HomeNowości z rynku

Revo z nagrodą GOLD WINNER na targach ISPO 2017 w Monachium

45 jurorów z 13 krajów zdecydowało o uhonorowaniu przyrządu asekuracyjnego Revo od Wild Country nagrodą GOLD WINNER w kategorii Outdoor Equipment.

Revo to pierwszy taki przyrząd w ofercie Wild Country – dwukierunkowy, intuicyjny i samoblokujący. Stanowi również kontynuację 40-letniej tradycji innowacji w dziedzinie produktów wspinaczkowych, którą marka Wild Country zapoczątkowała w 1977 roku legendarnym Friendem. Revo sprawdzi się w każdej gałęzi wspinania, od treningów na sztucznej ścianie po wspinanie tradowe w skałach.

Przyrząd przykuł uwagę branży już podczas ostatnich targów w Salt Lake City i niemieckim Friedrichshafen. Zdobywając liczne wyróżnienia branży, w mediach Revo został ochrzczony mianem „przełomowego” i „niezawodnego”.

Przyrząd wyposażony został we wspomagający mechanizm blokujący, uaktywniający się w sytuacjach awaryjnych spowodowanych paniką, urazem czy nieuwagą. Bez względu na to, z której strony zostanie załadowana lina, przyrząd pozwala na precyzyjną asekurację, płynne podawanie liny oraz szybkie dawanie bloku. Niezależnie od sytuacji, w przypadku niekontrolowanego lotu czy opuszczania, rolka bezwładnościowa zaktywuje się, zablokuje linę i zatrzyma lot. Mechanizm ten czyni Revo najbezpieczniejszym dostępnym przyrządem asekuracyjnym.

Zaawansowana geometria rolki została zoptymalizowana tak, by aktywować system blokujący i hamować lot bez uszkadzania liny. System jest w pełni dwukierunkowy, co czyni go najbardziej zaawansowanym w historii przyrządów asekuracyjnych. Zaprojektowany do użytku z szerokim wachlarzem lin o średnicy od 8,5 do 11 mm, Revo pozostaje kompatybilny również z każdym zakręcanym karabinkiem.

Jak mówi James Wilson, Inżynier Wild Country: Projektując Revo, chcieliśmy stworzyć praktyczny przyrząd spełniający konkretne założenia: miał on, po pierwsze, oferować maksymalnie płynną asekurację, po drugie, wspomagać asekuranta w sytuacjach wyjątkowych, a po trzecie budować poczucie pewności i bezpieczeństwa. Innowacyjna konstrukcja pozwoliła nam uwzględnić dodatkową funkcję zabezpieczającą przy jednoczesnym zachowaniu intuicyjnej obsługi, jaką oferują standardowe kubki.

Steve Foster, Dyrektor Marketingu Wild Country, dodaje: Celem Wild Country jest tworzenie produktów, które umożliwiają swoim użytkownikom doświadczenie wspinania w najczystszej postaci. Prosta i jednocześnie technicznie zaawansowana budowa Revo ułatwi zarówno początkującym, jak i doświadczonym wspinaczom komfortową i maksymalnie bezpieczną asekurację partnera.

W Polsce Revo dostępne będzie w sprzedaży od 1 maja 2017 roku.
Wyłączny dystrybutor: Oberalp Polska Sp. z o.o.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0