HomeImprezy outdoor

Zaproszenie na Polar Sport Run i 10. Memoriał Wojtka Kozuba

2 października w Zawoi odbędzie się dziesiąta już edycja Memoriału Wojtka Kozuba. Jak co roku na początku jesieni rodzina i przyjaciele wspaniałego wspinacza spotykają się pod Babią Górą by pobiegać, powspominać Wojtka i pobawić się w najlepszej możliwej atmosferze i towarzystwie.

W tym roku Memoriał odbędzie się po raz drugi w ramach Polar Sport Run, biegowego weekendu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – biegacze, ich rodziny, kibice i dzieci. Będzie jeszcze więcej biegania niż zwykle, bo do wyboru są trzy trasy + trasa dla dzieci.

  • Diablak Vertical: ok. 5800m, +1025 m przewyższenia – z metą na Babiej Górze
  • Memoriał Wojtka Kozuba: 20 km, + 1300 m
  • Kozub Race Ultra Kraków Zawoja: ok. 72 km – piszemy około, bo tak naprawdę to sami zawodnicy zdecydują, jak długą trasę pokonają.

Bazą zawodów będzie tak jak w zeszłym roku Skansen w Zawoi Markowej, piękny ogrodzony teren, zabudowany starymi chatami, dużo przestrzeni i miejsca na zabawę oraz odpoczynek. Tam też będzie start i meta (poza verticalem – meta na szczycie Babiej Góry). Trasy zabezpieczą beskidzkie i podhalańskie grupy GOPR przy wsparciu kilkudziesięciu wolontariuszy; doskonały posiłek regeneracyjny zapewni Frania Cafe z Krakowa oraz miejscowe koło gospodyń wiejskich. Dla najmłodszych będzie przedszkole, warsztaty kulinarne, przyrodnicze oraz wspinaczkowe.

– Tu zawsze była wyjątkowa atmosfera, ciepła, rodzinna. Wiele osób od lat spotyka się właśnie w Zawoi; przyjeżdżają tu pobiegać albo pomóc przy organizacji imprezy, czasem całą rodziną – opowiada Zbyszek Marcinkiewicz z Polar Sportu. – Tradycyjnie, jak to w przypadku naszych imprez bywa, chcemy, by każdy zawodnik wyjechał z Zawoi z nagrodą – najszybsi dostaną najwięcej, ale na tym nie koniec. W tamtym roku to się udało – rozlosowaliśmy ponad 150 nagród, każdy miał szansę wygrać – wszystko dzięki hojności naszych sponsorów i partnerów biznesowych Polar Sportu – dodaje organizator.

Pakiety startowe jeszcze są, zapisywać się można aż do dnia startu.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0