HomeDesign

Czeski projekt łączący narty i rakiety śnieżne rozpoczyna kampanię na Kickstarterze

Rozwiązanie dla wszystkich miłośników sportów zimowych, które wnosi w góry nową porcję zabawy i bezpieczeństwa – Combo Ski. Ich unikalna konstrukcja i specjalnie opracowane zapięcie ułatwiają zmianę trybu pracy z rakiet śnieżnych na tryb narciarski do zjeżdżania z ośnieżonych gór i pagórków. Dzięki temu wszyscy miłośnicy zimowych wędrówek mogą teraz cieszyć się swoim hobby bez konieczności noszenia ze sobą różnego sprzętu. Jeden Combo Ski rozwiązuje wszystko.

Combo Ski (fot. mat. prasowe)

Wszystko zaczęło się w 2021 roku, kiedy Vojtech, jeden z dwóch braci stojących za Combo Ski, wygrał National Student Design Award za produkt łączący funkcję nart i rakiet śnieżnych. Cały projekt wzbudził duże zainteresowanie opinii publicznej, więc Vojtěch i jego brat Ondrej, który rozwija drukarki 3D w Prusa Research, postanowili przekształcić studencki projekt w realny produkt.

Combo Ski (fot. mat. prasowe)

Celem Combo Ski jest ułatwienie poruszania się w górskim, zimowym krajobrazie. Cały projekt opiera się na dwustronnym produkcie, który z jednej strony jest funkcjonalną nartą ze ślizgiem i krawędziami, z drugiej strony posiada specjalną antypoślizgową podeszwę i ząbkowaną obręcz ze stali nierdzewnej, ta strona zagwarantuje Ci pewność siebie zarówno na lodzie jak i w głębokim śniegu. Dzięki unikalnemu wiązaniu obrotowemu, możesz łatwo i często zamieniać te dwa tryby. Cały system przeszedł kilka transformacji dzięki długotrwałym testom i kilku fazom rozwoju, aby sprostać wymagającym warunkom, jakie niesie ze sobą zima. 

Celem podczas rozwoju było stworzenie produktu, który będzie bezkompromisowy zarówno podczas podchodzenia jak i zjazdu. Dzięki specjalnym zębom ze stali nierdzewnej, które blokują się i zapewniają stabilność na oblodzonych powierzchniach, będziesz czuł się pewnie w swojej stopie podczas wspinaczki. Rozszerzona podeszwa zewnętrzna zapobiega również dużemu spadkowi kroku przy większych opadach śniegu. Dla przykładu, z butem w rozmiarze 42, z Combo Ski będziesz zapadać się w puchu nawet 3 razy mniej niż z samym butem. Dzięki podeszwie antishock wykonanej z pianki EVA chodzenie na Combo Ski jest wygodne, miękkie, a jej powierzchnia i kształt struktury stawiają opór przywieraniu śniegu. W momencie, gdy przyjdzie czas na zjazd, wystarczy odwrócić cały system Combo Ski, co zajmuje nie więcej niż kilka sekund, i można zjeżdżać na mini nartach. 

Combo Ski (fot. mat. prasowe)

Zostało to przetestowane zarówno na dziko, jak i na stoku i daje dużo frajdy. Dla lepszej kontroli do ślizgu dodano wystające krawędzie ze stali nierdzewnej, które umożliwiają łatwiejsze skręcanie lub hamowanie na oblodzonych powierzchniach. A jeśli droga w dół jest cała w lodzie wystarczy zostawić je w trybie zjazdu, a dzięki ostrym krawędziom nie trzeba się martwić o poślizg. Wykonane są z bardzo trwałych materiałów (polietylen, poliamid i stal nierdzewna), które wytrzymują temperaturę do -30°C i są kompatybilne ze wszystkimi butami przeznaczonymi do wędrówek. Dzięki temu Combo Ski są gotowe na każde górskie wyzwanie.

Głównymi zaletami nart Combo Ski jest ich łatwa obsługa, a także wysoka wytrzymałość konstrukcji, która jest potrzebna w wymagającym terenie zimowej przyrody. Zostały zaprojektowane tak, aby były lekkie, kompaktowe i nie przesuwały się na plecach czy nogach. Jednocześnie materiały, z których zostały wykonane, są łatwo przetwarzalne w porównaniu z tradycyjnymi nartami zjazdowymi. Dobrze współpracują z każdym butem do kostki. Jednak najwygodniejsze są buty turystyczne lub snowboardowe. Narty combo i para butów to wszystko, czego od teraz będziesz potrzebować. Nie będziesz musiał inwestować w żaden droższy sprzęt czy karnety narciarskie. 

Combo Ski (fot. mat. prasowe)

„Minął ponad rok odkąd pracujemy nad rozwojem produktu, na podstawie testów 10 wersji w różnych warunkach śniegowych, przeszliśmy przez wiele kształtów, technologii produkcji i przetestowaliśmy już wiele różnych materiałów, aby Combo Ski działały prawidłowo. W tej chwili uważamy, że Combo Ski jest naprawdę dopracowana i przyniesie ludziom wiele pomocy i zabawy podczas ich wycieczek w góry.” mówi Vojtěch, jeden z twórców.

Combo Ski są obecnie w końcowej fazie rozwoju i testów. Dlatego bracia Veverk postanowili zabrać swoje narty śnieżne na platformę crowdfundingową Kickstarter, gdzie mają nadzieję dotrzeć do ludzi z całego świata, którzy zamówią ich produkt w przedsprzedaży. Oferują oni Combo Ski w obniżonej cenie wstępnej, która będzie niższa nawet o 35% od przewidywanej ceny detalicznej. Jednocześnie można wybierać spośród wielu colorways i wspierać ciekawy czeski projekt. 

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0