HomeNowości z rynku

Merrell edukuje – internetowa strona o bieganiu w butach Barefoot

W parze z właśnie wchodzącą na rynek kolekcją butów Barefoot, Merrel startuje z nową podstroną merrell.com/barefoot. Buty Barefoot są odpowiedzią na coraz popularniejszy trend biegania na boso.

Merrell Barefoot (fot. merrell.com)Merrell Barefoot (fot. merrell.com)

Strona internetowa ma dostarczyć wszystkich niezbędnych informacji o tym jak zacząć i jak trenować bieganie oraz inne aktywności w obuwiu typu Barefoot. Zaprezentowano na niej m.in. Merrell Bareform Training Technique – instruktaż zawierający właściwe zasady biegu oraz porady o tym jak stopniowo wzmacniać mięśnie i stawy, które zwykle są nieużywane podczas noszenia standardowego obuwia. Wszystko po to aby zmaksymalizować efekty treningowe.

Strona będzie tworzona we współpracy z prominentnymi postaciami środowiska „bosych biegaczy” i promotorami tej odmiany aktywności, takimi jak Walt Reynolds, wysokiej klasy trener, instruktor i jednocześnie właściciel NovaSport Athlete Development oraz Jason Robillard – biegający boso ultra maratończyk i założyciel Barefoot Running University.

Barefoot Trail Glove (fot. merrell.com)Barefoot Trail Glove (fot. merrell.com)

Patrząc na szybko rozwijający się nurt biegania boso i słuchając kluczowych animatorów tej formy biegania i stylu życia, zdaliśmy sobie sprawę z tego, że dotychczas nie było miejsca do którego konsument mógłby się udać szukając porady na temat treningu i wiedzy potrzebnej by cieszyć się biegami typu barefoot – mówi Craig Throne, vice prezydent i global marketing manager marki Merrel. – Wprowadzając na rynek całą kolekcję obuwia typu barefoot i celując w popularyzację tej formy ruchowej aktywności, chcieliśmy jednocześnie zapewnić źródło informacji gwarantujące, że biegacze i entuzjaści outdooru nie wskoczą po prostu w nową parę butów Barefoot czy jakiegokolwiek innego minimalistycznego obuwia bez właściwego treningu i wiedzy – zapewnia.

Moja podstawowa decyzja o zapoczątkowaniu współpracy z firmą Merrel była oparta na ich poświęceniu dla edukacji użytkowników w kwestii biegania boso – mówi Jason Robillard. – Jak dotąd żaden inny producent minimalistycznego obuwia do biegania w stylu barefoot nie zrobił wiele w dziedzinie edukowania ludzi w tematyce właściwej techniki biegu i chodu. Merrell jest pierwszym producentem, który zdecydował się wypełnić tę informacyjną próżnię i cieszę się, że mogę w tym pomagać. Moim ostatecznym celem w promocji biegania boso jest i zawsze była edukacja. Zasilając entuzjazm użytkowników naszą wiedzą i solidnymi informacjami chronimy ich przed kontuzjami – dodaje.

Jestem szczerze przekonany, że każdy może „ruszać się lepiej”, chodzenie barefoot jest najlepszym sposobem do osiągnięcia tego celu – mówi Walt Reynolds. – Odczuwam dreszcz emocji pomagając marce Merrell w rozwoju ich programu edukacyjnego, wspierającego ich własną kolekcję minimalistycznego obuwia Barefoot. Merrell Bareform Training jest programem, który łączy zalety właściwej formy biegu ze wzmacnianiem siły wszystkich grup mięśni ciała oraz z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, które przydają się zarówno turystom, jak i wspinaczom. To jest całościowy program treningowy, który przyda się każdej aktywnej osobie, bez względu na to jaką formę aktywności outdoorowej ona wybierze – zapewnia.

Barefoot Power Glove (fot. merrell.com)Barefoot Power Glove (fot. merrell.com)

W marcu tego roku Merrell planuje także wprowadzenie specjalnej aplikacji na iPhone. Dostępna będzie mieszanka czterech programów treningowych, instruujących jak biegać w naturalny sposób, jak przestawić się na bieg i na lądowanie na przedniej części stopy oraz jak wzmocnić i ustabilizować staw skokowy, kolana oraz biodra aby właściwie wykonywać technikę biegu.

Kolekcja Merrel Barefoot jest dostępna w sklepach i na stronie merrel.com od lutego tego roku. Merrel Barefoot łączy minimalistyczny design wspomagający swobodę stopy, ze specjalnie opracowanymi strefami trakcyjnymi, tak aby doskonale sprawdzały się na każdym rodzaju nawierzchni – od ulic aż po szlak. Konstrukcja buta wspiera naturalny ruch stopy podczas chodu i biegu poprzez przesunięcie punktu styku z podłożem z pięty na śródstopie. Taka technika pomaga stymulować i wzmacniać mięśnie nóg i stóp.

Źródło: www.snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0