HomeNowości z rynku

Teal nowa marka w ofercie AMC

Firma AMC, dystrybutor takich znanych marek jak Petzl i Beal, poinformowała o nowym brandzie w ich portfolio. Tym razem jest to czeska marka Teal, produkująca ekologiczne środki do prania odzieży sportowej, mycia i czyszczenia, użycia outdoorowego.

Produkty Teal są wytworzone z orzechów mydlanych, owoców drzew Sapindus Mukorossi, które rosną w Himalajach. Od zamierzchłych czasów orzechy mydlane były wykorzystywane przez lokalnych mieszkańców do prania odzieży i czyszczenia ciała. Hinduskie kobiety zbierają te małe cuda natury i przetwarzają.

Teal oferuje produkty z orzechów mydlanych przeznaczone do prania odzieży sportowej i użycia outdoorowego

W Republice Czeskiej Teal produkuje z nich ekologiczne środki do prania i mycia. Ich stosowanie ma pozytywny wpływ na wszystkie zaangażowane strony, od hinduskich kobiet, dla których zbiory orzechów są źródłem dochodu i niezależności, do waszych dzieci, które dzięki waszym decyzjom, będą żyły w czystszym i bardziej przyjaznym środowisku, za które wszyscy ponosimy odpowiedzialność.

Produkty Teal nie zawierają pochodnych ropy naftowej, fosforanów/fosfonianów, wybielaczy, enzymów, chloru, syntetycznych środków zapachowych lub barwników.

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką Teal (pdf) oraz ofertą Teal na stronie AMC.

Informacja prasowa AMC

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0