HomeNowości z rynku

Marki District Vision i Suunto łączą siły, aby uhonorować dziedzictwo i tradycję

Marki District Vision i Suunto łączą siły w celu wprowadzenia na rynek serii produktów technicznych opartych na wspólnym zaangażowaniu w badania i rozwój najlepszych w swojej klasie akcesoriów outdoorowych. Pierwsza premiera akcesoriów będzie miała miejsce w marcu 2023, kolejna w 2024.
Tegoroczna premiera współpracy pomiędzy obiema markami obejmuje 2 rodzaje akcesoriów:
etui na okulary oraz pokrowiec na obuwie – stworzone z materiału Cordura, uzupełnione mikrokompasem Suunto.

Wykonany z wytrzymałej tkaniny Cordura z technicznym zamkiem błyskawicznym pokrowiec na obuwie District Vision x Suunto jest niezwykle lekki, wytrzymały i oddychający. Możesz w nim przewozić ulubione buty sportowe lub innego rodzaju sprzęt na treningi w terenie, zapewniając mu swobodną cyrkulację podczas podróży.

Pokrowiec jest wykonany z siatki o gramaturze 540 g, dziany w Kyoto (Japonia) przy użyciu tradycyjnej japońskiej techniki dziewiarskiej, która spowalnia pracę maszyny, tworząc siatkę o wysokiej odporności na ścieranie.

Wykonany z wytrzymałej tkaniny Cordura z technicznym zamkiem błyskawicznym pokrowiec na obuwie District Vision x Suunto jest niezwykle lekki, wytrzymały i oddychający (fot. Suunto & District Vision)

Wykonany w Finlandii przy użyciu 100% energii odnawialnej kompas Suunto z łożyskiem kamiennym został wypełniony płynem. Celem naszej współpracy było połączenie tradycyjnych japońskich technik dziewiarskich z analogowym narzędziem nawigacyjnym będącym ikoną w swojej kategorii a wszystko po to aby uhonorować dziedzictwo i tradycję.

Wykonany w Finlandii przy użyciu 100% energii odnawialnej kompas Suunto z łożyskiem kamiennym został wypełniony płynem (fot. Suunto & District Vision)

District Vision ma siedzibę w Los Angeles i została założona przez Toma Daly i Maxa Vallota w 2016 roku. Firma specjalizuje się w technicznych okularach sportowych, wykonywanych ręcznie w Japonii, oraz odzieży technicznej produkowanej w Europie. DV współpracowała także z markami tj. Salomon czy New Balance, a także propaguje ideę świadomego uprawiania sportów outdoorowych w oparciu o medytację i limitowane edycje książkowe.

Etui na okulary oraz pokrowiec na buty zostały wykonane z siatki o gramaturze 540 g, dzianej w Kyoto (Japonia) przy użyciu tradycyjnej japońskiej techniki dziewiarskiej (fot. Suunto & District Vision)

Od 1936 r. firma Suunto wyposaża sportowców uprawiających wspinaczkę górską w kompasy i precyzyjne zegarki sportowe. Fińska firma została założona w 1936 roku przez Tuomasa Vohlonena i jest powszechnie znana z unikalnej metody wypełniania i uszczelniania lekkiej obudowy kompasu, wykonanej w całości z celuloidu i wypełnionej płynem w celu wytłumienia igły i ochrony jej przed wstrząsami oraz zużyciem spowodowanym nadmiernym ruchem.

Informacja prasowa Suunto & District Vision

Dostępne Districtvision.com oraz na Suunto.com:

SUUNTO CORDURA® EYEWEAR POUCH
https://www.suunto.com/pl-pl/produkty/Inne-akcesoria/suunto-cordura-eyewear-pouch/

SUUNTO CORDURA® SHOE BAG BLACK
https://www.suunto.com/pl-pl/produkty/Inne-akcesoria/suunto-cordura-shoe-bag-black/

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0