HomeNowości z rynku

Texapore Ecosphere – innowacyjna membrana w produktach Jack Wolfskin

Outdoorowa marka Jack Wolfskin od zawsze skupiała się na ekologicznym podejściu do produkcji odzieży, obuwia i wszelkich produktów tekstylnych. Dzięki wprowadzeniu w 2017 r. materiałów powstałych w zrównoważony sposób, zrobiła ogromny krok naprzód ku zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko, jaki wywiera na nim branża odzieżowa. Texapore Ecosphere to przełomowe rozwiązanie, które wykorzystuje w 100% materiały pochodzące z recyklingu.

 

Martyna Wojciechowska, ambasadorka marki (fot. Jack Wolfskin)

Równowaga między produktami zorientowanymi na zrównoważony rozwój, a cechami użytkowymi niezbędnymi do przebywania na świeżym powietrzu, takimi jak wodoodporność, oddychalność, wiatroszczelność i komfort, w dalszym ciągu stanowi wyzwanie dla branży odzieży sportowej. W związku z tym opracowanie produktów przyjaznych środowisku stanowiło jedno z ważniejszych wyzwań dla wilczej marki. Chcąc tworzyć odzież, która sprosta oczekiwaniom miłośników sportów outdoorowych, a jednocześnie nie przyczyni się do zwiększenia poziomu zanieczyszczenia otaczającej nas przyrody, marka poświęciła 2 lata na badania nad powstałą w 100% z recyklingu membraną Texapore Ecosphere.

Początkowo, innowacyjne rozwiązanie, nagrodzone w 2017 r. nagrodami Outdoor Industry Award oraz UK Outdoor Industry Award, było stosowane w zaledwie 6 rodzajach produktów z portfolio marki. Obecnie jest to aż 58 różnych produktów odzieżowych oraz obuwniczych. Membrana składa się z resztek materiałów powstałych podczas produkcji i poddawanych recyklingowi z powrotem do cyklu produkcyjnego, w zgodzie z koncepcją zero waste. Tkanina zewnętrzna i podszewka są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Od początku stosowania technologii Texapore Ecosphere Jack Wolfskin poddał recyklingowi prawie 96 ton membran, a tej zimy podda recyklingowi równowartość 63 milionów 1-litrowych butelek!

Kurtka Kammweg 3L wykonana z tkaniną Texapore Ecosphere Pro Schoeller® (fot. Jack Wolfskin)

Innowacyjną membranę można znaleźć w takich produktach, jak kurtka Kammweg 3L, która zapewnia pełen komfort i ochronę podczas długich wędrówek. Nowa tkanina Texapore Ecosphere Pro Schoeller® jest wykonana z materiału częściowo pochodzącego z recyklingu, który łączy w sobie opatentowaną technologię membranową z zaawansowanymi technologicznie tkaninami Schoeller®. Innowacyjne rozwiązanie zastosowano także w kurtce Highest Peak 3L Jkt. Wykonana z tkaniny Texapore Ecosphere Pro Stretch 3L, pochodzącej w 100% z materiałów powstałych z recyklingu, sprawia, że kurtka jest wodoodporna, wiatroszczelna i wysoce oddychająca. Wielofunkcyjny płaszcz Salier 3w1 to natomiast rozwiązanie dla szukających eleganckiego designu. Płaszcz zewnętrzny ma nowoczesny styl i jest wykonany z oddychającego, wodoodpornego i wiatroszczelnego materiału Texapore Ecosphere Pro. Wyposażony jest także w odpinaną ocieplaną kamizelkę puchową.

Texapore Ecosphere Pro to innowacyjne rozwiązanie spełniające najwyższe standardy. Produkty marki Jack Wolfskin z membraną Texapore Ecosphere zachwycają modnym designem oraz przyciągają prośrodowiskowym podejściem do produkcji. Te i inne elementy z portfolio wilczej marki można znaleźć w sklepach stacjonarnych oraz na stronie https://www.jack-wolfskin.pl/.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0