HomeLudzie branży outdoorDesign

Nagroda Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kategorii Design 2021 dla Doroty Kabały!

Dorota Kabała, projektantka w branży sportowej i outdoorowej, specjalizująca się w zrównoważonym, ekologicznym designie, otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kategorii Design 2021.

Dorota Kabała w swoim studio (fot. Marek Swoboda)

Dorota dziękuje swoim klientom za współpracę i zaufanie, oraz komentuje:

Nagroda jest dla mnie dodatkową motywacją do kontynuacji i podejmowania nowych projektów w zakresie designu dla sportu, aktywności fizycznej, w tym dla branży outdoorowej oraz ekologicznego, zrównoważonego projektowania i produkcji.

Warto zwrócić uwagę, że wyróżnienie w kategorii design projektantki z naszej branży, jest docenieniem jednocześnie dla całego środowiska działającego w obszarze outdooru. To sygnał, obok nagród przyznawanych w branży, że dzięki współpracy z projektantami i interdyscyplinarnemu łączeniu kompetencji, polskie wdrożenia outdoorowe są na coraz wyższym i innowacyjnym poziomie.

Dorota Kabała w swoim studio (fot. Marek Swoboda)

Projektowanie w branży outdoorowej wymaga zaangażowanego podejścia. Wszyscy miłośnicy podróży, wypraw, natury, zwracają uwagę na zrównoważony rozwój. Dorota podkreśla:

Uważam, że projektanci mają energię kreatywną, moc i kompetencje do kształtowania świata o jakim marzymy, współtworzenia z markami nowatorskich rozwiązań. Otrzymaną nagrodę traktuję jako zachętę do kontynuacji zaangażowanego podejścia do pracy projektanta, w tym do dbania o ekologiczny aspekt opracowywania nowych produktów.

Dorota Kabała w swoim studio (fot. Marek Swoboda)

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

O nagrodzie

Doroczna Nagroda Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu jest przyznawana od 1997 roku zasłużonym postaciom świata kultury za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie lub w uznaniu całokształtu ich dorobku zawodowego.

To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Nagroda jest przyznawana w 17 kategoriach: teatr, film, literatura, sztuki wizualne, architektura, taniec, twórczość ludowa, edukacja artystyczna, kultura cyfrowa, upowszechnianie kultury, muzyka, ochrona dziedzictwa kulturowego w Polsce oraz ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą, design,  całokształt twórczości oraz mecenas kultury. Specjalna kategorię stanowi Nagroda im. Tomasza Merty „Między literaturą a historią” za książkę historyczną.

Tegoroczne nagrody przyznano w połowie października.

Red.

***

Dorota Kabała jest stałą współpracowniczką 4outdoor Biznes. Jej artykuły na temat projektowania w branży sportowej i outdoorowej i analizy trendów, znajdziecie w tradycyjnych wydaniach naszego czasopisma.

Dorota Kabała (fot. arch.)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0