HomeNowości z rynku

COROS wprowadza najmocniejszy zegarek GPS na świecie!

Dokładnie 17 sierpnia 2021 o godz. 16.00 czasu środkowoeuropejskiego COROS – jeden z globalnych liderów na rynku zegarków multisportowych – zademonstrował światu udoskonaloną wersję swojego flagowego modelu. VERTIX 2 to zegarek, który przekracza wiele barier i wprowadza markę na poziom, który jeszcze pięć lat temu – gdy COROS ogłaszał wprowadzenie swojego pierwszego produktu – wydawał się nieosiągalny. Dziś uchodzi on za jednego z technologicznych liderów w swojej kategorii, a nazwa COROS pojawia się w jednym szeregu z najważniejszymi producentami na rynku. Kolejne wprowadzane modele przekraczają nieosiągalne bariery, jak choćby wprowadzony rok temu najlżejszy sportowy zegarek świata, PACE 2. Kilka dni temu do tego zacnego grona dołączyła najnowsza odsłona VERTIXa – zegarka z najmocniejszą baterią na globalnym rynku. Jakie pojawiły się w nim udoskonalenia i co zmieniło się w stosunku do pierwotnej wersji? Dla kogo jest to przeznaczony model i w jakiej cenie będzie on dostępny? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

VERTIX 2, obsidian 1000

Już pierwsza odsłona VERTIXa uchodziła za najwszechstronniejszy i najbardziej wydajny multisportowy zegarek w ofercie marki COROS. Oprócz suchych danych liczbowych, potwierdzały to opinie użytkowników, zachwyconych niezwykle wydajną baterią, mnogością funkcji pomiarowo – analitycznych czy mechaniczną wytrzymałością, bazującą na zastosowaniu innowacyjnych materiałów.

Co COROS wprowadził do drugiej wersji VERTIXa, jeszcze bardziej podnosząc jego konkurencyjność?

1. Pierwszy na świecie zegarek wyposażony w System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości

VERTIX 2 wyposażony jest w system GPS o podwójnej częstotliwości, umożliwiający precyzyjne ustalanie lokalizacji nawet w najtrudniejszym środowisku, takim jak wybrane góry, wąwozy, lasy czy wybrane obszary miejskie. Nowy moduł wykorzystany w VERTIX 2 zapewni Ci znacznie wyższą dokładność nawigacji w niekorzystnych warunkach, w których sygnał z satelitów jest ograniczany lub gdzie występują zakłócenia z powodu wysokich budynków lub innych, dużych struktur fizycznych.

VERTIX 2 może komunikować się ze wszystkimi pięcioma głównymi systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS i Beidou), korzystając z dwóch głównych pasm częstotliwości (L1 + L5*) jednocześnie. Włączając tryb „wszystkie systemy  + podwójna częstotliwość”, zauważysz ogromną poprawę w ustalaniu lokalizacji – nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach terenowych!

*L5 (1176 MHz) nadawany był w paśmie radiowym zarezerwowanym wyłącznie dla służb bezpieczeństwa lotniczego. Charakteryzuje go wyższa moc, większa przepustowość i szybkość transmisji. COROS VERTIX 2 to pierwszy na świecie zegarek GPS korzystający z pasma L5.

2. Mapa świata w trybie offline

VERTIX 2 to jedyny zegarek, który oferuje mapę świata offline dostępną w trybach: Landscape, Topo i Hybrid. Produkt jest fabrycznie wyposażony w pełną globalną mapę krajobrazową. Mapy topograficzne poszczególnych regionów możesz bezpłatnie pobrać ze strony coros.com.

Projektanci zadbali nie tylko o funkcjonalność, ale również o wygodę użytkowania nawigacji. Mapę w najnowszej odsłonie VERTIXa możesz przybliżać lub oddalać za pomocą cyfrowego pokrętła lub korzystając z wysoce responsywnego ekranu dotykowego.

3. Największy ekran w ofercie COROS

Całkowicie nowy 1,4’’ ekran dotykowy o rozdzielczości 280 x 280 px (64 kolory) zapewni Ci znacznie lepsze wrażenia wizualne. Od teraz możesz wyświetlić na ekranie jeszcze więcej danych, a także mapy i trasy w pełnym kolorze. W trybie treningowym VERTIX 2 obsługuje aż do ośmiu pól danych na jednej stronie!

