HomeRynek outdoor

Trwają przygotowania do Targów OutDoor 2010

Dosłownie za kilka dni rozpoczynają się jubileuszowe, 40. Międzynarodowe Targi Ispo w Monachium (7-10 luty), tymczasem już trwają przygotowania do największych europejskich targów outdoorowych – 17. OutDoor 2010 we Friedrichshafen.

targi OutDooor2009 logo

Jak co roku, organizatorzy targów OutDoor bardzo optymistycznie patrzą na rozwój rynku outdoorowego i samej imprezy we Friedrichshafen. Niezależnie od kryzysu finansowego branża outdoorowa „ma się całkiem nieźle" i notuje stały wzrost obrotów. Odbija się to między innymi na niemieckich targach, które z roku na rok odnotowują rekordy we frekwencji zarówno wystawców, jak i odwiedzających.

Trudno się dziwić tak pozytywnym nastrojom, jeśli na kilka miesięcy przed rozpoczęciem OutDoor (15-18 lipca 2010), pojawiają się sygnały, że możemy mieć kolejną rekordową edycję. Na dzień dzisiejszy udział w targach zapowiedziało już 619 wystawców z 36 państw, co oznacza 3% wzrost w stosunku do ubiegłego roku (analogicznie do początku lutego 2009).

targi OutDoor 2010(fot. outdoor-show.com)

Po ubiegłorocznej nieobecności do Friedrichshafen wraca między innymi jeden z największych producentów branży outdoorowej na świecie, amerykańska firma The North Face. To zapowiedź szerokiego udziału liderów światowgo rynku na targach OutDoor 2010 – mówi Stefan Reisinger, dyrektor targów OutDoor i EUROBIKE we Friedrichshafen.

Organizatorzy Outdoor 2010 obiecują również nową, ulepszoną infrastrukturę targową, co oznacza lepszy dojazd od strony północnej na tereny targów.

Więcej o OutDoor 2010 we Friedrichshafen na stronie: www.outdoor-show.com.

źródło: outdoor-show.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0