HomeNowości z rynku

Royal Robbins przedstawia zrównoważone technologie na wiosnę 2023

Od momentu powstania w 1968 roku marka odzieży outdoorowej Royal Robbins zobowiązała się szanować i chronić środowisko. Na wiosnę 2023 roku Royal Robbins przedstawia ważne kamienie milowe w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wzmacniają one nieustanne zaangażowanie marki w tworzenie trwałej, ekologicznej odzieży, która pozwala konsumentom przeżywać więcej przygód przy mniejszym oddziaływaniu na środowisko.

Royala i Liz Robbins, założycieli Royal Robbins, śmiało można nazwać legendami wspinaczkowego świata lat 60. To właśnie oni, wraz z grupą innych wspinaczy, rozpowszechnili ideę tzw. „czystego wspinania”, czyli zestawu praktyk i technik, pozwalających pokonywać duże ściany bez uszkadzania skał poprzez wiercenie i osadzanie punktów asekuracyjnych. Postępując właśnie w ten sposób zainspirowali wiele osób, które poszły w ich ślady i zaczęły praktykować taki nieinwazyjny styl wspinania. To doskonały przykład tego, że nawet drobne działania mogą przynieść znaczące efekty i przyczynić się do wprowadzenia realnych zmian.

Oddychająca bielizna Royal Robbins ReadyDry, która powstała z fusów po kawie i zużytych plastikowych butelek (fot. Royal Robbins)

Wiara w moc nawet najmniejszych kroków od samego początku przyświeca pracownikom stworzonej przez Royala i Liz firmy, która nieustannie dąży do tego, by zmieniać świat na lepsze. Podejmując kolejne działania w kierunku bardziej zrównoważonej produkcji, projektanci i technologowie Royal Robbins chcą zadbać nie tylko o użytkownika, ale też o naszą planetę. Produkcja materiałów stanowi największą część śladu środowiskowego produktu. Dlatego Royal Robbins starannie wyselekcjonował włókna, które dzięki redukcji ilości odpadów, zużycia chemikaliów i wody oraz emisji gazów cieplarnianych mają mniejszym wpływ na środowisko.

Prawie 62% odzieży Royal Robbins z kolekcji na wiosnę i lato 2023 jest wykonanych z materiałów zawierających co najmniej 50% włókien o niższym wpływie na środowisko, w tym preferowaną bawełnę, poliester z recyklingu, preferowane materiały leśne, konopie i preferowaną wełnę.

Przykładem takiego rozwiązania jest materiał S.Cafe®, który został wykorzystany do stworzenia oddychającej bielizny ReadyDry. Produkowany jest on z fusów po kawie pochodzących z kawiarni na Tajwanie (rocznie przetwarza się 10-15 ton zużytych fusów z kawy) oraz ze zużytych plastikowych butelek. Materiał S.Cafe® zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów oraz jest wyjątkowo elastyczny. Takie cechy tkaniny gwarantują użytkownikowi komfort i wygodę przez cały dzień, w każdych warunkach. Produkty z serii ReadyDry spełniają także rygorystyczne normy certyfikatu Bluesign.

Kolekcja spodni Hempline Tie Pant wykonanych z mieszanki konopi i poliestru z recyklingu, od lewej: Hempine Tie Pants, Hempine Tie Bermuda, Hempline Capri

Kolejnym przykładem łączenia komfortu użytkownika z dbałością o środowisko jest kolekcja Hemp. To linia produktów powstała przede wszystkim z materiału, do którego stworzenia użyto mi.in. konopi. To jedne z najstarszych roślin uprawianych przez człowieka, a ostatnie zmiany w prawie produkcyjnym otworzyły nowe możliwości na jej wykorzystanie. Royal Robbins stosuje konopie, ponieważ ich uprawa nie wymaga pestycydów ani herbicydów, a jej zapotrzebowanie na wodę jest niewielkie – może rosnąć tylko przy wykorzystaniu wody deszczowej, poprawiając przy tym żyzność gleby. Spodnie Hempline Tie Pant wykonane z mieszanki konopi i poliestru z recyklingu zapewniają redukcję zapachu, regulację temperatury, trwałość i wygodę przez cały dzień.

Nowością na wiosnę 2023 jest wprowadzenie niebielonych i niebarwionych tkanin. Niefarbowane produkty z kolekcji Hemp zużywają od 60% do 80% mniej energii i wody niż kolekcje wykorzystujące tradycyjne procesy barwienia. Mieszanka użyta do produkcji tej tkaniny ma znikomy wpływ na środowisko.

Więcej informacji: www.royalrobbins.com

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0