HomeRynek outdoor

Arc’teryx i Bergans w Polsce!

Polski rynek outdoorowy wkrótce wzbogaci się o dwie ekskluzywne marki: Arc’teryx i Bergans. Ich dystrybucji podjęła się firma MJ Sport z Poznania.

Bergans to norweska marka z ponad stuletnią historią. Pierwsze produkty Bergansa powstały w 1908 roku i to właśnie Bergans jeszcze przed drugą wojną światową opatentował anatomiczny stelaż plecaka. Od tego czasu firma stała się jedną z najważniejszych w Norwegii i ma w swoje ofercie pełną kolekcję odzieży outdoorowej, śpiwory, namioty, akcesoria outdoorowe i oczywiście plecaki. Kolekcję uzupełnia linia ekstremalna skierowana do uczestników wypraw za koło podbiegunowe.

Arc’teryx powstał w 1989 roku w Kanadzie. Marka jest jednym z liderów technologicznych na rynku outdoorowym. Taką pozycję uzyskała rzadko idąc na kompromisy pomiędzy ceną a jakością swoich produktów. Marka oferuje specjalistyczną odzież outdoorową, plecaki, uprzęże, akcesoria wspinaczkowe. W 2001 Arc’teryx został kupiony przez Salomon Group, a w 2005 Amer Sports kupił Salomon Group włącznie z Arc’teryxem.

Wojciech Słowakiewicz: MJ Sport to nowa firma, jakie macie doświadczenie w handlu i znajomość rynku outdoorowego?


Paweł Mielcarek (współwłaściciel):
MJ Sport jest nową firmą, została założona w 2007 roku, jednak mamy spore doświadczenie i dobrze znamy polski rynek outdoorowy. Ja pracowałem przez 4 lata w firmie Hannah Poland od początku jej powstania w Polsce, później współpracowałem z DH Poland, która była dystrybutorem takich marek jak TREZETA, FILA, FIVE SEASONS. Wspólnie z Bartoszem Jakubiakiem w 2007 roku otworzyliśmy w Poznaniu sklep turystyczny, a pozyskanie przedstawicielstwa na Polskę Arc’teryxa i Bergansa było realizacją naszych planów rozszerzenia działalności MJ Sport.

Jaka jest forma waszej współpracy z Bergansem i Arc’teryxem (agent, dystrybutor)?

MJ Sport będzie działało jako agent dla obu tych firm.

Bergans of Norway i Arc’teryx to marki z górnej półki cenowej, jaki macie plan na wprowadzenie ich na polski rynek?

Z uwagi na ekskluzywność obu marek, wprowadzanie ich na polski rynek będzie odbywało się przez współpracę ze specjalistycznymi sklepami w Polsce, których pracownicy doskonale zdają sobie sprawę z technologicznego zaawansowania Arc’teryxa i Bergansa.

W promocji obu marek zamierzamy skupić się w pierwszej kolejności na współpracy ze sklepami, w których towar ten będzie dostępny, oraz informując i prezentując obie marki w specjalistycznych portalach internetowych i prasie. Z czasem i rosnącą świadomością obu marek działania marketingowe będziemy rozszerzać.

Kiedy produkty Bergansa i Arc’teryxa mogą pojawić się w sklepach?

Pierwsze produkty Bergansa i Arc’teryxa pojawią się w sklepach już w najbliższym sezonie zimowym, jednak zdecydowanie większe ilości powinny pojawić się w 2010 roku.

Dane kontaktowe:

MJ Sport, logoMJ Sport, logo

MJ Sport
ul. Katowicka 89C/19
61-131 Poznań
Tel.: +48 61 623 18 36
Fax: +48 61 623 18 37

Paweł Mielcarek (tel. +48 698 933 944, pawel.mielcarek@mjsport.pl)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0