HomeRynek outdoor

Nowy model dystrybucji Red Chili w Polsce

Powstała w 1996 roku, marka Red Chili zasłyneła z produkcji inowacyjnych butów do wspinania. Z biegiem lat portfolio marki powiększało się i w tym momencie oprócz butów oferuje unikalną, ekologiczną odzież wspinaczkową a także akcesoria dla wspinacza. Z powodu zmian organizacyjnych, firma zarządzająca – Edelrid chce zakomunikować zmianę modelu sprzedaży marki Red Chili w Polsce z dystrybucji na agencję. Od 1.01.2022 Red Chili będzie reprezentowane przez Piotra Łupickiego i jego firmę Magenta Cat.

fot. Red Chili

O firmie Magenta Cat

Właściciel firmy Piotr Łupicki jest obecny w branży od wielu lat. W 2018 roku jego agencja stała sięreprezentantem firmy Edelrid w Polsce. Wierzymy że zmiana modelu sprzedaży i ujednolicenie dystrybucji naszych marek wzmocni obie marki i pomoże w sprzedaży w sklepach.

Okres przejściowy – 3-4 kwartał 2021

Sprzedaż butów Red Chili będzie prowadzona przez dotychczasowego partnera – firmę Camper dokońca roku tj. 31.12.2021. Firma Magenta Cat rozpocznie sprzedaż kolekcji odzieżowej i akcesoryjnej z dniem 1.07.2021.

fot. Red Chili

Podziękowania

W tym miejscu chcieliśmy podziękować za 18 lat bardzo owocnej obfitującej w sukcesy współpracy. Wielkie podziękowania należą się całemu zespołowi firmy Camper, który wykonał w tym czasieniesamowitą pracę. Camper i Red Chili w ciągu tych lat tworzyli niezwykle zgrany duet, czego dowodem jest silna pozycja marki, jako jednego z wiodących dostawców obuwia wspinaczkowego w Polsce.

Chcemy również podziękować wam – naszym partnerom a także klientom końcowym za zaufanie. Pomimo zmian wierzymy że będziemy w stanie zaoferować równie dobrą jakość obsługi klienta jak wcześniej.

Zespół Red Chili Polska

***

Piotr Łupicki, właściciel firmy Magenta Cat, komentuje:

Gdy w 2017 roku Edelrid połączył się z Red Chili stało się jasne że zmieni się sposób działania obu tych marek. Przez ostatnie 4 lata Red Chili zostało dokapitalizowane, stopniowo zmieniona została cała kolekcja, nastąpiła integracja systemów i magazynu. Wykonano ogromną pracę i teraz śmiało można powiedzieć że produkujemy jedne z najlepszych butów wspinaczkowych zarówno w segmencie butów dla początkujących – segmencie z którego słynie Red Chili, średniozaawansowaych jak i dla tych którzy rozgrzewają się na VI.5…  Liczę że wykorzystując efekt synergii tych dwóch marek, zmiana modelu sprzedaży z dystrybucji na agencję, wzmocni pozycję Red Chili na naszym rynku. Już teraz zapraszam do najlepszych sklepów wspinaczkowych do zapoznania się z nowymi produktami. Będzie się działo!

***

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0