HomeNowości z rynku

Buty skitourowe Dynafit / zima 21-22: gwarancja LIFETIME GUARANTEE

Od startów w zawodach po freetouring: odpowiedni but dla każdego pasjonata skitouringu – teraz z gwarancją LIFETIME GUARANTEE.

Buty skitourowe Dynafit / zima 21-22: gwarancja LIFETIME GUARANTEE

Skitouring to sport o wielu obliczach: podczas gdy zawodnicy walczą o każdą sekundę na trasie wyścigu, entuzjaści klasycznego foczenia ruszają na długie przygody w mocno urozmaiconym górskim terenie. Są też tacy, którzy pokonają każdy dystans byle tylko dotrzeć do wymarzonej linii zjazdu biegnącej nietkniętym zboczem czy stromym żlebem.

Wymagania względem sprzętu są tak zróżnicowane jak sam sport. Na szczęście DYNAFIT posiada w swojej kolekcji odpowiedni but i idealnie dobrane zestawy sprzętu dla każdego skitourowca, by mógł on bez kompromisów cieszyć się maksymalnie efektywnymi wycieczkami na fokach. Wszystkie buty skitourowe DYNAFIT tworzone są ręcznie we Włoszech, a od sezonu zimowego 2021-22 marka obejmuje je gwarancją LIFETIME GUARANTEE. Na buty kupione po 1 października 2021 przysługuje nowa gwarancja wydłużona z dwóch na pięć lat, co odpowiada zakładanemu okresowi użytkowania buta skitourowego.

NOWOŚĆ: DNA – MINIMALISTYCZNY ZAWODNIK

DNA marki DYNAFIT: 800 gramów wagi, wykonana z włókna węglowego skorupa i innowacyjny system zapięcia sprawiają, że skitourowy model DNA to pierwszy wybór dla ambitnych zawodników i zawodniczek. Zredukowana w swojej konstrukcji do niezbędnego minimum nowa propozycja od DYNAFIT to idealne połączenie szybkości, zaawansowanych właściwości i maksymalnie zoptymalizowanej wagi. W skorupie zastosowano nowoczesny materiał kompozytowy stworzony z włókna węglowego i tworzywa Grilamid, cholewkę wykonano natomiast całkowicie z włókna węglowego, by była ona odpowiednio sztywna. Nowo opracowany Race Lock System pozwala jedną ręką zmieniać tryby mechanizmu walk-ski. Zapięcie na bazie haczyków (postępowanie patentowe w toku) zamyka cholewkę w pożądanej pozycji wydając przy tym charakterystyczny dźwięk. W połączeniu z rewolucyjnym Twistfit System model DNA wynosi sztywność i właściwości zjazdowe na totalnie nowy poziom. Twistfit to system pozwalający na szybką i precyzyjną regulację za pomocą pokrętła i tym samym idealne dopasowanie buta w pięcie oraz stabilne trzymanie przedniej części stopy.

dynafit buty skitouring

DNA marki DYNAFIT

60-stopniowa rotacja cholewki składa obietnicę pełnej swobody ruchu, by pozwolić na maksymalnie efektywny i naturalny ruch pod górę. Ponadto model wyposażony został w botek Bikini Liner, który imponuje ultraniską wagą 110 gramów. Botek jest termoformowalny, a zatem poprzez wygrzanie można idealnie dopasować go do kształtu stopy. Główne części buta połączone są śrubami, co oznacza, że w razie potrzeby każdą z nich możesz wymienić na nową.

 • Rozmiary: 23 – 30 Mondo
 • Waga: 800 gramów
 • MSRP: 4499,90 PLN
 • Najlepiej używać z: nartami DNA, wiązaniami Low Tech Race 105 Manu

NOWOŚĆ: SPEED – DLA SZYBKICH WSPINACZY  

Efektywność na podejściach, stabilność podczas zjazdów: ważący zaledwie 1050 g model Speed zachwyci cię swoimi właściwościami zarówno na przygotowanych stokach, jak i poza trasami. Jego nazwa mówi sama za siebie: but powstał na bazie cenionej serii TLT i wykorzystuje jej sprawdzone rozwiązania. Uniwersalny Speed to gwarancja wysokiej jakości użytkowania w połączeniu z solidną konstrukcją, efektywnością i stabilnością. But imponuje także minimalistycznym designem i łatwością obsługi. Sportowy krój i last o szerokości 99 mm zapewniają precyzyjne dopasowanie i stabilne trzymanie stopy wewnątrz buta, a tym samym pełną kontrolę podczas jazdy. Prosty system Ultra Lock 2.0 umożliwia szybką regulację, zapinanie i odpinanie buta za pomocą jednej klamry, co pozwala ograniczyć czas potrzebny na zmianę trybów z podejściowego na zjazdowy.

dynafit buty skitouring

SPEED marki DYNAFIT

Botek składa obietnicę komfortu, a przy tym jest bardzo lekki, by nie dodawać zbędnych gramów do całkowitej wagi modelu. W połączeniu z 60-stopniową rotacją cholewki miękki język z tworzywa Pebax pozwala na większe zgięcie w przedniej części, co sprawia, że szybkim, dynamicznym podejściom towarzyszy jednocześnie pełna swoboda ruchu i kontrola. W trybie zjazdowym optymalnie sztywną cholewkę wykonaną z najwyższej jakości tworzywa Grilamid można łatwo i bezpiecznie zablokować pod kątem 15 lub 18 stopni nachylenia. W podeszwie zastosowano mieszankę gumową POMOCA zapewniającą przyczepność i stabilność kroku na twardych, oblodzonych odcinkach pokonywanych pieszo.

