HomeKomunikaty

Salewa świętuje 70-lecie GOPR i przedłuża umowę sponsorską o kolejne trzy lata

Południowotyrolska marka Salewa nieprzerwanie od sześciu lat wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, zapewniając ratownikom najwyższej jakości sprzęt i odzież, ale także angażując się w liczne działania o charakterze promocyjno-edukacyjnym i reklamowym. Firma po raz kolejny podjęła decyzję o przedłużeniu współpracy, co w tym roku – ku radości obu stron – zbiega się z 70. rocznicą powstania Pogotowia.

Salewa świętuje 70-lecie GOPR i przedłuża umowę sponsorską o kolejne trzy lata (fot. Barbara Grubka)

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe już od 70 lat niesie pomoc poszkodowanym w niemal wszystkich polskich pasmach od Karkonoszy po Bieszczady. Siedem grup regionalnych działa nieustannie na obszarze ponad 20 000 km2. Tylko w zeszłym roku ratownicy udzielili pomocy turystom i mieszkańcom terenów górskich 2494 razy, a na przestrzeni ostatnich siedmiu dekad przeprowadzili w sumie kilkadziesiąt tysięcy akcji ratunkowych i wypraw. Jak przyznaje prezes GOPR Paweł Konieczny, nie byłoby to możliwe, gdyby nie coraz nowsze środki transportu, nowoczesne technologie oraz wysokiej klasy wyposażenie osobiste ratowników:

Szczególnie istotny jest ubiór, który nosimy podczas działań w górach. Intensywne deszcze, głębokie błoto, czy obfite opady śniegu to najczęstsze warunki pogodowe, w jakich działamy. Dlatego też cieszy nas przedłużenie umowy z marką Salewa, z którą współpracujemy już od lat.

Założona w 1935 roku w Monachium marka rozpoczęła swoją działalność od wyrobów skórzanych, szybko jednak wkroczyła także na rynek aktywności outdoorowych. Obecnie Salewa to ekspert w dziedzinie sportów górskich i wiodący producent odzieży, obuwia oraz sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Należąca od 1990 roku do Grupy Oberalp marka od dekad wspiera najlepszych zawodowych sportowców, wyspecjalizowanych przewodników i organizacje ratunkowe zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym.  Wizję marki konsekwentnie realizuje polski oddział Grupy obecny na krajowym rynku od piętnastu lat. Rozpoczęta w 2017 roku współpraca z Górskimi Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym została właśnie przedłużona na kolejną kadencję, co zbiegło się w czasie z 70. rocznicą powstania organizacji.

Dyrektor Generalny Oberalp Polska Jarosław Daniel:

Ten moment potwierdza, jak kluczowe w górach jest zaufanie. Zaufanie do osób, które nam towarzyszą, do własnych umiejętności, ale też do używanego sprzętu. Sportowcy i turyści ufają ratownikom GOPR, którzy od siedemdziesięciu lat codziennie niosą pomoc poszkodowanym, niezależnie od warunków. Ratownicy z kolei zdecydowali się zaufać wiedzy i doświadczeniu marki Salewa. Dzisiaj po raz trzeci już pragniemy im za to podziękować. Zaufanie największej górskiej organizacji ratunkowej w Polsce to dla nas ostateczny dowód na to, że produkty marki spełniają najwyższe standardy jakości, a nasza firma postrzegana jest jako niezawodny i rzetelny partner w górach i poza nimi.

Salewa świętuje 70-lecie GOPR i przedłuża umowę sponsorską o kolejne trzy lata (fot. Barbara Grubka)

Współpraca z Pogotowiem nie sprowadza się bowiem wyłącznie do wsparcia produktowego. Salewa wraz GOPR od kilku lat wspólnie realizują projekty mające na celu edukację w zakresie zagrożeń występujących w terenie górskim. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się zwłaszcza ogólnokrajowa akcja Wspieram GOPR.

Jak dodaje Paweł Konieczny:

Działamy w wielu aspektach. Jednym z nich jest także możliwość zgłaszania przez ratowników uwag dotyczących elementów naszego ubioru. Dzięki temu ratownicy wyposażani są w coraz lepszy sprzęt, ale zaproponowane przez nich rozwiązania z czasem znajdują zastosowanie również w odzieży projektowanej dla turystów. Innymi słowy ta współpraca nie tylko zwiększa komfort naszej pracy i przekłada się na bezpieczeństwo w górach, ale pośrednio przyczynia się do udoskonalania produktów z linii turystycznych, co jest kolejnym powodem, dla którego tak bardzo ją sobie cenimy.

Umowa przedłużającą współpracę marki Salewa z GOPR na następne trzy lata podpisana została w sobotę, 17 września br. w Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej podczas obchodów jubileuszu GOPR. Z ramienia marki obecni byli Dyrektor Handlowy Stefan Rainer, Dyrektor Generalny Oberalp Polska Jarosław Daniel oraz Manager ds. Sprzedaży marki Salewa w Polsce Łukasz Śleziński. Z tej okazji Salewa przekazała Pogotowiu 650 technicznych kominów na szyję z unikalnymi wszywkami. Podpisana umowa obowiązuje do końca 2025 roku.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0