HomeNowości z rynku

Varia eRTL615 pierwszy radar wsteczny do eBike’ów od marki Garmin

Marka Garmin zaprezentowała urządzenie Varia™ eRTL615, pierwszy w swojej ofercie radar wsteczny z tylnym światłem stworzony specjalnie dla użytkowników eBike’ów. Radar wsteczny podłączany bezpośrednio do kompatybilnego roweru elektrycznego zapewnia lepszą świadomość sytuacyjną podczas jazdy.

Varia eRTL615 pierwszy radar wsteczny do eBike’ów od marki Garmin

Varia™ eRTL615 nie wymaga użycia baterii, urządzenie wystarczy podłączyć do kompatybilnego roweru elektrycznego (wymaga kompatybilnego kabla Garmin – sprzedawane oddzielnie). Radar wykrywa nadjeżdżające od tyłu pojazdy oraz wysyła wizualne i dźwiękowe alerty po sparowaniu z wybranymi urządzeniami Garmin lub aplikacją Varia na kompatybilnym smartfonie.

Varia eRTL615 pierwszy radar wsteczny do eBike’ów od marki Garmin

Uwaga: urządzenie może poprawić świadomość sytuacyjną. Nie zastępuje ono jednak uważności i świadomej oceny sytuacji rowerzysty. Zawsze należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o bezpieczeństwo podczas przemieszczania się na rowerze.

Jazda na rowerach elektrycznych staje się coraz bardziej popularna, dlatego postanowiliśmy przybliżyć naszą zaufaną technologię radarową rosnącej grupie osób przemieszczających się na eBike’ach. Bez względu na to, dokąd prowadzi ich kolejna przygoda, Varia eRTL615 pomoże zadbać im o bezpieczeństwo i świadomość sytuacyjną podczas jazdy – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży. 

Jedź pewnie przed siebie

Maksymalna świadomość sytuacyjna: po sparowaniu z wybranymi smartwatchami Garmin, komputerami rowerowymi Edge® lub smartfonem z aplikacją Varia, wizualne i dźwiękowe powiadomienia ostrzegają o pojazdach zbliżających się z tyłu w odległości do 140 metrów.

Varia eRTL615 pierwszy radar wsteczny do eBike’ów od marki Garmin

Doskonała widoczność: kierowcy zauważą rowerzystę tak szybko, jak to możliwe, dzięki tylnemu światłu, które w warunkach dziennych jest widoczne nawet z odległości 1,6 km. Dodatkowo, częstotliwość migania światła zmienia się w momencie wykrycia zbliżającego się pojazdu.

Regulowane tryby oświetlenia: cztery tryby światła — stały, do jazdy w grupie, oraz migające nocny i dzienny– zapewniają lepszą widoczność rowerzysty w różnych warunkach. 

Radar Varia eRTL615 w akcji:
Varia eRTL615 o kompaktowej konstrukcji, pozwala na wiele opcji montażu, w tym na siodełku lub na bagażniku. Radar jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 299,99 euro.

Artykuł sponsorowany

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0