HomeRynek outdoor

Rekordowy początek sezonu z Polskim Bonem Turystycznym

Ponad 170 tys. płatności i 124 miliony złotych trafią na konta przedsiębiorców turystycznych po długim weekendzie, który Polacy spędzili z Polskim Bonem Turystycznym.

fot. bonturystyczny.polska.travel

Spragnieni odpoczynku Polacy aktywnie korzystają z Polskiego Bonu Turystycznego. Liczba aktywowanych bonów na dzień 7 czerwca wyniosła już ponad 1,6 mln, a tylko w czasie ostatniego miesiąca, wliczając w to długi czerwcowy weekend, zapłacono nimi ponad 170 tys. razy. W tym samym okresie płatności zrealizowane Polskim Bonem Turystycznym wyniosły ponad 124 miliony, a z puli wszystkich aktywowanych dotychczas bonów Polacy wykorzystali już ponad 440 milionów złotych.

Ze wsparcia skorzystało dotychczas ok. 18 tysięcy podmiotów. Najwięcej z województw: małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego, w których zarejestrowało się najwięcej podmiotów obsługujących płatności Polskim Bonem Turystycznym. Statystyki wyraźnie pokazują, że przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na przystąpienie do programu, mogli w tym czasie liczyć na realne wsparcie i zyski. Każda płatność zrealizowana za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego jest wypłacana przez ZUS w ciągu 14 dni od dnia realizacji na rachunek podany podczas rejestracji podmiotu.

Plany spędzenia rodzinnych wakacji w kraju i skorzystania z programu Polskiego Bonu Turystycznego przez ogromną liczbę Polaków to szansa dla przedsiębiorców na skorzystanie z ponad 3,5 miliarda złotych dostępnych wciąż w ramach programu, w tym ponad 900 milionów z bonów, które już zostały aktywowane i jeszcze nie wykorzystane przez beneficjentów programu. Bon może służyć do opłacania usług turystycznych aż do czasu wyczerpania jego wartości.  Jeśli jednak kwota danej usługi jest wyższa niż przysługująca w ramach bonu, klient może sam dopłacić różnicę, a obiekty, które zachęcą turystów możliwością płatności bonem, mogą też liczyć na dodatkowe środki, które wpłyną z tytułu opłacenia dłuższych pobytów czy korzystania przez turystów z dodatkowych atrakcji.

Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej:

Przez cały czas obserwujemy systematyczny wzrost liczby aktywowanych bonów. Polacy planują już wakacyjne wyjazdy, ale wielu z nich zdecydowało się na wyjazd jeszcze w maju i na długi czerwcowy weekend. Poziom wykorzystania bonów tylko podczas tego ostatniego weekendu to dowód na to, że zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i wykorzystaniem bonu nie słabną, a najbliższe lato będzie czasem rodzinnych podróży z Polskim Bonem Turystycznym.

Przedsiębiorcy, którzy chcą przyjmować płatności bonem, mogą zgłaszać się do programu przez cały okres jego trwania. Aby znaleźć się w bazie Polskiego Bonu Turystycznego, wystarczy wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną za pośrednictwem profilu PUE ZUS. Obecnie w bazie znajduje się ponad 23 tys. podmiotów.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0