4. Imponujący czas pracy baterii

Dzięki nowej baterii o dużej gęstości energii, VERTIX 2 pracuje prawie dwa razy dłużej niż bateria zastosowana w pierwszej odsłonie modelu – już wtedy uważanej za zegarek z najmocniejszą baterią na rynku! Czas pracy baterii w wersji 2.0 przedstawia się następująco:

 • przy codziennym użytkowaniu – 60 dni
 • Full GPS (pomiar co sekundę) – 140 godzin
 • Full GPS z odtwarzaniem muzyki – 35 godzin
 • wszystkie systemy satelitarne – 90 godzin
 • wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki – 30 godzin
 • wszystkie systemy satelitarne + Podwójna częstotliwość – 50 godzin
 • w trybie UltraMax – 240 godzin.

Jaki inny model zegarka może zaproponować choćby zbliżone parametry?

5. Odczuwalna różnica w mocy obliczeniowej

Procesor nowej generacji zastosowany w modelu VERTIX 2 zapewni Ci 20% wzrost wydajności w porównaniu z pierwotną wersją. Co więcej, VERTIX 2 jest wyposażony w ogromną pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB do zapisywania muzyki, map, tras, danych treningowych i przyszłych aktualizacji oprogramowania.

6. Nowy interfejs użytkownika (UI)

Nowy interfejs użytkownika pozwala na pełne wykorzystanie potencjału cyfrowego pokrętła. Wszystkie kluczowe informacje są dostępne w widżetach – wystarczy, że obrócisz pokrętło. Ulepszony ekran dotykowy umożliwi Ci wykonywanie niektórych czynności za pomocą palca i ekranu dotykowego, co pozwala na precyzyjną kontrolę podczas nawigacji, a także na łatwy dostęp do pól muzycznych i danych treningowych.

COROS VERTIX 2

7. Elektrokardiografia

Elektrokardiografia (EKG) to najdokładniejszy sposób monitorowania tętna, a także niezawodny sposób na pomiar zmienności rytmu zatokowego (HRV). Za pomocą VERTIXa 2 możesz wykonać EKG i zmierzyć HRV oraz poziom stresu (zarówno podczas treningu, jak i w życiu codziennym), co pomoże Ci zwiększyć wydajność i zoptymalizować plan treningowy oraz regeneracyjny.

8. Łączność Wi-Fi

Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwi Ci szybki i bezproblemowy sposób pobierania nowych aktualizacji oprogramowania z serwerów COROS – bezpośrednio z poziomu zegarka.

9. Sterowanie kamerami Insta360™

Sparowanie kamery Insta360™ (Insta360 Go 2, One X2 i One R) z zegarkiem umożliwi Ci sterowanie nią z poziomu nadgarstka. Stwarza to ogromne możliwości; możesz np. umieścić kamerę na statywie i stworzyć bardziej kreatywne ujęcia.

10. Muzyka

VERTIX 2 oferuje możliwość przesyłania i słuchania muzyki przechowywanej na urządzeniu po sparowaniu zegarka ze słuchawkami przy użyciu technologii Bluetooth. Co więcej, producent zapewnił, iż funkcje związane z odtwarzaniem muzyki będą rozwijane w nadchodzących aktualizacjach oprogramowania.

11. Opakowanie

Vertix 2 sprzedawany jest w wytrzymałym, wodoodpornym futerale – można go używać do bezpiecznego przechowywania telefonu, kluczy czy portfela.

12. Wykonany z myślą o ekstremalnej trwałości

VERTIX 2 wykonany jest z najwyższej jakości, niezwykle trwałych materiałów; szkiełko wykonano ze szkła szafirowego, pokrytego powłoką diamentopodobną (DLC). Z kolei nowa tytanowa koperta jest trzykrotnie bardziej odporna na zarysowania niż w pierwotnej wersji Vertixa.

