HomeNowości z rynku

LiTRIC – nowa jakość bezpieczeństwa w górach

Ortovox i Arc’teryx – dwaj światowi liderzy w dziedzinie sprzętu i odzieży outdorowej połączyli siły, aby opracować nową technologię plecaka z systemem poduszek lawinowych. Owocem tej współpracy jest elektroniczny system poduszek powietrznych LiTRIC, który będzie miał premierę w połowie listopada tego roku.

***

LiTRIC AVABAG łączy zalety systemu elektrycznego i mechanicznego dając użytkownikom: niską wagę /zaledwie 1100g, intuicyjną obsługę, możliwość wielokrotnego użycia, wytrzymały litowo-jonowy akumulator / 60 godzin pracy oraz łatwość ładowania / UCB-C

W tym miesiącu do sklepów trafią trzy modele plecaków:AVABABG LiTRIC TOUR, AVABAG LiTRIC FREERIDE i AVABAG LiTRIC ZERO

Modele LiTRIC TOUR i LiTRIC FREERIDER to bardzo wszechstronne konstrukcje przygotowane pod kątem pozatrasowych sportów górskich.

Modułowa konstrukcja systemów nośnych oferuje dwie długości: regularną i krótszą dla niższych użytkowników (sygnowane literą S)

Każdy z plecaków będzie dostępny w 4 wielkościach.

LiTRIC TOUR: 28S, 30, 36S, 40

LiTRIC FREERIDER: 16S, 18, 26S, 28

Istotnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość zakupu i wymiany samego frontu plecaka. Dzięki umiejscowieniu w module nośnym 4 zamków, można dowolnie zmieniać wielkości i modele frontów. Baza modelu TOUR będzie kompatybilna z frontami również od modelu FREERIDE i na odwrót.

LiTRIC – nowa jakość bezpieczeństwa w górach (fot. mat. producenta)

Plecak LiTRIC ZERO to propozycja dla narciarzy poszukujących minimalistycznego sprzętu o jak najniższej wadze. LiTRIC ZERO przy wielkości 27 litrów waży zaledwie 1790g oferując jednocześnie wszystkie funkcje zwiększające komfort i bezpieczeństwo.

Podsumowując – nowa propozycja Ortovox w segmencie plecaków lawinowych to połączenie najnowszych technologii z dużym doświadczeniem współpracujących ze sobą marek.     System LiTRIC już został wyróżniony przez ekspertów branżowych otrzymując nagrodę WINNER/ISPO AWARD 2022

Plecaki z serii AVABABG LiTRIC na pewno wzbudzą duże zainteresowanie pasjonatów ekstremalnego narciarstwa.

***

Ergonomiczny uchwyt z regulacją wysokości i ścięgnem Bowdena zapewnia szybką i skuteczną blokadę przed  przypadkowym uruchomieniem systemu.

Dodatkowe szybkie mocowanie za pomocą pętli na nogę i paska z karabinkiem gwarantuje utrzymanie plecaka.

Połączenie wysokowydajnej sprężarki radialnej z dyfuzorem osiowym oraz lekkiej litowo-jonowej baterii (25g) umożliwia niezawodną pracę w ekstremalnie niskich temperaturach. Dzięki temu napełnianie poduszki powietrzem trwa zaledwie  CZTERY SEKUNDY.

Połączenie wysokowydajnej sprężarki radialnej z dyfuzorem osiowym oraz lekkiej litowo-jonowej baterii

Wyświetlacz LED z boku plecaka daje obraz poziomu naładowania baterii  i jego gotowość do pracy, w tym auto test.

Poduszka powietrzna 150 litrów wykonana jest z nowego, dwuwarstwowego materiału, który sprawia, że skomplikowane składanie nie jest konieczne – można ją po prostu zwinąć i włożyć do dedykowanej komory.

Artykuł sponsorowany

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0