HomeRynek outdoor

Polartec laureatem WGSN Global Fashion Awards 2015

Polartec®, producent zaawansowanych technicznie tekstyliów zdobył prestiżową nagrodę WGSN­­­­­­­­ w kategorii „Meryl® Sport/Activewear Design Award”.

WSGN to lider w zakresie monitorowania i przewidywania nowych trendów w świecie mody. Tegoroczna 5. edycja plebiscytu WGSN Global Fashion Awards odbyła się 14 maja w  londyńskim Park Lane Hotel. Jury wyłoniło zwycięzców w każdej z 20 kategorii. W szranki stanęli zarówno indywidualni projektanci, jak i globalne firmy z 24 krajów rozsianych po 5 kontynentach. W tym roku w ramach kategorii Meryl® Sport/Activewear Design Award nagrodę otrzymała marka Polartec®, producent najwyższej klasy dzianin i materiałów technicznych. W tej kategorii wyróżnione zostają marki, które wyznaczają kierunek rozwoju sektora, kształtują globalne trendy i sięgają po coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. 

Nagroda dla marki PolartecNagroda dla marki Polartec

Nagroda od tak prestiżowej instytucji jak WGSN to dla nas ogromny zaszczyt. Wspaniale jest zostać docenionym za wysiłek, jaki wkładamy w ciągły rozwój naszych produktów, konsultacje z naszymi klientami i nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu zaspokoją ich potrzeby. WSGN to lider w zakresie prognozowania nowych trendów i wspierania innowacji. To prawdziwa nobilitacja zostać nagrodzonym w tak znaczącym konkursie” – komentuje wyróżnienie Allison Spahr, wicedyrektor działu Global Design w Polartec®.

To właśnie Polartec® w 1981 roku stworzył pierwszy w historii syntetyczny polar, a obecnie ma w swojej ofercie ponad 300 różnych rodzajów dzianin oraz materiałów zaprojektowanych z myślą o różnorodnych wymaganiach klientów. Dzianiny Polartec® zapewniają komfort termiczny, doskonale oddychają a przy tym nie krępują ruchów, umożliwiając swobodne oddanie się outdoorowym pasjom. Marka ma w swojej ofercie szeroki wybór dzianin – od cienkich, doskonale sprawdzających się w roli pierwszej warstwy aż po wodoodporne materiały, takie jak NeoShell czy trudnopalne kolekcje projektowane z myślą o branży militarnej. Z dzianin Polartec® szyją wiodące marki outdoorowe takie jak Patagonia, Mammut czy The North Face.

źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0