HomeKomunikaty

Jack Wolskin Polska i fundacja Martyny Wojciechowskiej wspierają dzieci z Ukrainy

Jack Wolskin Polska z okazji Dnia Kobiet przekaże całkowity zysk ze sprzedaży w dniach 8-10 marca na Fundację Martyny Wojciechowskiej na pomoc dzieciom z Ukrainy.

Jack Wolskin Polska:

Razem z Fundacją UNAWEZA wesprzemy rodziny zastępcze, które są ewakuowane z Ukrainy oraz dzieci z tamtejszych domów dziecka. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze robiąc zakupy w sklepie internetowym lub w sklepach stacjonarnych możecie wesprzeć tę akcję! W góry bardzo dziękujemy za Waszą pomoc!

Założona przez Martynę Wojciechowską Fundacja UNAWEZA skupia się teraz na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka. Cel  zbiórki to 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Fundacja UNAWEZA:

Od kilku dni jesteśmy świadkami niewyobrażalnej tragedii w Ukrainie. Polacy w obliczu tych bezprecedensowych wydarzeń dokonują prawdziwych cudów. To kolejny dowód na to, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE, a nawet najmniejszy gest może zmienić ludzkie życie. My chcemy skupić się na tych najbardziej bezbronnych, czyli ukraińskich dzieciach, które już doświadczyły traumy i straciły rodziców. Każda pomoc jest teraz potrzebna.

Według informacji rządowych Polska jest przygotowana na tę chwilę na przyjęcie 1,4 tysiąca dzieci (w większych grupach, bez rozdzielania dzieci, które dotąd mieszkały razem). Natomiast na ten moment spodziewamy się około 6-7 TYSIĘCY DZIECI! Ta liczba na pewno będzie wzrastać, a sytuacja ewakuowanych zmienia się z godziny na godzinę. Wywóz koordynowany jest na poziomie obu państw.

Chcemy wesprzeć małe, lokalne organizacje niosące pomoc uchodźczym rodzinom zastępczym i dzieciom z domów dziecka oraz innym instytucjom w Ukrainie, w szczególności organizacje członkowskie Koalicji.

Potrzebne są środki na niezbędną pomoc, bezpieczny transport dzieci i rodzin, zajęć terapeutycznych, leczenie, wyżywienie czy mieszkania dla licznych rodzin zastępczych. Jako jedna z pierwszych do Polski została jako ewakuowana mama zastępcza z Odessy, która opiekuje się 15 dzieci ze specjalnymi potrzebami! Takich osób jest coraz więcej i potrzebują nie tylko doraźnej, ale też DŁUGOFALOWEJ pomocy.

Linki

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0