczak. Z zawodnikami i zawodniczkami będzie można spotkać się na stoisku The North Face w czasie Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego. W tym samym miejscu będzie można skorzystać z wyjątkowej okazji do przetestowania obuwia z linii The North Face VECTIV™, a więc produktów, z których korzystają w czasie startów i treningów m.in. biegacze z Buff The North Face Team czy tacy zawodnicy i zawodniczki jak Pau Capell i Fernanda Maciel.

Więcej informacji na temat kolekcji biegowej The North Face znaleźć można na stronie:

Buff The North Face Team:

Tatrzański Festiwal Biegowy:

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0