HomeNowości z rynku

Venus Plus – nowe kaski od Climbing Technology

Venus Plus – to kontynuacja cenionej linii kasków wspinaczkowych Climbing Technology. Nowe modele pojawiły się na rynku tuż przed wakacjami.

Rodzina kasków Venus zdążyła już zdobyć uznanie fanów wspinaczki. Włoski producent szpeju nie spoczął jednak na laurach. Najnowsza linia – kryjąca się pod nazwą Venus Plus – obfituje w przemyślane rozwiązania, dzięki czemu ma szansę przebić popularnością poprzednie modele.

Venus Plus – nowe kaski od Climbing Technology

W przypadku takich wyrobów, jak kaski, priorytetem zawsze musi być bezpieczeństwo. Nowy produkt CT spełnia w tym zakresie najwyższe standardy. Za ochronę głowy odpowiadają w nim: skorupa z niezwykle mocnego materiału ABS oraz panel ze spienionego polistyrenu, który w przypadku uderzenia, przejmie dużą część wytworzonej energii, chroniąc tym samym zdrowie użytkownika. Inżynierowie pracujący dla Climbing Technology na kwestie bezpieczeństwa spojrzeli jednak z nieco szerszej perspektywy. Kask został zaprojektowany tak, by nic nie ograniczało widoczności mierzącemu się ze ścianą wspinaczowi.

Venus Plus to model lekki (ok. 350 g) i wygodny (m.in. dzięki miękkiemu wykończeniu), a do tego bardzo estetyczny, co sprawia, że chce się go nosić. Komfort użytkowania podczas aktywności prowadzonej w cieplejsze dni podnoszą duże otwory wentylacyjne, zapewniające znakomitą cyrkulację powietrza. Kask łatwo jest utrzymać w czystości, a to za sprawą pianki, która nie chłonie wody i jest łatwa w pielęgnacji.

Włoski producent postawił na uniwersalność. Dużym atutem modelu Venus Plus jest rzadko spotykany zakres regulacji. Kask bez problemu dopasują do siebie osoby o obwodzie głowy od 50 do 61 cm. Ta zdolność w sposób szczególny spodoba się właścicielom szkół wspinaczkowych, czy parków linowych – czyli miejsc, gdzie z takiego sprzętu korzysta większa liczba osób, często o różnej fizjonomii. Kaski Venus Plus to ciekawa propozycja nie tylko dla fanów wspinaczki skałkowej i bywalców via ferrat, ale też dla miłośników canyoningu.

Informacja prasowa marki Climbing Technology

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0