HomeNowości z rynku

Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical [sponsorowany]

Wykonany w Finlandii z wykorzystaniem 100% energii odnawialnej, sportowy zegarek Suunto Vertical GPS z dużym ekranem, szczegółowymi mapami offline i zaawansowaną prognozą pogody, został zaprojektowany z myślą o wyprawach i treningach w terenie. Ekstremalna żywotność baterii jest wspomagana przez ładowanie słoneczne w tytanowych wariantach solarnych.

Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical (fot. Suunto)

Niektórzy wybierają utartą ścieżkę, podczas gdy poszukiwacze przygód wolą śmiało podążać tam, gdzie niewielu jeszcze dotarło i potrzebują narzędzia, któremu mogą zaufać, aby ich tam poprowadzić. Dzięki najwyższym standardom wytrzymałości, mapom offline, dokładności i ekstremalnemu czasowi pracy baterii, którym towarzyszy ładowanie słoneczne, zegarek Suunto Vertical jest niezawodnym przewodnikiem podczas eksploracji najwyższych szczytów, najbardziej stromych dolin i wszystkich miejsc pomiędzy nimi.

Petri Lehtovirta, szef działu produktów w firmie Suunto:

Jak sama nazwa wskazuje, Suunto Vertical to zegarek dla tych, którzy są w ciągłym ruchu, którzy stale prą przed siebie, realizują kolejne sportowe wyzwania i wytyczają nowe cele. Jego solidność, rozmiar – oraz darmowe mapy offline dostępne z dowolnego miejsca na świecie – tworzą z niego najlepszego kompana do sportowych wyzwań; to zegarek dla ludzi, którzy żyją i oddychają przygodą.

Zegarek Suunto Vertical jest wyposażony w szczegółowe outdoorowe mapy offline, które są bezpłatne. Nowe mapy bazują na zaawansowanej nawigacji po trasach w aplikacji Suunto. Odkrywanie i tworzenie tras jest łatwe dzięki tzw heatmaps, mapom 3D i warstwom typu nawierzchnia drogi z poziomu aplikacji Suunto, a synchronizowanie ich z zegarkiem nie wymaga wysiłku. Teraz użytkownicy mają do dyspozycji mapy offline, z których mogą korzystać bez względu na to, gdzie się znajdują, co zapewnia im większe bezpieczeństwo i pewność siebie nawet w trudnych i wymagających warunkach.

Planuj trasy w oparciu o mapy 3D, rodzaje nawierzchni dróg, heatmaps lub mapami ostrzegających o potencjalnym lawinowym niebezpieczeństwie… (fot. Suunto)

Zegarek Suunto Vertical wyróżnia się ekstremalną żywotnością baterii na tle konkurencji: 85 godzin ciągłej analizy treningu przy najdokładniejszym śledzeniu lokalizacji w przypadku tytanowego wariantu słonecznego i 60 godzin w przypadku wariantu ze stali nierdzewnej. Tryb turystyczny, który nadal zapewnia dokładne śledzenie, oferuje 500 godzin ciągłego śledzenia treningu. W trybie codziennym zegarek Suunto Vertical może towarzyszyć Ci przez 60 dni – w tytanowym wariancie solarnym nawet do roku bez ładowania.

Zegarek Suunto Vertical wyróżnia się ekstremalną żywotnością baterii na tle konkurencji: 85 godzin ciągłej analizy treningu przy najdokładniejszym śledzeniu lokalizacji (fot. Suunto)

Suunto Vertical może łączyć się z maksymalnie pięcioma systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS) i maksymalnie 32 pojedynczymi satelitami jednocześnie.

Petri Lehtovirta, Suunto’s Head of Product:

Suunto Vertical nie poświęca dokładności dla dłuższego czasu pracy baterii. Komunikuje się ze wszystkimi pięcioma głównymi systemami satelitarnymi za pomocą technologii Dual Frequency – ekspresowego pasa zapewniającego szybszy, niezawodny sygnał. Jest to ważne, zwłaszcza podczas biegania w górach, dolinach lub w mieście pomiędzy wysokimi budynkami*.

Suunto Vertical jest produkowany w Finlandii w fabryce firmy Suunto przy użyciu 100% energii odnawialnej. Wraz z premierą nowego zegarka, firma Suunto kontynuuje działa.ia na rzecz zrównoważonego rozwoju i przejrzystości prowadzonych działań. W przypadku zegarka Suunto Vertical obliczono i zweryfikowano jego ślad węglowy, a następnie w pełni zrekompensowano go za pomocą jednostek Verified Carbon Units*. W ciągu całego okresu eksploatacji tytanowy wariant słoneczny wytwarza tylko 6,59 kg CO2e – co odpowiada przejechaniu samochodem z silnikiem spalinowym 39 km.**

Zegarek Suunto Vertical jest wyposażony w szczegółowe outdoorowe mapy offline, które są bezpłatne (fot. Suunto)

Łącząc funkcjonalne fińskie wzornictwo z najwyższej jakości materiałami, takimi jak szkło szafirowe, stal nierdzewna i tytan w wybranych modelach, zegarek Suunto Vertical oferuje wojskową wytrzymałość potwierdzoną przez światowej klasy sportowców.

Suunto Vertical to zegarek sportowy klasy premium, ale również będzie on godnym zaufania towarzyszem codziennych treningów przed zawodami lub innymi przygodami (fot. Suunto)

Mikko Ahlström, Suunto’s Head of Design:

Zaprojektowany z wielką precyzją i starannością Suunto Vertical, którego konstrukcja i detale stanowią hołd dla legendarnego kompasu firmy Suunto – równolegle stworzyliśmy nasz nowy język dizajnu.

