HomeRynek outdoor

Konkurs „Śląska Rzecz” – Nagroda Główna dla śpiwora Radical 16H marki Pajak

W 18. edycji konkursu Śląska Rzecz 22 jurorzy postanowili przyznać Nagrodę Główną w kategorii produkt dla śpiwora Radical 16 marki Pajak. Gala wręczenia nagród odbyła się 22 czerwca w Zamku w Cieszynie.

Wojciech Kłapcia (drugi od lewej) odbiera Nagrodę Główną konkursu Śląska Rzecz dla Pajaka (fot. organizatorzy konkursu)

To była już 18. edycja konkursu Śląska Rzecz, który docenia odwagę myślenia poza schematami, innowacyjność i chęć poprawy jakości codziennego życia, a wszystko to zgodnie z ideą – myśl globalnie, działaj lokalnie.

Śląska Rzecz to jedyny regionalny konkurs promujący lokalny design, w którym jurorzy doceniają w nim gotowość reagowania na potrzeby ludzi.

Wierzymy, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest potrzebne, by móc poprawiać jakość życia. Ważne jest też działanie zespołowe – projektantów z firmami, instytucjami lub organizacjami trzeciego sektora.

Produkty oceniane są pod kątem:

  • innowacyjności rozwiązań,
  • zrównoważonego rozwoju,
  • dostrzeżenia potrzeb użytkowników, w tym osób starszych i niepełnosprawnych,
  • procesu projektowego,
  • funkcjonalności i ergonomii,
  • jakości wykonania i użytych materiałów,
  • estetyki.

Śpiwór Radical 16H i nagroda (fot. organizatorzy konkursu)

A oto uzasadnienie jury dla nagrody Radical 16H:

Radical H16 to znacząco i konsekwentnie udoskonalony produkt. Poza wszelkimi ulepszeniami na szczególne wyróżnienie i nagrodę zasługuje współpraca z wieloma środowiskami, przede wszystkim potencjalnymi użytkownikami, jak również ciągłe doskonalenie na etapie projektowania. Produkt przeznaczony jest do wykorzystania w najbardziej ekstremalnych warunkach, co zapewniają m.in. właściwości termoizolujące, rozwiązanie problemu z zamarzaniem pary, gwarancja lepszej ochrony twarzy czy mniejszy ciężar.

W 2023 roku Pajak obchodzi 40-lecie istnienia firmy. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Wojciechem Pająkiem, który ukazał się w czerwcowym wydaniu 4outdoor Biznes Magazyn (nr 64).

Źródło: Pajak, organizatorzy konkursu

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0