HomeImprezy outdoor

I Mistrzostwa Polski w Nordic Walking – ruszają zapisy

Ruszyły zapisy do pierwszych Mistrzostw Polski w Nordic Walking, które odbędą się w dniach 29-30 sierpnia w Gnieźnie.

I Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, logo

W Europie zachodniej, a zwłaszcza w Niemczech (tu nie ma już  mowy o zapuszczeniu się na leśne ścieżki bez dwóch kijków 🙂 Nordic Walking jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych aktywności, zwłaszcza wśród  „średniego i starszego pokolenia". Od dobrych kilku lat również u nas nordycki wynalazek cieszy się coraz większym zaufaniem. Organizowane na początku lokalne zawody dla grupki zapaleńców znalazły swój finał w pierwszych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking, które odbędą się w dniach 29-30 sierpnia br. na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Rekreacji „Poligon" w Gębarzewie koło Gniezna.

Zawody rangi mistrzostw to rezultat porozumienia, które podpisane zostało pod koniec czerwca w Gnieźnie przez Polską Federację Nordic Walking, Klub Sportowy „Mieszko" Gniezno i Stowarzyszenie „Wielkopolanie".

30 sierpnia w ramach Mistrzostw wystartują dwa biegi. Organizatorzy przygotowali 5-kilometrowy dystans dla amatorów i 20 km trasy dla bardziej zaprawionych chodziarzy. Stawka nie byle jaka, bo oprócz nagród, zwycięzcy z dłuższego dystansu będą mogli zacząć przygotowania do II Mistrzostw Świata Nordic Walking, które odbędą się 12 września w Austrii.

Uczestnicy wystartują w 6 kategoriach wiekowych, osobno dla Pań i Panów (osobno również kategoria niepełnosprawnych):

• od 14 do 35 lat,
• od 36 do 45 lat,
• od 46 do 55 lat,
• od 56 do 65 lat,
• od 65 do 75 lat,
• powyżej 75 lat.

Szczegóły I Mistrzostw Polski w Nordic Walking, w tym pełny regulamin na stronie www.mpnw.pl.

źródło: mpnw.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0