HomeNowości z rynku

Salewa otrzymuje nagrodę ISPO AWARD GOLD WINNER na targach ISPO 2017

Jury największych międzynarodowych targów branży sportowej ISPO Munich wyróżniło nowy speed hikingowy plecak SALEWA Ultra Train 18 nagrodą ISPO Award GOLD WINNER – jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży.

Podczas ostatnich targów ISPO Munich 2017 markę SALEWA uhonorowano ISPO Award Gold Winner, czyli jedną z najbardziej pożądanych nagród w branży. Zwycięskie produkty wybierane są przez niezależny panel ekspertów złożony z profesjonalistów świata sportu. Co roku do konkursu napływają setki zgłoszeń – w 2017 roku było ich ponad 500. Zwycięskim produktem marki okazał się nowy plecak Ultra Train 18 zaprojektowany specjalnie do speed hikingu. Jury uzasadniło swój wybór w następujący sposób: Otwarta konstrukcja pasów naramiennych w połączeniu z systemem podwójnych klamer sprawia, że plecak dokładnie dopasowuje się do pleców, ale jednocześnie w żaden sposób nie ogranicza ruchu podczas biegania.

plecak Ultra Train 18

Głównym problemem speed hikingu jest to, że użytkownik potrzebuje lekkiego plecaka, ale bardziej pojemnego niż modele trail runningowe, a to oznacza również konieczność stabilizacji plecaka podczas ruchu i zapewnienia użytkownikowi odpowiedniej cyrkulacji powietrza przy plecach.” – tłumaczy Giordano Vechiet, manager ds. produktu w dziale Equipment marki. „Nasze rozwiązanie to model, który dopasowuje się do ciała niczym plecak stricte biegowy, a pojemnością przypomina plecaki hikingowe. Te dwie cechy udało nam się połączyć dzięki innowacyjnemu Twin Compression System. Pozwala on na łatwą redukcję objętości i dopasowanie plecaka za pomocą dwóch pasków kompresyjnych. Oddychalność i swobodę ruchu gwarantują natomiast pasy naramienne o otwartej konstrukcji wykonane z pianki Ortholite®, podobnie jak przylegający do pleców panel.

Innowacyjne, lekkie rozdwojone pasy naramienne wykonane z pianki Ortholite® oraz zapewniający wentylację tylny panel systemu nośnego Contact-Fit Lite dopasowują się kształtem do ciała użytkownika zapewniając maksymalną wygodę i wspomagając oddychalność. W celu utrzymania stabilnej pozycji plecaka podczas szybkiego poruszania się w górach, został on wyposażony w Twin Compression System (TCS) składający się z górnego paska kompresyjnego oraz dolnego połączonego z pasem piersiowym dla łatwej redukcji objętości i wysokości plecaka. Sprawia on również, że plecak pozostaje blisko ciała, a jego zawartość w centralnym i ustabilizowanym położeniu.

Do treningu w górach potrzebuję dopasowanego plecaka, z którym mogę swobodnie biegać, ale również wszechstronnego i pojemnego na tyle, bym mógł zmieścić w nim zestaw startowy lub ekwipunek na cały dzień. Musi on mieć również łatwy system regulacji nie wymagający zdejmowania plecaka – mówi Aaron Durogati, sportowiec górski, zawodowy paralotniarz i pretendent do zwycięstwa w Red Bull X-Alps, czyli najtrudniejszym na świecie wyścigu typu adventure wymagającym od zawodników pokonania 1000-kilometrowej trasy przez Alpy jedynie siłą własnych nóg i na paralotni.

Oprócz swojej lekkiej, V-kształtnej anatomicznej konstrukcji, Ultra Train 18 posiada w zanadrzu również szereg innych funkcjonalnych rozwiązań, w tym przegrodę na system hydracyjny i wyjście na rurkę na obu pasach naramiennych, łatwe w dostępie skośne kieszenie boczne, mocowanie kijów oraz odblaskowe elementy dla lepszej widoczności użytkownika w terenie podczas wczesnych startów i późnych powrotów. Ultra Train 18 dostępny jest również w mniejszej wersji w postaci 14-litrowego Lite Train 14. Model został oficjalnym plecakiem wyścigu Red Bull X-Alps 2017.

SALEWA to 80 lat doświadczenia w sportach górskich. Od ośmiu dekad marka opracowuje innowacyjne i efektywne rozwiązania dla alpinistów i miłośników gór oraz pozostaje punktem odniesienia w segmencie hardware’u i zaawansowanej technicznie odzieży górskiej. Marka z siedzibą w sercu Dolomitów – Tyrolu Południowym znana jest z innowacyjnych produktów takich jak pierwsze w pełni regulowane lekkie raki czy pierwsza rurowa śruba lodowa. Uhonorowany nagrodą ISPO Award Gold Winner plecak Ultra Train 18 to nawiązanie do tego dziedzictwa.

ULTRA TRAIN 18 – GŁÓWNE CECHY

 • Wyjście na rurkę systemu hydracyjnego
 • Mocowanie kijów
 • Zapinana na zamek kieszeń na dokumenty i elastyczne kieszenie boczne
 • Odblaskowy nadruk
 • Wymiary: 46 x 26 x 16 cm
 • Waga: 420 g
 • System nośny: Contact-Fit Lite
 • Materiał: 100D x 100D nylon
 • Pojemność: 18 L
 • Kolory: royal blue, sulphur
 • SRP: 449,90 PLN

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0