HomeNowości z rynkuLudzie branży outdoor

Legenda sportów górskich, Kilian Jornet, oficjalnym ambasadorem marki COROS!

7 marca 2022 to dzień, który niewątpliwie zapisze się w historii marki COROS. Jeden z liderów na rynku zegarków multisportowych ogłosił właśnie nawiązanie współpracy z Kilianem Jornetem – współczesną ikoną sportów górskich. Wybitny skialpinista i biegacz ultra oficjalnie dołączył do Teamu COROS – grupy zrzeszającej wielokrotnych rekordzistów świata w dyscyplinach górskich i biegowych. Na potrzeby ustanawiania kolejnych rekordów Jornet będzie odtąd korzystał z zegarka APEX PRO.

Kilian Jornet

Katalończyk Kilian Jornet uchodzi za jednego z najwybitniejszych sportowców w historii, uprawiających ekstremalne sporty górskie. Jak sam mówi o sobie:

I consider myself a 360º mountain athlete because I like the versatility to be able to be in the mountains every day. I like running, racing in either ski mountaineering or trail running, crossings, climbing summits, chaining peaks…

Skromnie jak na człowieka, którego lista jego osiągnieć robi gigantyczne wrażenie nie tylko na miłośnikach uprawianych przez Kiliana dyscyplin, ale i na osobach spoza ich kręgów. Wymienianie listy jego górskich osiągnieć jest tematem na osobny artykuł, ograniczmy się więc jedynie do stwierdzenia faktu, iż mówimy o człowieku, który dwukrotnie (!) w ciągu …tygodnia wbiegł i zbiegł z Mount Everestu (maj 2017), i to bez wspomagania tlenem! Jest on przy tym twórcą projektu „Summits of my life”, odnoszącego się do szybkościowego zdobywania najwyższych i najtrudniejszych szczytów na wszystkich kontynentach. Mało…? Dodajmy, że Jornet od kilkunastu lat regularnie startuje w najbardziej prestiżowych zawodach ultra na całym świecie, wygrywając większość z nich; 4-krotne zwycięstwo w Hardrock 100 czy 3-krotne zwycięstwo w UTMB są tego najlepszym potwierdzeniem.

Współpraca na linii COROS – Jornet jest potwierdzeniem niezwykle dynamicznego rozwoju, jaki od kilku lat notuje amerykański producent. Fakt, iż sportowiec o tak uznanej renomie i popularności – wykraczającej daleko poza ramy sportów górskich – ale i oczekiwaniom względem sprzętu – zostaje ambasadorem marki, pokazuje jak silną pozycję producent wypracował sobie w ciągu niespełna ośmiu lat obecności na rynku. Punktów przełomowych w historii marki było kilka, natomiast kluczowe dla jej rozwoju były dwa ostatnie lata. To wtedy w sprzedaży pojawiły się modele PACE 2 (sierpień 2020) – w momencie premiery najlżejszy zegarek typu GPS na świecie – oraz niewiarygodnie mocny VERTIX 2 (sierpień 2021), wyposażony w baterię pracującą przez 140h w trybie pełnego GPS. Do Team COROS zaczęły dołączać kolejne ikoniczne postacie sportów górskich i biegowych, m.in. najwybitniejszy maratończyk w historii, Eliud Kipchoge (listopad 2020) czy legenda wspinaczki, Tommy Caldwell (sierpień 2021). Nowe, przełomowe dla rynku zegarków multisportowych modele, wybitni ambasadorzy ustanawiający kolejne, indywidualne wyczyny oraz świetne recenzje w specjalistycznych portalach i magazynach przełożyły się na rosnąca popularność marki wśród biegaczy oraz pasjonatów dyscyplin górskich. Dziś nazwa COROS – mimo stosunkowo krótkiej historii marki – stawiana jest przez biegaczy i ekspertów z branży w jednym szeregu z najważniejszymi graczami na rynku zegarków multisportowych.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0