HomeNowości z rynku

Summit Series™ Advanced Mountain Kit od The North Face

The North Face od ponad pół wieku tworzy najbardziej innowacyjny i zaawansowany technicznie sprzęt wysokogórski na świecie. Przez cały ten czas eksploracja w wysokich górach nieustannie się rozwijała. Obecnie najlepsi sportowcy poruszają się szybciej i wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej – tym samym rośnie zapotrzebowanie na innowacyjny sprzęt, który sprosta próbom, o jakich dawniej nikt nawet nie myślał.

Summit Series™ Advanced Mountain Kit od The North Face

Myśląc o współczesnych wyzwaniach, jakich podejmują się sportowcy wysokogórscy, projektanci The North Face opracowali jeden z najlepszych na świecie systemów alpinistycznych. Summit Series™ Advanced Mountain Kit (AMK) powstał w ścisłej współpracy z profesjonalnymi alpinistami: Davidem Göttlerem, Hervém Barmassem i Andresem Marinem i składa się z 21 unikalnych produktów zaprojektowanych tak, by idealnie ze sobą współgrać. 

Wyposażony w liczne innowacje produktowe, nowe technologie tkanin i unikalne metody konstrukcji, Advanced Mountain Kit jest oddychającym, pakownym i lekkim, warstwowym systemem odzieży, która daje sportowcom swobodę i elastyczność w osiąganiu celów, jednocześnie chroniąc ich przed najtrudniejszymi warunkami na świecie.

Nowe rozwiązania The North Face odzwierciedlają nie tylko lata badań i rozwoju, ale także chęć współpracy ze sportowcami, aby znaleźć takie rozwiązania, które pomogą im osiągać wymarzone cele. Inspiracją do podejmowania tego typu wyzwań jest dla marki hasło „Athlete Tested, Expedition Proven” (tłum. sprawdzone przez sportowców, przetestowane na wyprawach).

Summit Series™ Advanced Mountain Kit od The North Face

Zdaniem wiceprezesa ds. produktów i marketingu The North Face, Michaela Horscha, powstawanie odzieży technicznej i sprzętu wysokogórskiego należy traktować jako proces, który jest kluczowy dla powodzenia innowacji:

The North Face od zawsze był oddany tworzeniu produktów, które wesprą eksplorację, przedefiniują granice tego, co możliwe oraz wesprą sportowców na całym świecie, by osiągali założone przez siebie cele. Poprzez oryginalny design, unikalne rozwiązania materiałowe oraz innowacyjną konstrukcję, byliśmy w stanie stworzyć kolekcję, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby sportowców. To prawdziwy przełom, jeśli chodzi o sporty wysokogórskie.

David Göttler, profesjonalny alpinista The North Face, podkreśla:

Ten system oraz proces jego tworzenia są niezwykłe. Dbałość o szczegóły i dopracowanie każdego produktu są zauważalne już na pierwszy rzut oka. To bez wątpienia najlżejszy i najbardziej funkcjonalny zestaw, jaki kiedykolwiek, gdziekolwiek nosiłem, i wprost nie mogę się doczekać kolejnych przygód z jego udziałem.

Premiera kolekcji, ogłoszona po raz pierwszy na początku 2020 roku, została przesunięta z powodu pandemii. Teraz, gdy świat ponownie otwiera się na eksplorację, AMK trafia do sprzedaży. 

Summit Series™ Advanced Mountain Kit od The North Face

Tworząc ten unikalny system odzieży, The North Face wykorzystuje pięć nowych, autorskich technologii i innowacji:

 • Puch Cloud Down: Technologia puchu Cloud Down to nieciągła, przesunięta konstrukcja komór dla zwiększenia wydajności termicznej z zachowaniem lekkości ubrania. To unikalne rozwiązanie wyróżnia asymetryczna konstrukcja wewnętrzna i zewnętrzna, co pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni dla puchu, przy jednoczesnym utrzymaniu podszewki blisko skóry w celu zwiększenia wydajności cieplnej. 
 • Puch 50/50 Down: Puch 50/50 Down stanowi zupełnie nowe podejście do izolacji, zapewniające jednocześnie ocieplenie i oddychalność. Wypełnione puchem przegrody połączone są z dobrze przepuszczającą powietrze tkaniną wierzchnią, co tworzy wyjątkową, oddychającą warstwę puchową o niewielkiej objętości. Taka innowacyjna konstrukcja pozwala na odprowadzanie ciepła i wilgoci w celu lepszej regulacji temperatury podczas aktywności aerobowej w ekstremalnie trudnych warunkach. 
 • FutureFleece™: W tkaninie polarowej FutureFleece™ liczy się detal. Do stworzenia tej lekkiej, technicznej tkaniny wykorzystano ośmiokątne włókna octa-yarns otoczone pustymi przekrojami poprzecznymi, które decydują o właściwościach termicznych produktu. Takie rozwiązanie sprawia, że tkanina jest cienka, ale jednocześnie bardzo ciepła i miękka, zapewniając komfort noszenia przez wiele godzin nawet w najtrudniejszych warunkach.
 • Dot Knit: Aktywna warstwa typu base layer, która współpracuje ze sportowcem, odprowadzając wilgoć ze skóry na zewnątrz ubrania za pomocą hydrofobowych włókien umieszczonych przy ciele i hydrofilowych umieszczonych na zewnątrz. Specjalne otwory rozmieszczone na całej tkaninie pomagają utrzymać suchość w wysokogórskich warunkach.
 • FUTURELIGHT™

Summit Series™ Advanced Mountain Kit od The North Face

The North Face nawiązał współpracę sprzedażową z dziewięcioma najlepszymi, specjalistycznymi sklepami outdoorowymi w całej Europie. Produkty z nowej kolekcji i wsparcie techniczne znaleźć można u następujących dystrybutorów:

 • ELLIS BRIGHAM MOUNTAIN SPORTS – LONDYN
 • SPORTMARAFON – MOSKWA
 • Sport Schuster – MONACHIUM
 • 8a.pl – KATOWICE
 • AU VIEUX CAMPEUR – PARYŻ
 • NK Sport – SZTOKHOLM 
 • Sportsnett – OSLO
 • DF SPORT SPECIALIST – MEDIOLAN

Summit Series™ Advanced Mountain Kit od The North Face

Więcej na temat Summit Series™ Advanced Mountain Kit od The North Face znaleźć można na stronie.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0