HomeNowości z rynku

Black Diamond – produkty dla twardzieli na sezon zima 2011/2012

Miękki puch, ubite stoki i nieprzetarte, górskie szlaki – Black Diamond zadowoli każdego fana narciarstwa, nawet największych twardzieli. Tej zimy już nie trzeba martwić się o sprzęt na freeridowe przygody – pełne wyposażenie, od butów, przez narty, po kask, kije i rękawice zapewni Black Diamond.

  • Narty:

Black Diamond Zealot

Niezwykle stabilne dzięki swojej nowej konstrukcji 3D Metal Sandwich – narty Black Diamond Zealot o udoskonalonej konstrukcji stanowią wyczynowy model, który równie dobrze sprawdza się podczas jazdy rekreacyjnej – obowiązkowy wybór na zawody freeskiingowe, jak również na codzienne szusowanie po stoku.

Black Diamond, narty ZealotBlack Diamond, narty Zealot

Klasyczny camber pod stopą, dwie warstwy blachy tytanalowej oraz sidewall ABS gwarantują stabilność i dynamikę, podczas gdy rocker na czubku i pół-rocker na ogonie pozwalają na szybkie, intuicyjne zmiany kierunku jazdy.

Konstrukcja wykonana w technologii Formula One, wykorzystującej trzy pręty zapewnia maksymalną sztywność poprzeczną.

Długości: 182 cm i 192 cm. Wymiary: 135-110-123 (182 cm). Waga pary: 4,6 kg (182 cm). Promień skrętu: 27 m (182 cm). Zalecane zastosowania: 50% miękki śnieg / 50% twardy śnieg.

Cena: 2799 zł

Black Diamond AMPerage i Element

Zupełnie nowe modele Black Diamond AMPerage oraz kobiecy Element zostały zainspirowane wielkimi górami – hybrydowe kształty wspomagają postępy narciarskie w każdym terenie – bez względu na to czy akurat przecinasz pionowe linie w terenie backcountry, miękko suniesz w puchu czy ostro wchodzisz w skręt na świeżo wyratrakowanym stoku.

Black Diamond, narty AMPerageBlack Diamond, narty AMPerage

Te skrętne narty posiadają talię 115 mm, camber pod nogą i pełny rocker na czubku i ogonie, dzięki czemu pozwalają na wyczynowe i fantazyjne prowadzenie. Konstrukcja w technologii Formula One z trzema prętami oraz konstrukcja Torsion Box zapewniają maksymalną sztywność poprzeczną, podczas gdy Ollie Bar na ogonie daje dodatkowego kopa podczas podrywania nart do lotu i zapobiega wyjeżdżaniu nart podczas lądowania na zeskoku. Zalecane zastosowania: 60% miękki śnieg / 40% twardy śnieg.

Black Diamond, narty ElementBlack Diamond, narty Element

AMPerage: Długość: 165 cm, 175 cm i 185 cm. Wymiary: 141-115-123 (175 cm). Waga pary: 4,3 kg (175 cm). Promień skrętu: 21 m (175 cm).

Element: Długość: 165 cm and 175 cm. Wymiary: 139-115-123 (165 cm). Waga pary: 3,8 kg (165 cm). Promień skrętu: 20 m (175 cm).

Cena: AMPerage: 2599 zł, Element: 2599 zł

  • Buty

Black Diamond Factor 130 i Factor 110

Wykorzystaliśmy legendarną platformę buta Factor i udoskonaliliśmy ją tworząc dwa niezwykle szybko reagujące modele, które będą doskonale odpowiadać twojemu stylowi jazdy: super-sztywny Factor 130 oraz miększy Factor 110.

