HomeRynek outdoor

Marka Tierra wchodzi na polski rynek outdoorowy

Tierra jest szwedzką marką, spcjalizującą się w produkcji technicznie zaawansowanej odzieży dla najbardziej wymagających wspinaczy, narciarzy i uczestników wypraw wysokogórskich. Została stworzona w 1983 roku przez Andersa Anderssona.

Marka od początku związana jest z firmą Gore, dzięki czemu stosuje wszystkie dostępne membrany Gore-Tex. Jako jedna z 12 marek na świecie jest na priorytetowej liście Gore – co oznacza, że ma dostęp do najnowszych membran, materiałów i technologii.

Przez pierwsze 25 lat istnienia marka była sprzedawana wyłącznie w Skandynawii. Odzież Tierry była wykorzystywana podczas wielu szwedzkich wypraw, między innymi na Mount Everest w 1991 roku, na K-2 w 1993 roki i na Denali w 2012 roku.

Tierra, kurtka Col Hood JacketTierra, kurtka Col Hood Jacket

Tierra, kurtka Scirocco Active JacketTierra, kurtka Scirocco Active Jacket

Tierra, kurtka Roc Noir Down SweaterTierra, kurtka Roc Noir Down Sweater

Tierra, spodnie Rockette PantTierra, spodnie Rockette Pant

Tierra, spodnie Pamir Female PantTierra, spodnie Pamir Female Pant

Wizja marki: Tierra tworzy i sprzedaje najwyższej jakości produkty dla aktywnych i bardzo wymagających użytkowników, którzy cenią funkcjonalność i niezawodność swojego sprzętu. Produkty dostępne są tylko i wyłącznie w specjalistycznych sklepach górskich.

W 2001 roku grupa Fenix Outoor AB przejęła markę. Od 2012 roku Tierra jest sprzedawana również poza Skandynawią, w Szwajcarii. Rok 2013 będzie w tej kwestii przełomowy: sprzedaż marki rozpocznie 9 nowych krajów w Europie. Należy do nich również Polska. Wyłącznym przedstawicielem marki na polskim rynku została firma HBMM z Poznania.

Ze względu na stabilnego finansowo właściciela w postaci grupy Fenix, marka może pozwolić sobie na duże inwestycje w marketing oraz promocję na nowych rynkach. Pierwsze produkty pojawią się w sklepach już we wrześniu tego roku.

Od 02.01.2013 rozpoczną się w Poznaniu prezentacje kolekcji Tierra na sezon Jesień/Zima 2013. HBMM zaprasza do rozpoczęcia współpracy, w ramach której oferuje: techniczne produkty o najwyższej jakości, atrakcyjne warunki handlowe, mocne wsparcie sprzedaży oraz ciekawą kampanię reklamową.

Więcej informacji o marce Tierra znajduje się na stronie: tierra-products.com.

Źródło: HBMM

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0