HomeNowości z rynku

Helly Hansen rozwija linię outdoorową Odin: kurtka Odin 1 World Jacket

Helly  Hansen wsłuchuje się w opinie profesjonalistów. To ich doświadczenia pozwalają marce systematycznie rozwijać kolekcję odzieży outdoorowej. We współpracy z teamem ratowników górskich z Squamish w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie,  powstał właśnie model kurtki.

Kurtka Odin 1 World Jacket marki Helly  Hansen (fot. mat. prasowe)

Odin 1 World.  Ratownicy potrzebują lekkich kurtek– ale z najwyższymi parametrami oddychalności i ochrony przed wiatrem i deszczem. Taka właśnie jest Odin 1 World, w której Helly Hansen zastosowało innowacyjną technologię Helly Hansen LIFA INFINITY, w pełni wodoodporną i oddychającą membranę, uzyskaną bez użycia środków chemicznych.

Tkanina, z której wykonana jest kurtka zawiera elementy pochodzące z recyklingu,  jest zaimpregnowana bez wykorzystania PFC, zapewnia najwyższe parametry oddychalności i wodoodporności charakterystyczne dla sprawdzonej tkaniny Helly Hansen Professional.  Odin 1 World  posłuży nam podczas aktywności w terenie przez cały rok.

Kurtka Odin 1 World Jacket marki Helly  Hansen (fot. mat. prasowe)

Dla komfortu użytkownika i funkcjonalności kurtki  zaprojektowano w niej specjalne otwory wentylacyjne pod pachami i rozplanowano szwy tak, aby nie przeszkadzały podczas długich trekkingów z plecakiem.

Kurtka Odin 1 World Jacket marki Helly  Hansen (fot. mat. prasowe)

Kurtkę można łatwo spakować do małej torby. Konstrukcja 1 World Odin Jacket dostosowana jest do użytkowania kasku i plecaka. Zgodnie z sugestiami ratowników Squamish – kurtkę wyposażono w dodatkowe elementy bezpieczeństwa – system RECCO i gwizdek zamocowany na suwaku kieszeni frontowej

Kurtka Odin 1 World Jacket marki Helly  Hansen (fot. mat. prasowe)

Philip Tavell, Dyrektor Zarządzający Kategorią – Góry w Helly Hansen:

Aby lepiej rozwinąć kolekcję Odin, kontynuujemy współpracę z profesjonalistami i opracowujemy projekty takie jak kurtka Odin 1 World Infinity, mając na uwadze jej zalety i udogodnienia. Wiedza i doświadczenie ekip poszukiwawczych i ratowniczych w trudnych warunkach, dla których tworzymy sprzęt, są dla nas kluczowym źródłem inspiracji i wskazówek. W przypadku tej kurtki ważne było dla nas, aby projektować ją bardziej odpowiedzialnie,  a jednocześnie stworzyć w pełni funkcjonalny technicznie produkt, który sprawdzi się w każdych warunkach. Jako marka wciąż podnosimy poprzeczkę, jeśli chodzi o odpowiedzialne projektowanie i jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć ekstremalnie wodoodporną i oddychającą kurtkę bez użycia chemikaliów, dzięki czemu odzież jest lepsza zarówno dla użytkownika, jak i dla środowiska. 

Przed premierą, wiosną 2022 r. kurtka Odin 1 World Infinity otrzymała prestiżową nagrodę 2021 Good Design Award, za doskonały i  innowacyjny projekt oraz funkcjonalność. Jury wybrało wlaśnie tę kurtkę, spośród ponad 1000 zgłoszeń z całego świata. Przewodniczący jury  Good Design’s Christian Narkiewicz-Laine, powiedział tak o laureatach nagrody 2021:

Swoimi projektami wyznaczają oni najwyższe standard swojej branży.

Kurtka Odin 1 World Jacket marki Helly  Hansen (fot. mat. prasowe)

O Helly Hansen

Założona w 1977 w Norwegii marka odzieży technicznej nieprzerwanie rozwijająca swoją kolekcję w trosce o ochronę życia i komfort pracy w najtrudniejszych warunkach. Helly Hansen chroni i pozwala cieszyć się życiem. 

W swojej ponad 140 letniej historii marka wprowadziła na rynek szereg innowacji, które na zawsze odmieniły sposób, w jaki się ubieramy: ponad 140 lat temu pierwsza tkanina wodoodporna, lata 60te pierwsza tkanina typu polar , lata 70te pierwsza bielizna techniczna z wykorzystaniem pionierskiej technologii  Lifa Stay Dry, współcześnie H2Flow, wielokrotnie nagradzany system termoregulacji odzieży 

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 55 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com.

Kurtka Odin 1 World Jacket marki Helly  Hansen (fot. mat. prasowe)

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0