HomeNowości z rynku

Nowość: kamizelki biegowe marki Dynafit. Idealne dopasowanie, perfekcyjny wygląd – wszystko, co niezbędne na szlaku

Jedzenie, picie, kurtka przeciwdeszczowa, czołówka, rękawiczki… Biegając w terenie musimy być przygotowani na zmienne warunki pogodowe i mieć ze sobą wszystko, co niezbędne do zaspokojenia potrzeb związanych z długotrwałą aktywnością. Nie dziwi więc, że w naszym wyposażeniu nie może zabraknąć funkcjonalnej kamizelki biegowej, aby wszelkie istotne na trasie rzeczy były zawsze pod ręką i nie ograniczały ruchów.

Nowość: kamizelki biegowe marki Dynafit (fot. Dynafit)

Cztery nowe kamizelki marki DYNAFIT mają wspólną, wyróżniającą je cechę – to praktyczna konfiguracja kieszeni i dobrze przemyślana, dopasowująca się do ciała konstrukcja, która zapewnia zarówno odpowiednią ilość miejsca na ekwipunek, jak i stabilność ładunku, od pierwszych kroków do ostatniego kilometra na trasie.

Wszystkie kamizelki biegowe marki DYNAFIT mają po dwie kieszenie na softflaski, co najmniej cztery otwarte i elastyczne przegrody oraz zapinaną na zamek kieszeń na drobne przedmioty, które podczas biegu powinny być łatwo dostępne. W zestawie z każdą kamizelką oferowane są dwa miękkie bidony z szerokimi otworami, umożliwiającymi szybkie ich napełnianie. Z kolei dwa pasy piersiowe o regulowanej wysokości mocowania oraz znajdujący się po bokach system dopasowania pozwalają optymalnie przystosować kamizelkę do indywidualnych potrzeb. Na uwagę zasługują również rozwiązania pozwalające przytroczyć kije na trzy sposoby.

Aby jak najlepiej sprostać specyficznym wymaganiom wszystkich biegaczy trailowych, bez względu na preferowane przez nich dystanse, opracowano cztery modele różniące się objętością, materiałami i funkcjami. Kamizelki biegowe marki DYNAFIT będą dostępne w sprzedaży od wiosny 2023 roku, oferowane w trzech rozmiarach (XS/S, M, L/XL).

ULTRA 12 

Kamizelka biegowa Ultra 12 o pojemności 12 litrów stworzona została z myślą o długich, wymagających trasach, na których niezbędny jest większy ekwipunek. Elastyczne paski piersiowe z możliwością zmiany wysokości i znajdujący się po bokach system regulacji pozwalają precyzyjnie dopasować kamizelkę do sylwetki, tak, by funkcjonowała jak druga skóra. Efekt ten jest możliwy również za sprawą gęstej, elastycznej siateczki – materiału, z którego wykonana jest kamizelka – zapewniającej plecakowi, wraz z jego zawartością, stabilność nawet podczas intensywnego ruchu. Od przodu znajdują się liczne elastyczne kieszonki na żele, batony lub inne drobiazgi, natomiast z tyłu kamizelka podzielona została na trzy zachodzące na siebie przegrody, do których również jest łatwy dostęp podczas biegu – dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy cenne sekundy na zawodach. Do głównej komory można dostać się od góry lub za pomocą bocznego zamka. Druga komora też zapinana jest na zamek, natomiast przednia kieszeń jest otwarta, zapewniając szybki dostęp na przykład do kurtki.

Kamizelka biegowa Ultra 12 o pojemności 12 litrów (fot. Dynafit)

Zestaw praktycznych funkcji uzupełniają mocowania, pozwalające przytroczyć kije na trzy sposoby, gwizdek ratunkowy i odblaskowe elementy, dzięki którym będziemy lepiej widoczni po zmierzchu. Kamizelka Ultra 12 oferowana jest w trzech stylowych kolorach.

 • Rozmiary: XS/S – XL 
 • Waga: 190 g
 • Pojemność: 12 litrów
 • Cena: 130 euro

Kamizelka biegowa Ultra 12 o pojemności 12 litrów (fot. Dynafit)

ALPINE 15 i ALPINE 8 

Kamizelka Alpine 15 sprawdza się doskonale na długich, a w mniejszej wersji – Alpine 8, na średnich dystansach, natomiast w obu opcjach jest świetnym towarzyszem w każdym terenie. Zastosowana w jej konstrukcji gęsta siateczka 3D zapewnia komfortowe dopasowanie, stabilność i przewiewność.

Kamizelka Alpine 15 (fot. Dynafit)

Liczne przegrody i kieszenie oferują odpowiednią ilość miejsca na wszystko, co jest niezbędne i musi być łatwo dostępne podczas biegania. Dzięki elastycznym paskom piersiowym o regulowanej wysokości mocowania kamizelkę można precyzyjnie dopasować do sylwetki, również po założeniu dodatkowych warstw odzieży. Alpine 15 posiada z tyłu system kompresji, pozwalający dostosować objętość kamizelki do jej zawartości, co zapobiega podskakiwaniu lub bujaniu się ładunku.

W zależności od indywidualnych preferencji możemy skorzystać z jednego z trzech sposobów mocowania kijów – pionowego z przodu lub z tyłu, czy poziomego z tyłu. W zestawie przydatnych funkcji nie mogło zabraknąć niezbędnego w sytuacjach awaryjnych gwizdka i odblaskowych elementów, pozwalających być dobrze widocznym w ciemnościach. Kamizelka dostępna jest w wersjach o pojemności 15 lub 8 litrów oraz w trzech kolorach.

Kamizelka Alpine 8 (fot. Dynafit)

 • Rozmiary: XS/S – XL 
 • Waga: 250 g (Alpine 15) / 235 g (Alpine 8)
 • Pojemność: 15 litrów / 8 litrów
 • Cena: 140 euro (Alpine 15) / 120 euro (Alpine 8)

SKY 4 

Na krótkich i średnich dystansach biegacze potrzebują zazwyczaj tylko picie, energetyczną przekąskę i ewentualnie dodatkową warstwę odzieży, chroniącą przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Kamizelka biegowa Sky 4 jest najbardziej minimalistycznym i kompaktowym modelem w kolekcji, oferuje jednak wiele przemyślanych funkcji, umożliwiających szybkie i efektywne bieganie. Dzięki odpowiednio rozmieszczonym kieszeniom Sky 4 posiada wystarczająco dużą powierzchnię stref z przewiewnej siateczki – na ramionach i w górnej części pleców – by zapewniać efektywną wentylację w upalne dni lub podczas wymagających wyścigów.

Kamizelka biegowa Sky 4 (fot. Dynafit)

Podobnie jak w przypadku innych kamizelek marki DYNAFIT, również w tym modelu wszystkie kieszenie są łatwo dostępne, więc sięgając po wyposażenie podczas biegu nie tracimy cennego czasu. Dopasowanie kamizelki można wygodnie dostosować za pomocą elastycznych pasków piersiowych z możliwością zmiany wysokości i znajdującemu się po bokach systemowi regulacji. Sky 4 posiada też opcję mocowania kijów na trzy sposoby, gwizdek ratunkowy i elementy odblaskowe. Model unisex dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych.

 • Rozmiary: XS/S – XL 
 • Waga: 160 g
 • Objętość: 4 litry
 • Cena: 110 euro

Kamizelka biegowa Sky 4 (fot. Dynafit)

Artykuł sponsorowany, Lato 2023

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0