HomeNowości z rynku

NNormal – nowa marka biegowa w Polsce

Marka i produkty NNormal to owoc współpracy hiszpańskiego producenta obuwia z tradycjami, Camper i Kiliana Jorneta – utalentowanego, utytułowanego katalońskiego biegacza górskiego i długodystansowego. Zbieżność filozofii i wspólna wizja zaowocowały niezwykłą współpracą.

NNormal – nowa marka biegowa w Polsce (fot. Tom De Peyret / NNormal)

„Krok za krokiem, sukces za sukcesem. Zwykle tak właśnie wyglądał rozwój ludzkości. Jednak to właśnie jest ten moment, kiedy musimy się skupić na czymś znacznie ważniejszym niż sukcesy i zwycięstwa, ponieważ ślad jaki po sobie pozostawiamy liczy się tak samo, jak nasze dążenia do celu. To nie rewolucja to NNormal”. Taki cytat otwiera stronę o marce i jej misji, zwracając uwagę na to co najważniejsze, czyli dbałość o środowisko naturalne, które jest poligonem dla nas wszystkich i dzięki któremu nasze pasje górskie, narciarskie czy biegowe możemy rozwijać.

NNormal oferuje kolekcję dla profesjonalnych, długodystansowych biegaczy przełajowych oraz dla entuzjastów biegania i innych aktywności wydolnościowych w terenie, szczególnie w górach (fot. Tom De Peyret / NNormal)

A zatem powstały buty, które prócz doskonałych parametrów, wysokiej jakości, są także gwarancją, że to będzie także krok w stronę bardziej świadomych wyborów i pracy na rzecz lepszego jutra.

NNormal oferuje kolekcję dla profesjonalnych, długodystansowych biegaczy przełajowych oraz dla entuzjastów biegania i innych aktywności wydolnościowych w terenie, szczególnie w górach. Znajdziemy tu klasyczne niskie buty, ale też wodoodporne, za kostkę.

Buty oraz akcesoria są wykonane z materiałów z recyklingu, a cała produkcja ma charakter cyrkularny (fot. Tom De Peyret / NNormal)

Swoją trwałość i doskonałe parametry, buty NNormal zawdzięczają doskonałym, innowacyjnym, technologicznym materiałom m.in. jak Matryx® Jaquard, czyli połączenie włókien poliamidowych i kevlaru, podeszwy Vibram Litebase i Megagrip (niezwykle cienka, lekka podeszwa o doskonałej przyczepności i trwałości, opracowana przy współpracy działu R&D i sportowców), EExpure (innowacyjna podeszwa środkowa, bardzo lekka, a zarazem bardzo wytrzymała i niezwykle sprężysta), czy dobrze już znana pianka EVA i Sympatex. W butach nieprzemakających zostały użyte impregnaty bez szkodliwych PFS i PTFE.

Buty oraz akcesoria są wykonane z materiałów z recyklingu, a cała produkcja ma charakter cyrkularny. Obuwie jest też tworzone z myślą o jak najdłuższym użytkowaniu, aby nie trzeba było zbyt często kupować nowych butów. Cała kolekcja jest zaprojektowana tak, żeby móc wykorzystywać jej elementy w różnych działaniach outdoorowych, nie tylko do biegania w terenie.

NNormal – nowa marka biegowa w Polsce (fot. Tom De Peyret / NNormal)

Marka niebawem uruchomi także program No Trace, który prowadzi we współpracy z ReCircled, a dzięki któremu każdy użytkownik będzie mógł wysłać lub zanieść do wskazanego punktu (sklepu) zarówno zużyte, przeznaczone do wyrzucenia, buty, jak i ubrania sportowe, które następnie zostaną powtórnie przetworzone, albo odnowione do ponownej odsprzedaży. Dodatkowo można skorzystać z wymiany podeszwy, dzięki współpracy z Vibram i prowadzonemu przez markę programowi “Repair If You Care”.

W pełni świadome działanie i korzystanie z dobrodziejstw natury, bez pozostawiania po sobie śladu to dla marki NNormal jedyna słuszna droga i zarazem cel.

NNormal już wkrótce pojawi się w sklepach dzięki Blue Arrow, który będzie jej wyłącznym dystrybutorem, a Michał Lasocki Brand Managerem marki.

Informacja prasowa Blue Arrow

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0