HomeNowości z rynku

SuuntoPlus™ prezentuje nowe funkcjonalności

Nowe ulepszenia SuuntoPlus™ ułatwiają integrację sportowych innowacji technologicznych z zegarkami Suunto. 25 października firma Suunto uruchomiła sklep SuuntoPlus Store z nowymi aplikacjami sportowymi SuuntoPlus, w tym z aplikacjami zgodnymi z urządzeniami innych firm. Co przygotowała jedna z wiodących marek zegarków i aplikacji sportowych? 

***

Sklep i nowy edytor SuuntoPlus

Sklep SuuntoPlus w aplikacji Suunto ułatwia znajdowanie coraz większej liczby nowych aplikacji sportowych SuuntoPlus i przewodników SuuntoPlus. Dostępne są w nim aplikacje sportowe i zdrowotne stworzone przez firmę oraz firmy partnerskie. Dzięki nowemu edytorowi SuuntoPlus, partnerzy Suunto mają teraz szansę na dotarcie do jeszcze większego grona odbiorców. Zestaw narzędzi programistycznych jest dostępny dla firm, które chcą tworzyć własne aplikacje sportowe lub zapewnić kompatybilność swojego urządzenia z zegarkami Suunto. Edytor jest dostępny dla członków programu partnerskiego Suunto, do którego można dołączyć na stronie www.suunto.com/welcomepartners.

Jak mówi Janne Kallio, kierownik ds. Ekosystemu w firmie Suunto:

Jako triathlonista zawsze szukam możliwości przewagi, a technologia często ją zapewnia. Zegarki Suunto to jedna strona równania. Druga, to niesamowite przełomy w technologii sportowej, takie jak czujniki i rzeczywistość rozszerzona. Chcemy ułatwić społeczności Suunto znajdowanie tych przełomowych technologii sportowych, aby mogli czerpać z nich korzyści. Chcemy też pomagać firmom opracowującym tego rodzaju technologię w pracy z naszymi produktami i docieraniu do naszych odbiorców.

 

Nowe funkcjonalności 

  •  Running power z nadgarstka

Oprócz tętna i tempa biegu, moc biegu to kolejna miara, która pomaga zarządzać intensywnością treningu podczas ćwiczeń z Suunto 9 Peak Pro. Trening z odpowiednią intensywnością jest kluczem do systematycznego i efektywnego treningu oraz pomaga w utrzymaniu stałego wysiłku w zmieniającym się terenie. Jest również cenny w przypadku sesji interwałowych, ponieważ reaguje szybciej niż tętno na zmiany intensywności. Suunto 9 Peak Pro mierzy moc biegową z nadgarstka, łącząc dane GPS i dane barometryczne. 

Moc biegowa to jedno z pól danych, które można dodawać w niestandardowych trybach sportowych. Możesz wybrać takie dane, jak aktualna moc (Power 3 s, Power 10 s, Power 30 s), moc średnia i moc maksymalna. Możesz także wyświetlić średnią moc okrążenia i średnią moc interwałów na niestandardowych ekranach. Po biegu moc jest dostępna do analizy w aplikacji Suunto.

  • Tryby sportowe: snorkeling i mermaiding

Zegarka Suunto 9 Peak Pro można używać teraz podczas snorkelingu i mermaidingu, jako normalnych trybów sportowych. Zegarek potrafi mierzyć głębokość do 10 m i jest wodoodporny do głębokości 100 m (zgodnie z normą ISO 22810). Snorkeling i mermaiding mają cztery ekrany ćwiczeń skoncentrowane na danych powiązanych z nurkowaniem: nawierzchnia, nawigacja, sesja nurkowania oraz pod wodą. Wraz z zanurzeniem się na głębokość większą niż 1 m, urządzenie automatycznie przełącza tryby i aktywowany jest widok podwodny. Ponieważ GPS nie jest dostępny pod wodą, aby uzyskać informacje na jego temat, zegarek musi być okresowo wynurzany.

  • Obsługa segmentów Strava

Wszystkie zegarki Suunto są zgodne z serwisem Strava. Serwis systematyzuje dane z zegarka, aby przedstawić dogłębną analizę wydajności podczas treningu oraz śledzić stan kondycji. 

Funkcjonalności marki Suunto pozwalają także na współzawodnictwo ze społecznością sportową na całym świecie. Dodatkowo, możliwy jest dostęp do segmentów, czyli popularnych fragmentów dróg i szlaków utworzonych przez użytkowników Strava. Przybierają one formę tablic liderów, prezentujących czasy ustanowione przez sportowców. Po biegu lub jeździe na rowerze, możesz sprawdzić na którym miejscu znajdujesz się w kategorii danego segmentu, by spróbować poprawić swój wynik następnym razem.

Ponad 300

Tyle aplikacji cyfrowych i usług posiada system Suunto. Dzięki temu, użytkownikom łatwo jest znaleźć preferowane narzędzie do treningu czy nową trasę biegową. Co godzinę, w aplikacji pojawia się tysiące treningów oraz aktualizowana jest baza danych umożliwiająca monitorowanie postępów sportowców niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. 

Więcej informacji na temat sprzętu i funkcjonalności SuuntoPlus™ znajdziecie na stronie www.suunto.com.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0