HomeNowości z rynku

Dynafit Traverse: „szwajcarski scyzoryk” wśród lekkich butów górskich

Po pracy szybki trening na pobliskiej górze, a w weekend długa trasa wiodąca przez kilka szczytów… Współcześni pasjonaci górskich aktywności wytrzymałościowych przemieszczają się zwinnie, lekko i efektywnie w każdym terenie, wykorzystując dzień na ile się da. Fascynują ich multisportowe wyzwania, które zacierają granice między bieganiem a alpinizmem. Dzięki nowym butom Traverse marka DYNAFIT zapewnia odpowiednie narzędzie do takiej działalności, łącząc najlepsze cechy dwóch światów: lekkość i wszechstronność, prezentowana przez obuwie trailrunningowe, z ochroną, komfortem i przyczepnością, jaką oferują buty górskie. Traverse to idealny partner multisportowych przygód podejmowanych przez minimalistycznych maksymalistów.

Model Traverse marki DYNAFIT (fot. mat. prasowe)

Opracowując nowe buty Traverse projektanci skupili się na wygodnym, ale jednocześnie sportowym i dopasowanym kroju. Stopa trzymana jest pewnie i stabilnie na całej powierzchni, co zapobiega też powstawaniu ucisków. Podwójna konstrukcja cholewki, która pokrywa całą środpodeszwę, gwarantuje nogom dodatkowe wsparcie, sprawia też, że ​​buty są niezwykle trwałe. Bezszwowy język z odpowiednio rozmieszczoną wyściółką skutecznie ogranicza powstawanie miejsc ucisku, oferując komfort niezbędny w trakcie stromych podejść i szybkich zbiegów.

Model Traverse marki DYNAFIT (fot. mat. prasowe)

Podeszwa zewnętrzna POMOCA, wyposażona w 5 milimetrowej wysokości klocki bieżnika, zapewnia doskonałą przyczepność w każdym terenie. Od błotnistych i mokrych ścieżek po techniczne szlaki skalne – przyczepna podeszwa sprosta każdemu wyzwaniu, zapewniając bezpieczny, a zarazem dynamiczny bieg. Buty Traverse są też dostępne w wodoodpornej wersji z membraną GORE-TEX®, szczególnie przydatnej w wilgotnych warunkach. 

Model Traverse marki DYNAFIT (fot. mat. prasowe)

Cechą wyróżniającą nowy model multisportowych butów jest śródpodeszwa, w której projektanci zastosowali konstrukcję działającą jak drążek skrętny – pochłania ona energię uderzeń o podłoże i gwarantuje dodatkową stabilność w płaszczyźnie poprzecznej. W terenie oznacza to poczucie pewności, nawet podczas szybkiego pokonywania wymagających szlaków. Zestaw cennych zalet butów Traverse uzupełnia sprawdzony system sznurowania Quick Lacing, który umożliwia szybką i precyzyjną regulację dopasowania, natomiast końcówki linek tego systemu można wygodnie schować pod elastyczną warstwą materiału, by nie potknąć się o nie w trakcie biegu. 

Model Traverse marki DYNAFIT (fot. mat. prasowe)

Buty Traverse dostępne będą w sklepach od wiosny 2023 roku, w czterech wersjach kolorystycznych dla mężczyzn i trzech dla kobiet. Z kolei model Traverse GTX oferowany będzie w trzech kolorach dla mężczyzn i dwóch dla kobiet.

  • Rozmiary: 6 – 13 UK (męskie) / 3 – 9 UK (damskie) 
  • Waga:
    • 320 g (męskie) / 280 g (damskie) – wersja bez GTX
    • 340 g (męskie) / 300 g (damskie) – wersja GTX
  • Drop: 8 mm
  • Cena sugerowana: 150 euro / 175 euro (wersja GTX)

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0