HomeNowości z rynku

Bielizna Helly Hansen – linia Solen. Innowacyjna ochrona przed słońcem i wilgocią

Od ponad 140 lat Helly Hansen rozwija profesjonalnej jakości sprzęt, aby pomagać ludziom w najtrudniejszych warunkach. Norweska marka wykorzystuje swoje doświadczenie w ochronie przeciwsłonecznej i w sezonie 2022 rozwija o nowe modele linię bielizny technicznej Solen Sun Protection.

Bielizna techniczna Solen Sun Protection (fot. Helly Hansen)

Dzięki lekkiej hydrofobowej tkaninie LIFA® Active, Solen oferuje doskonałe odprowadzenie wilgoci i właściwości oddychające, aby dać poczucie komfortu w upalne dni. Funkcja ochrony 50+ UPF sprawia, że produkty idealnie sprawdzą się podczas wszelkich działań na słońcu, takich jak żeglarstwo, narty, wędrówki itd. To błyskawicznie schnąca bielizna, która oprócz funkcji odprowadzania wilgoci od naszego ciała podczas aktywności fizycznej – zapewnia niezwykle wysoką ochronę przeciwsłoneczną UPF 50 +.

Bielizna techniczna Solen Sun Protection (fot. Helly Hansen)

W linii Solen zastosowano ponadto innowacyjną technologię S.Café® – czyli infuzję ekstraktem z pozyskanych z recyklingu  fusów kawowych, wprowadzany w tkaninę już na etapie produkcji jej włókien. Taki proces pozwala nadać tkaninie trwałe właściwości, których nie utraci wraz z kolejnymi praniami.

Tkanina z S.Cafe chroni przed słońcem nawet gdy jest mokra – a jej specjalne właściwości pozwalają eliminować zapach potu. Bielizna Solen wykonana jest w 59 % z poliestru z recyklingu.

Joren Davis, Product Manager for Base Layer w firmie Helly Hansen:

Inspiracją do stworzenia nowej kolekcji Solen są współpracujący z nami profesjonaliści i konsumenci, którzy spędzają niezliczone godziny na słońcu. Rozumieją szkodliwe długotrwałe skutki ekspozycji a słońcu. Oferując produkty, które posiadają ochronę 50+ UPF zarówno na sucho, jak i na mokro, możemy zapewnić profesjonalistom i  konsumentom ochronę niezależną od pogody i aktywności.

Bielizna techniczna Solen Sun Protection (fot. Helly Hansen)

Linia Solen to między innymi bluzy HH LIFA Active Solen, która przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn. W nowej kolekcji znajdziemy również klasyczne koszulki z krótkim i długim rękawem w kilku wariantach kolorystycznych.

Kolekcja Solen dostępa jest w sklepach stacjonarnych Helly Hansen i na www.hellyhansen.com.

Bielizna techniczna Solen Sun Protection (fot. Helly Hansen)

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0