COROS VERTIX 2

COROS Vertix 2 dostępny będzie jesienią b.r. w czołowych sklepach biegowych oraz outdoorowo – sportowych, oferujących zegarki GPS.  Nabyć będzie go można w dwóch opcjach kolorystycznych: Obsidian, Lava, wraz z paskami w kolorach Coral, Grey, Yellow, Black, Green Navy.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 3 299,99 PLN brutto.

Specyfikacja techniczna

Model COROS VERTIX 2 GPS Adventure Watch
Rozmiar wyświetlacza 1.4’’
Rozdzielczości ekranu 280 x 280 px (64 kolory)
Rodzaj wyświetlacza dotykowy LCD
Szkło szafirowe
Materiał koperty stop tytanu Grade 5 z powłoką PVD
Materiał obudowy stop tytanu z powłoką PVD
Pasek 26 mm Quick Fit
Materiał paska Silikon / Nylon
Rozmiar koperty 50,3 x 50,3 x 15,7 mm
Waga z paskiem silikonowym 91 g
Czas pracy baterii Full GPS (pomiar co sekundę)

(GPS / QZSS): 140 godzin

Full GPS (pomiar co sekundę) z odtwarzaniem muzyki

(GPS / QZSS): 35 godzin

Wszystkie systemy satelitarne

(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 90 godzin

Wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki

(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 30 godzin

Wszystkie systemy satelitarne + podwójna częstotliwość

(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou w/ Dual Frequency): 50 godzin

W trybie UltraMax

(GPS+PDR): 240 godzin

Przy codziennym użytkowaniu – 60 dni

Komunikacja z telefonem Bluetooth® 5.0 Dual Mode, Wi-Fi®
Komunikacja z akcesoriami Bluetooth®
Pamięć wewnętrzna 32 GB
System Nawigacji Satelitarnej Globalny System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości obejmujący wszystkie satelity
Czujniki pulsoksymetr optyczny

optyczny pomiar tętna

elektrokardiogram

wysokościomierz barometryczny

akcelerometr

kompas

żyroskop

termometr

Wodoodporność 10 ATM (100 m)
Temperatura użytkowania od -30℃ do 50℃
Temperatura przechowywania od -30℃ do 60℃
Czas ładowania mniej niż 2 godziny
Mapy / nawigacja mapa świata Street i topograficzna offline

nawigacja Breadcrumb (obsługa przy użyciu ekranu dotykowego i cyfrowej koronki)

punkty kontrolne

powrót do startu

profil wzniesień

odległość od celu

współrzędne GPS

alert burzowy

Odtwarzacz muzyki pamięć wewnętrzna i odtwarzanie muzyki w trybie offline (transmisja Bluetooth)
Formaty plików muzycznych MP3
Tryby sportowe bieganie, bieganie w pomieszczeniach, bieganie na bieżni, biegi przełajowe, wspinaczka, piesze wędrówki, rower, rower stacjonarny, basen, pływanie w otwartym akwenie, triathlon, kardio (na zewnątrz i w pomieszczeniach), narciarstwo, snowboard, free ride, skitouring, speedsurfing, windsurfing, kajakarstwo górskie, flatwater, wioślarstwo, wioślarz, multisport, trening siłowy

VERTIX 2, lava 1000

Więcej informacji na https://coros.com.

#exploreperfection

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anita 3 lata ago

  Wszystko fajnie, ale jednej rzeczy nie ulepszyli – ładowania. Z tego co widze na zdjęciu, to sposób łądowania pozostął ten sam – kablek i wtyczka, nie wiem czy tylko w moim Apexie ale uważam, że jest to pięta achillesowa tego urządzenia. KAbelek nie styka i często wypada z wtyczki, po odpowiednium ustawienu sprawdzam jeszcze kilka razy czyy sie faktycznie ładuje bo lubi sie przesunąć o milimetr i nie ładować. A mogliby zobić magnetyczna wtyczkę…

 • comment-avatar
  Jack 2 lata ago

  A kiedy będą płatności w Corosach? To jedyna funkcjonalność która jednak powoduje, że jeszcze pozostaję u konkurencji. Zaczniesz z tego kożystać i trudno bez tego się obejść.