HomeNowości z rynku

Timex Ironman Sleek 150-Lap z technologią Tap Screen – wejdź na wyższy poziom treningu

Nowa sportowa kolekcja Timex Ironman Sleek 150-Lap z technologią Tap Screen jest propozycją dla wszystkich dążących do poprawy wydajności treningów. Trenujący jednym stuknięciem uruchamia najważniejsze funkcje zegarka. Może więc skoncentrować się przede wszystkim na uzyskiwaniu jak najlepszych wyników.

Timex, Ironman Sleek 150-LapTimex, Ironman Sleek 150-Lap

Kolekcja Timex Ironman Sleek 150-Lap z technologią Tap Screen dedykowana jest przede wszystkim biegaczom oraz wszystkim sportowcom, których trening opiera się na pomiarze czasu. Nowatorski zegarek jest idealnym towarzyszem dla zmotywowanych. W poprawianiu wydajności treningu znaczącą rolę odgrywają indywidualne cechy zegarka – przede wszystkim ergonomicznie zaprojektowane funkcje oraz dynamiczny kształt.  

Kolekcja wyposażona jest w szereg niezbędnych dla sportowców funkcji – usprawniających cały proces treningowy. Technologia Tap Screen umożliwia m.in. zapamiętywanie czasu okrążeń poprzez jedno energiczne stuknięcie w tarczę zegarka – bez potrzeby szukania przycisków i zaburzania rytmu treningu. Informacja dźwiękowa o poprawieniu czasu wskazuje natomiast, czy udało się poprawić czas bez potrzeby zwalniania, by zerknąć na nadgarstek.

Powiększona i lekko zakrzywiona powierzchnia tarczy zegarka sprawia, że cyfry są bardziej widoczne i ułatwia sprawdzanie rezultatów podczas treningu.

Kolejną funkcją, która wpływa na jakość treningu i osiągane wyniki są timery okresów z możliwością definiowania nazw. Zegarek umożliwia 3 sesje treningowe z 16 -okresowym timerem. Trenujący ma również możliwość oznaczenia poziomu intensywności treningu Dzięki temu, złożone czynności staną się automatyczne, a ćwiczenia bardziej wydajne. Pamięć 150 okrążeń z dziennikiem treningu umożliwia zapamiętanie i odtworzenie najważniejszych czasów treningowych.

Niezbędne dla każdego sportowca jest dostarczenie organizmowi płynów oraz wartości odżywczych podczas treningu. Aby biegacz zawsze o tym pamiętał modele w kolekcji Timex Ironman Sleek 150-Lap z technologią Tap Screen posiadają alarmy hydracyjne, które przypominają o uzupełnieniu płynów oraz pokarmu w regularnych odstępach czasu. Aby mieć pewność, że biegacz usłyszy sygnał, poziom dźwięku w zegarkach został zwiększony. Głośność dzwonków i alarmów wzrosła do 5 decybeli.

W każdym z modeli jest możliwość ustawienia dwóch niezależnych stref czasowych – ta funkcja powstała z myślą o miłośnikach podróży. Zegarki są wodoodporne w klasie do 100 m, wiec żadna przeszkoda wodna nie stanowi wyzwania w zmaganiach z czasem.

System podświetlania tarczy INDIGLO pozwala odczytać godzinę w nocy i warunkach pogorszonej widoczności, natomiast po uruchomieniu trybu NIGHT-MODE naciśnięcie dowolnego klawisza powoduje podświetlenie tarczy zegarka na kilka sekund. Trenować można więc o każdej porze.

Kolekcja Timex Ironman Sleek 150-Lap z technologią Tap Screen jest zwycięzcą Runner’s World ISPO 2010 Award w kategorii „Technologia Biegowa".

Kolekcja zawiera oferuje zarówno zegarki dla kobiet – w kolorach niebieskim, fioletowym, morskim i czarnym, jak i dla mężczyzn – o wyrazistej pomarańczowej barwie oraz w kolorze czarnym i granatowym. Cena każdego z modeli wynosi 329 zł. Zegarki dostępne są na stronie www.timex.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży na terenie całego kraju.

źródło: Timex

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0