HomeKomunikaty

Wild Country oficjalnym sponsorem technicznym wspinaczkowej reprezentacji Polski

Marka Wild Country od bieżącego sezonu będzie wspierała wspinaczy reprezentacji Polski, zapewniając zarówno wsparcie sprzętowe, jak i tworząc warunki treningowe. Tym samym nasi zawodnicy będą startować w zawodach międzynarodowych w świetnie wyglądających i zaprojektowanych strojach sportowych, zapewniających komfort oraz swobodę ruchu. Co ciekawe, Wild Country będzie intensywnie zbierać informację od naszych zawodników, aby jeszcze lepiej sprostać ewentualnym wymaganiom stawianym we wspinaczkowej rywalizacji.

Wild Country oficjalnym sponsorem technicznym wspinaczkowej reprezentacji Polski (fot. materiały prasowe)

Marka Wild Country narodziła się w Wielkiej Brytanii, natomiast wychowała się na przygodach z całego świata. I to waśnie te przygody sprawiły, że w 1973 roku powstały pierwsze prototypy frendów, które po długich testach i optymalizacjach weszły do produkcji w 1977 roku. Friendy były przełomem we wspinaczce tradowej. Wild Country to 45 lat historii, tradycji i doświadczenia, dzięki któremu pomagamy wspinaczom czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji wspinaczkowej.

To z czego przede wszystkim słynie Wild Country to sprzęt wspinaczkowy – i w tym wypadku nasza reprezentacja zostanie solidnie wyposażona m.in. w superlekkie uprzęże Mosquito z unikalnym wskaźnikiem zużycia, a także nagradzany i wychwalany przyrząd asekuracyjny Revo, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo nie zmieniając nawyków podczas asekuracji. 

Wild Country oficjalnym sponsorem technicznym wspinaczkowej reprezentacji Polski (fot. materiały prasowe)

Z odzieżą i sprzętem Wild Country będą mogli się szczegółowo zapoznać fani wspinaczki na specjalnych stoiskach podczas zawodów krajowych PZA.

Piotr Bunsch, przewodniczący Komisji Wspinaczki Sportowej:

PZA dąży do tego, aby naszym zawodnikom zapewniać optymalne warunki startów i przygotowań. Współpraca z Wild Country poprzez swoją jakość i szerokość jest fundamentem na którym chcemy oprzeć dalszy rozwój naszych możliwości.

Wild Country oficjalnym sponsorem technicznym wspinaczkowej reprezentacji Polski (fot. materiały prasowe)

Na tym jednak nie koniec: w ramach współpracy reprezentacja Polski uzyska dostęp do bazy treningowej Salewa Cube w Bolzano.

Paweł Wyciślik, trener Młodzieżowej Kadry Narodowej, podkreśla:

Patrząc z perspektywy kalendarza zawodów międzynarodowych, możliwość treningu w Bolzano nie tylko może przynieść efekty sportowe, ale również zapewnić lepszą logistykę i organizację wyjazdów.

Łukasz Kudła manager Wild Country oraz Evolv w Polsce:

Jesteśmy dumni, że możemy wpierać zawodników oraz kadrę trenerską reprezentacji Polski we wspinaczce sportowej i pomagać zarówno w dostarczeniu niezbędnych strojów startowych, reprezentacyjnych czy sprzętu, a także zapewnić zaplecze treningowe na ścianie wspinaczkowej Salewa Cube zlokalizowanej w sercu Dolomitów w Bolzano. Sesje treningowe w Centrali firmy będą nie lada okazją do wymiany doświadczeń na temat odzieży oraz sprzętu. Współpraca z Polskim Związkiem Alpinizmu to niewątpliwie duży krok w dalszym rozwoju marki Wild Country.

Wild Country oficjalnym sponsorem technicznym wspinaczkowej reprezentacji Polski (fot. materiały prasowe)

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0