HomeImprezy outdoor

Tauron Energi Ski Cup – wyniki cyklu

Przez cały mijający sezon, najzdolniejsi młodzi narciarze alpejscy, rywalizowali w serii zawodów TAURON Energy Ski Cup. Po ostatniej edycji jaka odbyła się na Nosalu w Zakopanem, znamy już zwycięzców klasyfikacji generalnej. Najlepsi uzyskają szansę uczestnictwa w rozbudowanym programie treningowym o nazwie TAURON OlimpijSki.

Młodzież na co dzień rywalizująca w kategoriach wiekowych Junior C oraz Junior B zakończyła już cykl zimowych zmagań. Pomysłodawca projektu TAURON Bachleda Ski i najbardziej utytułowany polski alpejczyk, Andrzej Bachleda – Curuś bacznie przyglądał się zawodnikom przez cały sezon, śledząc ich wyniki nie tylko w serii TAURON Energy Ski Cup, ale i w innych zawodach. „Teraz przychodzi ten najbardziej emocjonujący moment – trzeba wybrać tych najlepszych z najlepszych i rozpocząć z nimi ciężką pracę. Wierzę jednak, że przyniesie ona efekty i za kilka lat będziemy cieszyć się z sukcesów naszych narciarzy zjazdowych.” – powiedział dawny mistrz.

Pomimo tego, że zima w tym roku była bardzo kapryśna, udało się przeprowadzić wszystkie edycje TAURON Energy Ski Cup. Pierwsza w Kamienicy w Kotlinie Kłodzkiej, rozegrana została przy silnym wietrze, którego podmuchy nieraz decydowały o wynikach wyścigów lekkich zawodników. Z kolei w czasie przystanku w Krynicy, na stokach panowały iście wiosenne warunki. Dopiero rywalizacja na Nosalu odbyła się na twardej i zmrożonej trasie.

W kategorii Juniorek C do końca nie było wiadomo kto zwycięży cały cykl. Po jednym zwycięstwie miały na swoim koncie Paula Tylek i Justyna Sikora. To jednak Zuzanna Czapska zaliczała wysokie miejsca z największą regularnością i ostatecznie to ona wygrała klasyfikację generalną. Wśród Juniorek B, w czasie całego cyklu wyraźnie dominowała Katarzyna Wąsek, zwyciężając wszystkie edycje zawodów tej serii.

W konkurencji chłopców Piotr Habdas aż dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium Juniorów C i to on okazał się najlepszym narciarzem w swojej kategorii. Podobna sytuacja miała miejsce wśród Juniorów B, gdzie Paweł Jaksina także dwukrotnie zwyciężał pokonując oponentów.

Dzięki kompleksowemu programowi treningowemu TAURON OlimpijSki, najbardziej uzdolniona narciarsko młodzież będzie mogła wziąć udział w zaprawie „na sucho”, która została przygotowana we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie, a także spędzić 60 dni na alpejskich lodowcach, trenując w warunkach nie odbiegających od tych jakie mają ich równieśnicy z krajów alpejskich.

Poniżej szczegółowa klasyfikacja generalna:

Juniorki C

1. Zuzanna Czapska

2. Paula Tylek

2. Justyna Sikora

3. Marika Cąkała

Junior C

1. Piotr Habdas

2. Paweł Pyjas

3. Mikołaj Żółcik

Juniorki B

1. Katarzyna Wąsek

2. Katarzyna Jankwoska

3. Aleksandra Malinowska

Juniorzy B

1. Paweł Jaksina

2. Alan Kacica

3. Piotr Pyjas

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki.

Piotr Gnalicki

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0