HomeNowości z rynku

Suunto – oficjalny zegarek GPS i partner techniczny podczas UTMB World Series

Dzieląc tę samą pasję do sportu i spędzania czasu na świeżym powietrzu, UTMB® World Series i Suunto, znane ze swoich światowej sławy multisportowych zegarków GPS i narzędzi treningowych, ogłosiły globalne partnerstwo, w ramach którego obie firmy będą współpracować, aby przyczynić się do pozytywnego rozwoju biegów trailowych i pomóc indywidualnym biegaczom osiągnąć ich cele.

Suunto wspiera poszukiwaczy przygód od 1936 roku i jest zaangażowane w biegi trailowe od samego początku. Ich spuściznę w tym sporcie wzbogaca silny zespół elitarnych biegaczy, w tym zwycięzcy UTMB Mont Blanc Courtney Dauwalter, Francois D’Haene i Pau Capell. Zegarki Suunto charakteryzują się wielokrotnie nagradzanym wzornictwem, wiodącą w branży żywotnością baterii, niezawodnością i specjalnie zaprojektowanymi funkcjami do treningu i wyścigów.

UTMB® World Series to najlepszy na świecie cykl biegów trailowych, który łączy największe gwiazdy tego sportu i pasjonatów biegania (fot. arch. UTMB)

Jako oficjalny zegarek GPS i partner techniczny UTMB World Series, Suunto będzie wspierać biegaczy w poruszaniu się po szlakach i osiąganiu swoich marzeń podczas 41 imprez UTMB World Series, wnosząc swoje dziedzictwo i doświadczenie w zakresie zegarków sportowych GPS. Sportowcy posiadający zegarek Suunto Vertical lub Suunto Race mogą pobrać intuicyjne mapy GPS w trzech różnych stylach z zaznaczonymi ważnymi punktami orientacyjnymi, konturami, wodą, ścieżkami i różnymi rodzajami terenu. Mapy są dostępne dla każdego wydarzenia UTMB World Series, niezależnie od tego, czy bierzesz udział w 100-kilometrowym CCC® (Courmayeur-Champex-Chamonix) w europejskich Alpach, 50-kilometrowym Kodiak Ultra Marathons UTMB w Kalifornii, 100-metrowym Black River Peak na polach trzciny cukrowej na Mauritiusie UTMB… czy w jakimkolwiek innym wyścigu.

Frédéric Lénart, dyrektor generalny UTMB Group:

Cieszymy się, że możemy połączyć siły z firmą Suunto, która ma ponad 80-letnie doświadczenie w tworzeniu produktów, na których biegacze mogą polegać w najbardziej ekstremalnych warunkach. Dzięki temu, że Suunto zostało partnerem technicznym UTMB World Series, umożliwimy biegaczom przeżycie przygody, która pozostanie z nimi na zawsze, pomagając im zrobić pierwszy krok i iść dalej.

Hannu Korpivaara, Suunto Brand and Marketing Director:

Głęboko wierzymy, że współpraca wzmocni firmy, społeczności i jednostki do ewolucji. Sprzyja budowaniu relacji, innowacji i skutecznemu rozwiązywaniu problemów. Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z UTMB World Series i nawiązać kontakt ze wszystkimi biegaczami. Wspólnie chcemy przyczynić się do pozytywnego rozwoju biegów trailowych i pomóc poszczególnym biegaczom osiągnąć ich cele.
Światowa seria UTMB 2024 rozpoczyna się w tym miesiącu od Tarawera Ultra-Trail New Zealand by UTMB w dniach 17-18 lutego. To inauguracyjne wydarzenie roku zaprasza biegaczy trailowych o wszystkich umiejętnościach i obiecuje niezapomniane chwile w najbardziej oszałamiającej scenerii Rotorua.

O UTMB® World Series

UTMB® World Series to najlepszy na świecie cykl biegów trailowych, który łączy największe gwiazdy tego sportu i pasjonatów biegania poprzez najlepsze, wiodące międzynarodowe wydarzenia w najbardziej oszałamiających lokalizacjach. Stworzony z pasji do gór, w oparciu o zrównoważony rozwój, UTMB® World Series daje wszystkim biegaczom trailowym szansę przeżycia przygody UTMB® na całym świecie, z wydarzeniami odbywającymi się w Azji, Oceanii, Europie, Afryce i obu Amerykach. Jest to jedyne miejsce, w którym biegacze mogą rozpocząć swoją wyprawę do Dacia UTMB® Mont-Blanc we Francji, gdzie odbędzie się prestiżowy finał UTMB® World Series. Uruchomiony w maju 2021 r. dzięki współpracy między UTMB Group i The IRONMAN Group, cykl UTMB World Series skupia wiele najlepszych międzynarodowych imprez biegowych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://utmb.world/.

O Suunto

Jesteśmy symbolem przygody. Pionierstwo jest w naszym DNA od 1936 roku, kiedy fiński biegacz na orientację Tuomas Vohlonen wynalazł dokładniejszy i bardziej niezawodny kompas. Obecnie firma Suunto jest liderem w dziedzinie projektowania i innowacji zegarków sportowych, komputerów nurkowych, kompasów i usług cyfrowych używanych przez poszukiwaczy przygód i sportowców na całym świecie.

Od 2022 roku przeprowadzamy oceny cyklu życia (LCA) dla naszych nowych modeli zegarków, aby zrozumieć ich wpływ na środowisko i pomóc nam ulepszyć nasze metody pracy. Pozostałe emisje kompensujemy za pomocą zweryfikowanych jednostek emisji dwutlenku węgla.

Jesteśmy dumni z tego, że produkty Suunto są nie tylko solidne, ale także posiadają stylowy dizajn, który odzwierciedla naszą skandynawską tożsamość. Siedziba główna i fabryka Suunto znajdują się w Vantaa w Finlandii. Więcej informacji na stronie www.suunto.com

Informacja prasowa Suunto

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0