HomeNowości z rynkuPrasa outdoorowa

„Warto walczyć o marzenia” – drugi numer Outdoor Magazynu dostępny w wersji pdf!

Warto walczyć o swoje marzenia – tymi słowami Moniki Witkowskiej otwieramy drugi numer Outdoor Magazynu. Właśnie o marzeniach – tych spełnionych i tych do spełnienia – mówią dla nas wybitni przedstawiciele świata outdooru. Letnia wersja Outdoor Magazynu dostępna jest wygodnej wersji w formacie PDF, dzięki czemu można ją ściągnąć na swój komputer z każdego miejsca, w którym właśnie jesteście.

Dla wielu osób celem jest stanięcie na szczycie w Himalajach, ale żeby tego dokonać, trzeba pokonać wiele barier wewnętrznych i zewnętrznych. Spełniać marzenia warto na pewno, ale trzeba to robić z głową. O tym, o czym należy pamiętać przed i w trakcie naszego pierwszego razu w górach wysokich, opowiadają dla nas himalaiści i alpiniści: Janusz Majer, Ryszard Pawłowski, Piotr Pustelnik, Kacper Tekieli, Marcin „Yeti” Tomaszewski oraz Monika Witkowska.

„Zacznij od litery „A” w alfabecie alpinistycznym, czyli od kursu dla początkujących. Nieważne, ile masz lat i ile ważysz, jeśli zaczniesz od rzeczy podstawowych, to łatwiej będzie dalej iść w rozumieniu alfabetu wspinaczy. Po drugie, zarezerwuj sobie parę lat czasu. Alpinizm to nie Facebook, nie ogarniesz w pół godziny. Alpinizm wchodzi przez ręce, nogi i głowę, więc potrzebuje czasu” – radzi Piotr Pustelnik. Zachęcamy do lektury przed każdą górską wyprawą!

Monika Witkowska podczas wyprawy na Mount Everest (fot. arch. Monika Witkowska)

Dla jednych spełnieniem marzeń będzie wejście na ośmiotysięcznik, dla innych bieganie na wysokości 3000 m n.p.m. Do tej drugiej kategorii należy Natalia Tomasiak, która w ubiegłym roku zajęła doskonałe piąte miejsce wśród kobiet w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Skyrunning Extreme. Trwający właśnie sezon to dla niej pasmo sukcesów. Warto przy tym wspomnieć, że Natalia biega od niedawna. Jak to się wszystko zaczęło, w jakiś sposób trenuje i co ma w planach na ten rok? Zapraszamy na kolejne strony magazynu.

Natalia Tomasiak (fot. arch. Natalia Tomasiak)

Spełnianie marzenia to najczęściej praca złożona z małych kroczków. Te najlepiej stawiać właśnie w warunkach outdoorowych – o tym, jak przebiec z asfaltu na trailowe trasy opowiada jeden z najlepszych biegaczy długodystansowych na świecie, czyli Marcin Świerc. Z rozmowy dowiemy się także, jak trenować latem, jak przygotować się do górskiego biegania, gdy wokół płaskie pola i przede wszystkim – czy biegi ultra i górskie są dla każdego.

Marcin Świerc (fot. Jan Nyka)

Anna Kautz i Agnieszka Korpal to kobiety pełne sportowej pasji, nie tylko w ramach swoich własnych projektów, ale także jako organizatorki jednego z najtrudniejszych biegów ultra w Polsce – Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego. Z dziewczynami rozmawiamy nie tylko o organizacyjnych szczegółach, ale także o wielkich emocjach, jakie wiążą się z tak dużym przedsięwzięciem, jakim są zimowe zawody biegowe. „Z roku na rok obie czujemy, że coraz trudniej jest to znosić fizycznie. (…) Wynagradzają to emocje, które rodzą się podczas biegu. Radość i czasem łzy zawodników na mecie, ich zmęczone ale szczęśliwe twarze, uśmiechy i wspólne żarty wolontariuszy, opowieści po, przeżycia z trasy, łzy wzruszenia w oczach rodziców Tomka – to wszystko daje nam tyle satysfakcji i radości, że ciężko to pewnie nawet opisać zwykłymi słowami” – mówi Agnieszka Korpal.

Buty trekkingowe – poradnik (fot. outdoormagazyn.pl)

Nasze cele realizujemy nie tylko przy wsparciu doświadczonych osób i tych, którzy tworzą dla nas przestrzeń do przesuwania własnych granic, ale również dzięki sprzętowi. W Outdoor Magazynie przyglądamy się technologii GORE-TEX® SURROUND, zaś o tym, jak dobrać odpowiednie buty trekkingowe, mówi Bartek Chwistek, specjalista ze sklepu Polar Sport.

Outdoor to przede wszystkim miejsce na łonie natury. Tym razem skupiamy się na trzech regionach w Polsce, które oferują niebanalne aktywności – od kajakowania po rwących rzekach po eksplorowanie głębi jaskiń. Na wspaniałą przygodę polecamy: Dolny Śląsk, Pomorskie oraz Warmię i Mazury. A jeśli pragniemy zaznać adrenaliny na wysokościach, zachęcamy do wybrania się na wspinaczkę do Doliny Innu oraz w okolice Innsbrucku.

Szlak rowerowy – Gołdap, Piękna Góra (fot. arch. Green Velo)

Najnowszy numer kończymy Kwestionariuszem Outdoor Magazynu, w którym tym razem na nasze 30 pytań odpowiada Janusz Gołąb, czyli himalaista, który wiele ze swoich marzeń przekuł w historyczne sukcesy.

Outdoor Magazyn nr 2 / 2017 dostępny jest w wersji pdf – tutaj.

Outdoor Magazyn, wydanie specjalne, nr 2, sierpień 2017 – spis treści:

 • Newsy
 • Ciągle mogę dalej, mocniej, szukam siebie – rozmowa z Marcinem Świercem Marcinem Świercem
 • Piąta kobieta w klasyfikacji generalnej PŚ Skyrunning Extreme – rozmowa z Natalią Tomasiak
 • Przy wielkiej determinacji nie ma rzeczy niemożliwych – rozmowa z Anną Kautz i Agnieszką Korpal
 • Pierwszy raz w górach wysokich – jak to ugryźć? Porady himalaistów i alpinistów. Janusz Majer, Ryszard Pawłowski, Piotr Pustelnik, Kacper Tekieli, Marcin „Yeti” Tomaszewski oraz Monika Witkowska
 • Jeśli nie Tatry, to co? Dolny Śląsk, Pomorskie, Warmia i Mazury
 • Innsbruck, Zirl – tyrolska wycieczka pod znakiem wspinu
 • Na ciepły, letni deszcz – przegląd butów z technologią GORE-TEX® SURROUND®
 • Technologia w parze z designem – lampki dla outdoorowców. Mactronic
 • Co trzeba wiedzieć, by kupić dobre buty trekkingowe? rozmowa z Bartkiem Chwistkiem
 • Sandały Teva w teście
 • Kwestionariusz Outdoor Magazynu – Janusz Gołąb

Informacja prasowa Outdoor Magazyn

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0