HomeImprezy outdoor

adidas Terrex Team Poland rusza do Turcji

We wtorek 10 października zespół adidas Terrex Team Poland stanie na starcie rajdu Lycian Challenge. Zespół w składzie: Krzysztof Łakomiec, Jakub Wolski, Agnieszka Korpal i Tomek Kowalski zmierzy się z turecką trasą liczącą około 350 km. Trwają właśnie ostatnie przygotowania logistyczne przed niedzielnym wylotem.

Rajd będzie zdecydowanie wymagający ze względu na górzysty teren pokryty śródziemnomorską niedostępną roślinnością i niemające za wiele wspólnego z rzeczywistością mapy. Poza tym na zawodników czekają atrakcje w postaci morskich kajaków i canyoningu.

Zdjęcia z rajdu Endurance Quest (Finlandia) 2012Zdjęcia z rajdu Endurance Quest (Finlandia) 2012

Większość dystansu (ok. 200 km) trzeba będzie oczywiście spędzić na rowerowym siodełku, a podjazdy niejednokrotnie mają przekraczać 1000 metrów w pionie. Na sukces w rajdzie nie powinni nastawiać się biegacze, ponieważ odcinki trekkingowe zazwyczaj będą stosunkowo krótkie – wprawdzie suma kilometrów do pokonania pieszo to prawie 80, ale cały ten dystans zawodnicy pokonają w pięciu częściach. Trzecią znaczącą dyscypliną będą oczywiście kajaki – dwa etapy – rzeczny i morski, ten pierwszy liczący 12 km, drugi 45 km.

Schemat trasy rajdu Lycian ChallengeSchemat trasy rajdu Lycian Challenge

W to wszystko organizatorzy wpletli zadania linowe najczęściej połączone z canyoningiem, a więc zjazdy w wodospadach, brodzenie w strumieniach i inne tego typu wyzwania. Do tego wszystkiego jeszcze kilometr pływania. Na całej trasie, na której pokonanie zawodnicy mają 4 dni, zostaną rozmieszczone zaledwie dwa przepaki. Zapowiada się więc wyścig „jucznych koni” – trzymajcie za nas kciuki!

adidas Terrex Team Poland

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0