Konstrukcja obudowy jest niezwykle zoptymalizowana pod kątem jak najlepszej wydajności, a wyraźnie przegubowe przyciski są łatwe do znalezienia i wciśnięcia, nawet w rękawiczkach.

Konstrukcja obudowy jest niezwykle zoptymalizowana pod kątem jak najlepszej wydajności, a wyraźnie przegubowe przyciski są łatwe do znalezienia i wciśnięcia, nawet w rękawiczkach (fot. Suunto)

Suunto Vertical to zegarek sportowy klasy premium, ale również będzie on godnym zaufania towarzyszem codziennych treningów przed zawodami lub innymi przygodami. Duży ekran ułatwia śledzenie aktywności podczas ruchu. Wszystkie tryby sportowe są wyposażone w ekrany danych specyficznych dla danego sportu a jest ich ponad 95 do wyboru, od biegania po szlakach, przez kolarstwo szutrowe, po pływanie. Osoby, które chcą uzyskać jeszcze więcej możliwości śledzenia aktywności, mogą utworzyć własne tryby sportowe w aplikacji Suunto lub odwiedzić sklep SuuntoPlus Store, aby uzyskać dostęp do dodatkowych aplikacji i przewodników sportowych.

Suunto Vertical najważniejsze cechy:

 • Bezpłatne mapy outdoorowe offline w zegarku.
 • Planowanie tras w aplikacji Suunto dzięki tzw. heatmaps, informacji o rodzaju nawierzchni i łatwej synchronizacji ich z zegarkiem.
 • Ekstremalna bateria: Do 85 godzin z najlepszą dokładnością, 500 godzin w trybie Tour i 60 dni w codziennym użytkowaniu.
 • Ładowanie energią słoneczną w tytanowych wariantach solarnych zapewnia do 30% więcej energii w słoneczne dni.
 • Dokładność zapewniona przez dwuzakresowy system GNSS.
 • Prognoza pogody, odczyty wysokości oparte na kompasie i barometrze oraz alarmy burzowe pomagają zachować jasny ogląd sytuacji.
 • Solidny zegarek z wystającymi przyciskami i dużym ekranem o przekątnej 1,4″.
 • Wykonany ze szkła szafirowego, stali nierdzewnej oraz czterech modeli z tytanu klasy 5.
 • Waga: model tytanowy 74 g i model stalowy 86 g.
 • Wykonany i zaprojektowany w Finlandii z wykorzystaniem 100% energii odnawialnej.
 • W pełni skompensowany ślad węgielowy w projekcie zalesiania Tree-Nation z Verified Carbon Units (zatwierdzony przez międzynarodowy program weryfikacji zapewniający jakość projektów kompensacji emisji dwutlenku węgla)**
 • Testowany zgodnie z najwyższą wojskową normą wytrzymałości (MIL-STD-810H).
 • Śledzenie codziennej aktywności: kroki, tętno, sen, kalorie, stres i inne.
 • Aktualizacje oprogramowania “over the air”.
 • Wodoodporność do -100 m.
 • 95 trybów sportowych do wyboru i możliwość tworzenia własnych.

Planowanie tras w aplikacji Suunto dzięki tzw. heatmaps, informacji o rodzaju nawierzchni i łatwej synchronizacji ich z zegarkiem (fot. Suunto)

W połączeniu z aplikacją Suunto i szerokim wachlarzem usług partnerskich, Suunto Vertical daje użytkownikom szeroki wybór opcji dostosowywania zegara do swoich potrzeb, jak i korzystania z zaawansowanych narzędzi treningowych. Nowością w aplikacji Suunto jest Strefa treningowa, w której użytkownicy mogą śledzić obciążenie treningowe, postępy, regenerację i analizę snu oraz korzystać ze spostrzeżeń treningowych trenera Suunto opartego na sztucznej inteligencji. Usługi partnerskie, takie jak Strava, Training Peaks i Komoot, łączą użytkownika ze społecznością innych sportowców, inspirują do współzawodnictwa i przygody.

Zegarek Suunto Vertical będzie dostępny w ośmiu różnych wersjach (fot. Suunto)

Zegarek Suunto Vertical będzie dostępny w ośmiu różnych wersjach – czterech modelach zbudowanych ze stali nierdzewnej (2799 PLN) i czterech modelach zbudowanych z tytanu z funkcją ładowania energią słoneczną (3799 PLN). Zegarek będzie dostępny na wybranych rynkach w ramach zamówień przedpremierowych 9 maja, a w sprzedaży 16 maja 2023 roku.

Informacja prasowa Suunto

* Tree-Nation
** https://www.gov.uk/government/publications/greenhouse-gas-reporting-conversion-factors-2022

***

O firmie Suunto: Jesteśmy pasjonatami przygody. Pionierskie poszukiwania są w naszym DNA od 1936 r., kiedy to fiński inżynier i biegacz na orientację Tuomas Vohlonen postanowił stworzyć dokładniejszy kompas, a następnie wynalazł nową metodę produkcji kompasów wypełnionych płynem. Obecnie firma Suunto jest liderem w dziedzinie projektowania i innowacji zegarków sportowych, komputerów do nurkowania, kompasów i usług cyfrowych wykorzystywanych przez poszukiwaczy przygód na całym świecie.

Jesteśmy dumni z tego, że produkty firmy Suunto są wytrzymałe, a jednocześnie zaprojektowane w sposób odzwierciedlający naszą fińską tożsamość. Siedziba główna i fabryka firmy Suunto nadal znajdują się w Finlandii.

www.suunto.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0