HomeNowości z rynku

Nowa kolekcja The North Face z kultowym artystą KAWS

Firma The North Face ogłosiła premierę nowej kolekcji The North Face XX KAWS, pierwszego projektu marki stworzonego we współpracy z tym kultowym artystą. Linia produktów ma przedstawiać świat poza utartymi schematami, co udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu technicznych, ponadczasowych modeli marki i zdefiniowaniu ich na nowo. Kolekcja pojawi się w sprzedaży 17 lutego.

Firma The North Face ogłosiła dziś premierę nowej kolekcji The North Face XX KAWS (fot. The North Face)

Pochodzący z Brooklynu artysta KAWS jest znany na całym świecie z przesuwania granic tradycyjnych koncepcji malarstwa, rzeźby i designu, zarówno fizycznie, jak i wirtualnie. KAWS zasłynął dzięki płynnemu przekraczaniu wszelkich ograniczeń w łączeniu artystycznych dziedzin. Wszystko, czego się dotknie, przepełnione jest niepowtarzalną i unikalną estetyką, dowcipem, a jednocześnie nonszalancją i sympatią wobec kultury.

„Zawsze podziwiałem kultowe modele The North Face – mam je w swojej zimowej garderobie od lat. Krój, szwy i detale ich kurtek doskonale pasują do sposobu, w jaki tworzę obrazy, więc potraktowałem ubrania z naszej wspólnej kolekcji jak czyste płótno. Z przyjemnością odkrywałem ich bogate archiwum kolorów i materiałów, tak jakbym odkrywał nowy zestaw farb” – mówi KAWS.

Nowa kolekcja The North Face XX KAWS wykorzystuje przyciągające wzrok, abstrakcyjne wzory artysty w żywej, rozbudowanej palecie kolorów, stanowiąc swego rodzaju zabawę tematem percepcji i widoczności. Seria The North Face Freeride, w której znajdziemy wysokiej jakości ubrania i odzież, stworzona z myślą o pełnych wrażeń dniach spędzonych na śniegu. Została ona na nowo zaprojektowana z nadrukami KAWS i elementami odblaskowymi, aby zapewnić maksymalną wydajność i styl na stoku. Współpraca przenosi na nowy poziom również kolekcję The North Face Icons of Exploration, wnosząc nową energię do najbardziej lubianych i ponadczasowych produktów marki, w tym kurtki Retro Nuptse Jacket z 1996 roku.

Kolekcja będzie dostępna w sklepach The North Face, u wybranych dystrybutorów oraz na www.thenorthface.com od 17 lutego. Obejmuje ona między innymi akcesoria, plecaki oraz wiele z najpopularniejszych modeli odzieży dla kobiet, mężczyzn i młodzieży, wzbogaconych o kultową twórczość KAWS. Wśród nich znajdziemy np.: kurtkę Retro 1996 Nuptse Jacket, spodnie narciarskie Freeride Bib, polar Freeride Fleece czy kurtkę Freeride Jacket. Ceny produktów z kolekcji The North Face XX KAWS wahają się od $55 do $550.

Informacja prasowa The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0