dynafit buty skitouring

SPEED marki DYNAFIT

 • Rozmiary: 25 – 30.5 Mondo (mężczyźni) I 23 – 27.5 Mondo (kobiety)
 • Waga: 1050 gramów (mężczyźni) I 950 gramów (kobiety)
 • MSRP: 1949,90 PLN
 • Najlepiej używać z: nartami Blacklight Pro, wiązaniami Superlite 150 (mężczyźni) nartami Blacklight 88 W, wiązaniami Blacklight (kobiety)

NOWOŚĆ: RADICAL PRO – BEZKOMPROMISOWO WSZECHSTRONNY  

Nie można mieć wszystkiego… Można! Wyposażony w rewolucyjny Hoji Lock System nowy model Radical Pro to bezkompromisowy kompan na skitoury łączący w sobie pozornie sprzeczne światy swobodnego ruchu na podejściach i optymalnej sztywności tak niezbędnej w trakcie zjazdów. But jest kompatybilny ze wszystkimi wiązaniami pinowymi, hybrydowymi i alpejskimi. 

dynafit buty skitouring

RADICAL PRO marki DYNAFIT

W trybie podejściowym cholewka i skorupa pracują niezależnie, by umożliwić skuteczną wspinaczką. 60-stopniowa rotacja cholewki nie ogranicza ruchu. Niska waga – zaledwie 1380 g – oraz elastyczna konstrukcja języka wykonana z dwóch zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych zapewniają naturalny, efektywny ruch w stromym terenie. Nowy formowany termicznie botek (opcjonalny) idealnie dopasowując się do kształtu stopy oferuje stabilność i pełen komfort już podczas pierwszego użycia. W Radical Pro od DYNAFIT jesteś odpowiednio przygotowany na długie wycieczki na skitourach z wymagającymi podejściami.

„Wystarczy jeden ruch”: dzięki zastosowaniu opatentowanego systemu Hoji Lock Radical Pro zmienia się na szczycie w solidnego zjazdowca gwarantującego wyjątkowe przełożenie siły na nartę. Inteligentny kablowy system integruje mechanizm z klamrami i Ultra Lock Strap, dzięki czemu w celu zmiany trybu na zjazdowy i zablokowania buta wystarczy jedynie opuścić ramię z tyłu. Cholewka i skorupa tworzą wtedy jeden całkowicie spójny element. Jest to unikalne rozwiązanie na rynku pozwalające na precyzyjną i efektywną jazdę na najwyższym poziomie, czego normalnie oczekuje się od modeli typowo zjazdowych.

 • Rozmiary: 25 – 31.5 Mondo (mężczyźni) I 22.5 – 27.5 Mondo (kobiety)
 • Waga: 1380 gramów (mężczyźni) I 1270 gramów (kobiety)
 • MSRP: 2749,90 PLN
 • Najlepiej używać z: nartami Radical 88 (M/W), wiązaniami Radical

HOJI FREE 110 – SPECJALISTA ds. PUCHU

Oferujący precyzyjne dopasowanie do stopy solidny but do zabawy w głębokim puchu: model wyposażony został w opatentowany Hoji Lock System, który łączy cholewkę i skorupę wewnątrz buta w jeden spójny mechanizm. Większa sztywność uzyskana dzięki wykorzystaniu unikalnego tworzywa Grilamid wzmocnionego włóknem szklanym oraz progresywny flex 110 sprawiają, że Hoji Free 110 zapewnia rewelacyjne przełożenie siły na nartę i świetne właściwości zjazdowe. Inteligentny kablowy system integruje mechanizm z górną klamrą i Ultra Lock Strap, dzięki czemu w celu zmiany trybu na zjazdowy wystarczy jedynie opuścić ramię z tyłu buta, co doprowadza do zablokowania go pod kątem 11 stopni w wygodnej, ale zarazem sportowej i pozwalającej na pełną kontrolę pozycji do dynamicznej jazdy.

dynafit buty skitouring

HOJI FREE 110 marki DYNAFIT

Na podejściach freetourowcy docenią V-kształtny język i 55-stopniową rotację cholewki gwarantujące maksymalną swobodę oraz naturalny, efektywny ruch. Specjalną cechą Hoji Free 110 jest opcjonalny, formowany termicznie botek stworzony we współpracy ze specjalistyczną marką Sidas. Komfortowy botek imponuje swoją niską wagą, a jednocześnie precyzyjnie i stabilnie obejmuje stopę. Ponadto model wyposażono w nową podeszwę POMOCA Free, by żaden oblodzony czy skalny teren nie stanął ci na drodze do wymarzonej linii zjazdu. Podeszwa to obietnica przyczepności i pewnego kroku na pokonywanych pieszo odcinkach. Co więcej, dla podniesienia bezpieczeństwa Hoji Free 110 można używać z rakami automatycznymi. But jest także kompatybilny ze wszystkimi wiązaniami pinowymi, hybrydowymi i alpejskimi. 

 • Rozmiary: 23.5 – 31.5 Mondo 
 • Waga: 1550 gramów
 • MSRP: 3299,90 PLN
 • Najlepiej używać z: nartami Beast 108, wiązaniami ST Rotation 10

***

Więcej informacji o DYNAFIT LIFETIME GUARANTEE na:

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0