Black Diamond, buty Factor 130Black Diamond, buty Factor 130

Oba modele posiadają tę samą ramę Triax Pro i łączą w sobie bezkompromisowe właściwości zjazdowe z wygodą podchodzenia na tourach. Zupełnie nowe botki obu modeli zostały zaprojektowane z myślą o większej ilości ciepła i lepszym dopasowaniu do stopy w trybie podejściowym. Botek wewnętrzny Power Fit zastosowany w modelu Factor 130 posiada nową, plastikową wkładkę na języku, która zapewnia gładką, równomierną elastyczność, podczas gdy but wewnętrzny Power Fit Light wykorzystany w modelu Factor 110 został wyposażony w lżejszą konstrukcję, która gwarantuje całodniową wygodę zarówno na podejściach jak i w zjazdach.

Black Diamond, buty Factor 110Black Diamond, buty Factor 110

Oba modele posiadają izolację z aerożelu, podklejane szwy oraz metalizowaną folię gwarantującą jeszcze więcej ciepła. Każdy z tych modeli został wyposażony w zakręcany system sznurowania 3:1 Power Series Boa i jest kompatybilny z naszymi wymiennymi podeszwami. Oba modele butów są standardowo wyposażone w podeszwy BD Alpine Sole Blocks. Waga pary: 4 kg (rozmiar 27, Factor 130), 4,2 kg (rozmiar 27, Factor 110).

Cena: Factor 130: 2079 zł, Factor 110: 1999 zł

Black Diamond Custom 

Black Diamond Custom – nasz najsztywniejszy but do telemarku o udoskonalonej konstrukcji – został dostosowany do potrzeb agresywnych Riderów, którzy nie boją się wysokogórskich linii i długich nart. Nasz zupełnie nowy botek wewnętrzny Power Fit został stworzony z myślą o niezrównanym cieple dzięki zastosowaniu w nim izolacji z aerożelu, podklejonych szwów i metalizowanej folii.

Black Diamond, buty CustomBlack Diamond, buty Custom

Profilowane strefy zwiększają wygodę w trybie podejściowym, a nasz zakręcany system sznurowania 3:1 Power Series Boa gwarantuje dokładne dopasowanie buta do stopy. Nowa, plastikowa wkładka na języku powoduje gładką, równomierną elastyczność, podczas gdy super sztywna rama Flex 130 Triax Pro została wyposażona w zwiększoną elastyczność kostki co zapewnia lepszą równowagę na podejściu. Waga pary: 4,05 kg (rozmiar 27).

Cena: 2079 zł

Black Diamond Seeker

Udoskonalony but do telemarku Black Diamond Seeker został stworzony z akcentem na lekką wagę i reakcyjne przenoszenie obciążeń zarówno podczas wielkich wypraw w backcountry jak i zrelaksowanych zjazdów po stokach na miękkich nartach.

Black Diamond, buty SeekerBlack Diamond, buty Seeker

Ten zwinny but Flex 100 wraz z jego ramą Triax Tour posiada zwiększoną elastyczność kostki, co poprawia równowagę podczas zginania buta. Nasz zupełnie nowy botek wewnętrzny Efficient Fit Tele został wyposażony w zakręcany system sznurowania 1:1 Efficient Series Boa co zapewnia szybsze i łatwiejsze sznurowanie, podczas gdy izolacja z aerożelu strobel, podklejane szwy, metalizowana folia i nowe strefy profilowania zwiększają ciepło i wygodę. Klamry Locking QuickWire dodatkowo poprawiają zakres ruchu podczas podejść. Waga pary: 3,5 kg (rozmiar 27).

Cena: 1759 zł

  • Rękawice

Black Diamond Legend

Nasze najcieplejsze rękawice narciarskie to zupełnie nowy model firmy Black Diamond, który z łatwością stawi czoła nieprzewidywalnym warunkom w górach. Zupełnie nowa konstrukcja sprosta wymaganiom freeriderów.

