HomeEkologia / Zrównoważony rozwój

Spinnova rozpoczyna współpracę z The North Face

Spinnova, firma specjalizująca się w produkcji zrównoważonych materiałów, nawiązała współpracę z The North Face, globalnym liderem rynku odzieży outdoorowej.

źródło: spinnova.com

Globalne zapotrzebowanie na materiały tekstylne rośnie w szybkim tempie i szacuje się, że do 2030 r. wyniesie 146 milionów ton rocznie. Outdoor, to szybko rozwijający się segment przemysłu odzieżowego, celem nowej współpracy jest zmniejszenie jego wpływu na środowisko i wykorzystania zasobów. W ramach współpracy Spinnova i The North Face chcą stworzyć alternatywy dla konwencjonalnych tekstyliów wykorzystywanych przez branżę outdoorową, nie idąc przy tym na kompromisy w zakresie jakości i właściwości technicznych.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Spinnova, Janne Poranen:

The North Face jest liderem w dziedzinie zrównoważonej produkcji odzieży outdoorowej. To dla nas świetna okazja, aby wspólnie przesuwać granice. Naszym celem jest ustanowienie nowego standardu dla branży w zakresie zrównoważonego rozwoju i wysokiej wydajności.

Włókno SPINNOVA® jest produkowane bez szkodliwych chemikaliów, przy minimalnym zużyciu wody i przy minimalnej emisji CO2. SPINNOVA® nie zawiera mikroplastików i może być w pełni wykorzystane ponownie.

Oliver Lang, wiceprezes ds. rozwoju produktu w The North Face:

Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie produktów o zamkniętym cyklu życia, ciągły rozwój innowacyjnych materiałów i dalsze zmniejszanie wpływu naszych produktów na środowisko. Spinnova jest idealnym partnerem w tej podróży.

The North Face należy do VF Group, której roczna sprzedaż w roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. wyniosła 9,2 mld USD. Spinnova przewiduje, że umowa z The North Face może mieć znaczący wpływ na jej wejście na rynek, mimo że nie przewiduje się, aby umowa miała istotny wpływ na wyniki finansowe Spinnova w latach 2021-2022.

Długoterminowe cele biznesowe Spinnova obejmują osiągnięcie miliona ton rocznej zdolności produkcyjnej włókien SPINNOVA® w ciągu najbliższych 10-12 lat. W lutym firma Spinnova ogłosiła plany budowy swojej pierwszej komercyjnej fabryki w Finlandii, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone materiały ze strony światowych marek tekstylnych. Oczekuje się, że fabryka produkująca włókno SPINNOVA® rozpocznie produkcję pod koniec 2022 r., wraz ze strategicznym partnerem Spinnova, Suzano, największym na świecie producentem celulozy.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0