HomeNowości z rynku

Nowości marki Volven – śpiwory puchowe, kije trekkingowe, kolekcja hydro [sponsorowany]

Volven to marka obecna na polskim rynku outdoorowym już od ponad 20 lat. Jej celem jest dostarczanie klientom wysokiej jakości sprzętu turystycznego i biwakowego w rozsądnych cenach. Złożenie jest proste: nawet osoby, które nie uprawiają zaawansowanych form turystyki, a traktują ją rekreacyjne, powinny móc sobie pozwolić na dobry sprzęt, podążający z duchem czasu oraz osiągnięć technologicznych i konstrukcyjnych. Oferta marki stale się poszerza. Teraz trafiły do niej śpiwory puchowe, kije trekkingowe z włókien węglowych oraz softflaski i bukłaki.

Kije trekkingowe Volven – Adventure Carbon (fot. Volven)

Volven – jakość dla każdego

Volven istnieje już 20 lat. Twórcy marki mają wciąż kontakt z klientami i sami są aktywni w outdoorze. Wiedzą jak zmieniają się trendy w branży, a to przekłada się na bardzo dobre wyczucie potrzeb odbiorców, znajomość rynku i rozwiązań technicznych. Turysta, nawet ten, który w góry wybiera się okazjonalnie, nie zadowala się dziś byle jakim wyposażeniem. Szuka nowoczesnych, lekkich i funkcjonalnych rozwiązań.

Właśnie ten segment jest domeną marki Volven. W ofercie znajduje się sprzęt turystyczny, trekkingowy i biwakowy – w tym namioty, śpiwory, maty i materace – kije trekkingowe, stuptuty, termosy oraz softflaski i bukłaki. Wszystkie te produkty łączy bardzo dobra jakość i niewygórowana cena.

Poznaj z bliska markę, kliknij na stronę volven.pl.

Śpiwór Volven Skadi 600

Śpiwory puchowe Volven

Dotychczas oferta Volven obejmowała głównie śpiwory syntetyczne, w tym bestsellerowe Superlight I i Superlight II oraz jeden śpiwór puchowy Polaris. To właśnie doświadczenia z tym ostatnim modelem, który został entuzjastycznie przyjęty i cieszy się wciąż ogromnym zainteresowaniem turystów, zachęciły twórców marki do rozwinięcia linii śpiworów puchowych. Tak pojawiły się śpiwory puchowe Narvi 200, Narvi 400 i Skadi 600.

Śpiwór Volven Narvi 400

Ich parametry termiczne zostały poddane rygorystycznej kontroli zewnętrznej, według normy EN ISO 23537-1:2016. W śpiworach użyty został puch pozyskiwany odpowiedzialnie, certyfikowany znakiem RDS. Śpiwory mają ergonomiczny kształt mumii, charakteryzuje je świetny stosunek wagi i objętości po spakowaniu do termiki i są sprzedawane w komplecie z workami kompresyjnym i workami do przechowywania.

Śpiwór Volven Narvi 200

Narvi 200 to śpiwór typowo letni i schroniskowy, z temperaturą komfort na poziomie kilkunastu stopni. Jest godny polecenia wspinaczom i turystom liczącym każdy gram sprzętu. Ma rewelacyjną wagę – zaledwie 565 g – a po spakowaniu i kompresji nie zajmie dużo miejsca w plecaku. Wypełnia go puch kaczy 650 cui. Ten sam rodzaj puchu zastosowano w śpiworze Narvi 400, który świetnie sprawdzi się w noclegach od wiosny do jesieni, gdy temperatury nie spadają poniżej zera. Jego temperatura komfort to 3,7°C, a bardzo dobrą termikę zachowuje, gdy temperatury spadają w okolice 0°C. Najcieplejszy w tej linii jest śpiwór Skadi 600 wypełniony jest puchem gęsim 750 cui. Jego komfort termiczny określono na -3°C, ale temperatura limitu oscyluje jeszcze niżej, w okolicach -9°C.

Tutaj znajdziesz śpiwory Volven.

Kije trekkingowe Volven z carbonu

Kije trekkingowe to dziś jeden z podstawowych elementów wyposażenia na górskich szlakach. Dotychczas w ofercie Volven znajdowały się kije aluminiowe, doskonałe dla turystów, którzy nie poszukują najlżejszego sprzętu.

Kije trekkingowe Volven w akcji, od lewej: Adventure Cork, Adventure Pro, Carbon Expert, Adventure Carbon (fot. Volven)

Teraz segment ten poszerza się o dwa lekkie modele carbonowe. Kije Adventure Carbon podobnie jak modele aluminiowe wyposażone są w stabilne i mocne blokady zaciskowe Speed Lock, które można obsługiwać jedną ręką i w rękawiczkach. Są one bardziej odporne na zawilgnięcie i mniej podatne na zamarzanie niż popularne skrętki. Kije mają regulowaną długość, odporne na ścieranie groty z wolframu oraz przedłużone rękojeści umożliwiające niższy chwyt np. na stromych podejściach. Górna część uchwytu wykonana jest z korka i została anatomicznie wyprofilowana do dłoni. Model sprzedawany jest z talerzykami letnimi, zimowymi oraz osłonami gumowymi na groty.

Kije trekkingowe Volven Carbon Expert (fot. Volven)

Całkowita nowość w kolekcji kijów trekkingowych Volven to model Expert Carbon, który docenią miłośnicy minimalizmu, stylu fast&light oraz biegacze. To kije składane typu Z, wyposażone w górną blokadę Speed Lock i segment do regulacji długości oraz w dwa segmenty połączone wytrzymałą linką. Dzięki takiej konstrukcji po złożeniu mają długość zaledwie 38 cm i zmieszczą się nawet w małym plecaku. Lekkie i wytrzymałe włókno węglowe, przedłużona rękojeść, regulacja długości oraz dwa komplety talerzyków i gumowe nakładki na groty, to elementy, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Zobacz kije trekkingowe Volven.

Butelka Volven Elv Wide 1500 ml

Kolekcja hydro Volven

Obserwując trendy w turystyce Volven wprowadził do swojej oferty wielorazowe butelki, softflaski i bukłaki na wodę. To uzupełnienie dla świetnie ocenianych termosów na napoje i jedzenie produkowanych od lat przez tę markę. Butelki i bukłaki są popularne nie tylko ze względu na wygodę korzystania, ale także na bardziej ekologiczne podejście do turystyki i uprawiania sportu w górach. Zastępują jednorazowe butelki będące olbrzymim problemem współczesnego świata.

Bukłak Volven Flod 3L

W kolekcji hydro Volven znajdują się miękkie butelki z szerokim wlewem i płaskim dnem: Elv Wide 1000 i 1500 ml, butelki softflask Elv Sip 250 i 500 ml, wyposażone w wygodny ustnik i mieszczące się np. w kieszeni kamizelki biegowej oraz bukłaki Flod o pojemności 2 i 3 l. Uzupełniają ją akcesoria do czyszczenia bukłaków oraz izolowana rurka Flod, która sprawdzi się w warunkach zimowych.

***

Vovlen to marka, która wciąż się rozwija i proponuje miłośnikom outdooru coraz bardziej zaawansowane i funkcjonalne rozwiązania. Dzięki nim biwakowanie i uprawianie turystyki staje się jeszcze bardziej pasjonujące i komfortowe.

Materiały Volven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0