Black Diamond, rękawice LegendBlack Diamond, rękawice Legend

Ta wytrzymała rękawica została wykonana z koziej skóry na wnętrzu dłoni, wkładki Gore-TEX® XCR Product Technology®, elastycznej tkaniny nylonowej i formowanych kompresyjnie neoprenowych ściągaczy zapewniających pełną szczelność. Poduszki z pianki EVA na knykciach chronią przed zderzeniami z gałęziami. Ocieplina PrimaLoft® One odpędzi zimno i pozwoli dłuższy czas cieszyć się skrętami na mrozie. Rozmiary: S-XL. Waga: 236 g (rozmiar M). Kolory: czarny, pomarańczowy, zielony.

Cena: 439 zł

Black Diamond Soloist

Rękawica Black Diamond Solist, wyposażona w odpinaną wkładkę i ocieplaną, wodoodporną warstwę zewnętrzną, stanowi nasz flagowy model na ekstremalne warunki alpejskie, gdzie ciepło i swoboda ruchu są absolutnie kluczowe.

Black Diamond, rękawice SoloistBlack Diamond, rękawice Soloist

Wkładka wykonana w 100% z wodoodpornego materiału BDry™ oraz ociepliny PrimaLoft® One doskonale radzi sobie z zimnem, wilgocią, podczas gdy wnętrze dłoni wykonane z koziej skóry szytej nićmi Kevlar® zapewnia trwałość oraz precyzję uchwytu. Rozmiary: XS-XL. Waga pary: 194 g (rozmiar M). Kolory: czarny i grafitowy.

Cena: 439 zł

  • Kije narciarskie

Black Diamond Compactor

Wprowadzamy naszą innowacyjną technologię składania kijków Z-Pole do sportów zimowych. Kijek Black Diamond Compactor składa się do super kompaktowych rozmiarów, co jest bardzo korzystne w snowboardingu backcountry, ski-touringu na lekko lub podczas zimowych wędrówek górskich.

Black Diamond, kije narciarskie CompactorBlack Diamond, kije narciarskie Compactor

Dzięki systemowi szybkiego rozkładania każdy z elementów bezbłędni trafia na swoje miejsce, a przegub zostaje usztywniony po zablokowaniu kijka. Ochronna , elastyczna rurka chroni centralną żyłę kevlarową w pozycji złożonej.

Black Diamond, kije narciarskie CompactorBlack Diamond, kije narciarskie Compactor

Rączka i pętla nadgarstkowa kijków Compactor należą do super lekkiej linii Efficient Series, a aluminiowa konstrukcja składająca się z 3 elementów została wyposażona w niezawodną regulację FlickLock®. Długość: 105-125 cm i 115-135 cm. Waga pary: 580 g (105-125 cm).

Cena: 439 zł

  • Kaski 

Black Diamond Half Dome

Kask Black Diamond Half Dome posiada w pełni przemodelowaną konstrukcję, która oferuje lepsze dopasowanie i wagę niższą o ponad 40 gramów. Half Dome to wszechstronny kask wspinaczkowy, który gwarantuje niezrównaną wygodę i dopasowanie. Zaczęliśmy od stworzenia nowej formy kształtu głowy, dzięki czemu udało nam się stworzyć zupełnie nowy kształt kasku.

Black Diamond, kask Half DomeBlack Diamond, kask Half Dome

W połączeniu z dwoma nowymi rozmiarami, ten kask po prostu lepiej pasuje – bez względu na rozmiar lub kształt twojej głowy. Nowy system mocowania chowa się kiedy kask nie jest używany, a pokrętło regulacyjne jest szybkie i pozwala na precyzyjne dopasowanie. Trwała powłoka hybrydowa posiada nowy, super bezpieczny system mocowania czołówek. Rozmiary: S/M (48-57 cm) oraz M/L (55-61,5 cm). Waga: 290 g (rozmiar S/M). Kolory: Blizzard, Café, Limestone, Orange i Tropic.

Cena: 219 zł

Najnowsza kolekcja dla narciarzy marki Black Diamond doczekała się już wielu nagród:

[video:http://vimeo.com/28466853]

Więcej informacji na stronie:www.blackdiamondequipment.com

Źródło: Black Diamond

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0