HomeNowości z rynku

The North Face: nowa kolekcja Circular

Co sekundę na świecie spalanych lub wyrzucanych na wysypiska jest tyle produktów przemysłu odzieżowego, ile wypełniłoby całą śmieciarkę. Oznacza to, że 87% materiałów wykorzystywanych do produkcji odzieży jest marnowanych. Właśnie dlatego marka The North Face już od 1966 roku stara się zmienić ten stan rzeczy, dążąc do jednego podstawowego celu: ochrony naszej planety.

The North Face: nowa kolekcja Circular

W tym sezonie The North Face wprowdza do sprzedaży coś, czego jeszcze nie było – kolekcję cyrkularną, która zapewni komfort i trwałość. Każdy element został zaprojektowany w taki sposób, aby dało się z łatwością poddać go recyklingowi. Projektanci zadbali nie tylko o wysoką jakość samego produktu, ale też o to, co stanie się z nim na samym końcu jego podróży.

Kolekcja jest częścią kampanii It’s More Than A Jacket, a główna idea, jaka za nią stoi, to ochrona naszej planety oraz wiara w to, że nasza historia jest wpleciona w ubrania, które nosimy. Miejsca, które odwiedzamy, ludzie, których spotykamy i wspomnienia, które na zawsze pozostają w naszej pamięci. Kolejny krok, to zadbanie o to, by te same produkty nie wywierały negatywnego wpływu na planetę, na której żyjemy.

The North Face: nowa kolekcja Circular

18 modeli stworzonych w tym sezonie przez The North Face zostało zaprojektowanych tak, aby zminimalizować ilość odpadów i zanieczyszczeń. Są wykonane w taki sposób, który pozwala na łatwe oddzielenie poszczególnych elementów i poddanie ich recyklingowi po zakończeniu okresu użytkowania – zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego. Każdy produkt ma przede wszystkim zapobiec powstawaniu odpadów i zanieczyszczeń, zapewnić jak największą trwałość i pomóc w regeneracji systemów naturalnych.

Ponadto, do 2025 roku 100% głównych materiałów marki będzie pochodziło z recyklingu, źródeł odnawialnych lub regenerowanych, co pomoże zminimalizować ich ślad środowiskowy. Podczas nadchodzących 50 lat eksploracji ochrona środowiska naturalnego będzie tak ważna, jak jeszcze nigdy dotąd.

The North Face: nowa kolekcja Circular

Marka The North Face wprowadziła również proste rozwiązanie, które pozwoli w łatwy sposób poddać odzież i obuwie recyklingowi, kiedy życie danego produktu dobiegnie końca. Program Clothes The Loop ułatwia użytkownikom zadbanie o recykling niechcianej odzieży i obuwia w wielu wyznaczonych do tego miejscach w Europie czy Ameryce Północnej – jedyne, co muszą zrobić, to oddać produkty do sklepu.

Odzież produkowana zgodna z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego stawia naszą przyszłość na pierwszym miejscu. To nowy design z myślą o lepszym świecie. To coś więcej niż kurtka.

The North Face: nowa kolekcja Circular

Nowa kolekcja The North Face jest już dostępna online oraz w wybranych sklepach stacjonarnych marki. Aby być na bieżąco z nadchodzącymi premierami, obserwuj @thenorthface na Facebooku i Instagramie.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0