HomeNowości z rynku

Nowość: buty do trailrunningu Dynafit Ultra 100

Gotowy na więcej? Komfort i przyjemność biegania na ultradługich dystansach – zaprojektowane przez sportowców dla sportowców, Dynafit Ultra 100.

Buty do trailrunningu Dynafit Ultra 100 (fot. Dynafit)

Sebastian Krogvig, zwycięzca trasy TDS na legendarnych zawodach UTMB w 2021 roku, wyjaśnia:

Amortyzacja, ochrona i wygoda to niezbędne cechy butów do biegów ultra. Ale żeby dostać się na podium ważna jest też niewielka waga, precyzja i responsywność – szczególnie w wymagającym terenie.

Ten wyjątkowy norweski biegacz i sportowiec teamu DYNAFIT podzielił się całą swoją wiedzą i doświadczeniem na etapie projektowania nowej wersji butów do trailrunningu, Ultra 100. Efekt? Model ten oferuje idealnie zestrojoną maksymalnie dużą amortyzację i przyczepność z imponującym zwrotem energii. To świetny wybór do biegania w każdym terenie i na dystansach, na których zaczyna się przygoda z ultra, czyli przekraczających 42 kilometry 195 metrów.

Buty do trailrunningu Dynafit Ultra 100 (fot. Dynafit)

Wprawdzie większość butów do biegów ultra jest bardzo wygodna i posiada dobrą amortyzację, jednak często są one zbyt ciężkie, nieprecyzyjne i nie zapewniają odpowiedniej zwinności. Inaczej kwestia ta wygląda w przypadku nowej wersji modelu DYNAFIT Ultra 100. Pomimo dużej objętości i wysokiego umiejscowienia stopy (około 30 milimetrów nad podłożem), przekonuje on doskonałą przyczepnością i precyzją już od pierwszych kroków na trasie. Wynoszący 6 milimetrów spadek między piętą a palcami (drop) jest wartością najbardziej odpowiadającą preferencjom ambitnych biegaczy lub biegaczek ultra, a dzięki sprawdzonej podeszwie Vibram® Megagrip, model ten sprawdzi się w różnorodnym terenie, nawet poza utartymi szlakami.

Buty do trailrunningu Dynafit Ultra 100 (fot. Dynafit)

Śródpodeszwa zapewnia wygodną amortyzację i sprężyste wybicie, jest przy tym bardzo lekka i reaktywna. Dzięki zastosowaniu nowego materiału waży o 20% mniej, niż tradycyjna podeszwa środkowa z pianki EVA, ale oddaje o ponad 10 procent więcej energii. Anatomiczna konstrukcja wokół pięty wraz ze wzmocnieniem Heel Preloader solidne i bezpieczne trzyma tę część stopy, gwarantując optymalną kontrolę i stabilność. Sprawia też, że mocno pracujące podczas biegu ścięgno Achillesa jest wyraźnie odciążone. 

Kolejną zaletę butów Ultra 100 docenimy na trudnym technicznie podłożu, bowiem w podeszwie zewnętrznej projektanci zastosowali mieszankę gum Vibram® Megagrip, która jest uważana za „wzorzec miary” wszelkich tego typu rozwiązań, gwarantując najwyższą wydajność w trailrunningu i sportach wyczynowych.

Buty do trailrunningu Dynafit Ultra 100 (fot. Dynafit)

Nowy wzór bieżnika Vibram Traction Lugs po raz pierwszy został zastosowany w modelu Ultra 100. Ta innowacyjna koncepcja z klockami bieżnika o wysokości 4 milimetry gwarantuje doskonałą przyczepność, dzięki czemu możemy być spokojni o bezpieczeństwo i precyzję biegu na każdej nawierzchni. Z kolei zaokrąglony profil podeszwy (rocker) zapewnia dynamiczne i płynne przetoczenie, co daje poczucie lekkości nawet na ostatnich kilometrach trasy, które zazwyczaj pokonujemy na zmęczonych nogach. Bogatą listę funkcji modelu Ultra 100 dopełnia klasyczne sznurowanie, dzięki któremu można optymalnie dostosować dopasowanie do indywidualnych potrzeb, a bezszwowa konstrukcja języka zapobiega problemom związanym z uciskaniem. Sznurowadła osłania elastyczna warstwa materiału, pod którą można też schować ich końcówki, aby wykluczyć możliwość zaczepienia i potknięcia się podczas biegu.

Buty Ultra 100 dostępne będą w sklepach od wiosny 2023 roku, w trzech wersjach kolorystycznych dla mężczyzn i dwóch dla kobiet.

  • Rozmiary: 6 – 13 UK (męskie) / 3 – 9 UK (damskie) 
  • Waga: 309 g (męskie) / 269 g (damskie)
  • Drop: 6 mm
  • Cena sugerowana: 179 euro

 Informacja prasowa

***

Tutaj znajdziecie nasz test innego modelu z nowej serii Dynafita:

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0