HomeImprezy outdoor

Jack Wolfskin na Himalaya Base Camp

Marka Jack Wolfskin była dumnym partnerem podczas odbywającego się w terminie 25-27 sierpnia, na górze Wdżar, pierwszego tego typu biwaku na świecie. Pasjonaci sportów outdoorowych mieli okazję poznać warunki panujące na górskich ekspedycjach i doświadczyć nocy w ekstremalnych okolicznościach – wisząc w ścianie. Mowa o Himalaya Base Camp, wymyślonym i przygotowanym przez alpinistę i przewodnika wysokogórskiego Michała Króla.      

Himalaya Base Camp

Główną atrakcją Himalaya Base Camp czekającą na uczestników był biwak w specjalnie przygotowanych, przez firmy Petzl i Pajak, platformach ścianowych, typu portaledge, z namiotami. Ten specyficzny rodzaj sprzętu używany jest przez alpinistów, gdy podczas długich dróg wspinaczkowych nie znajdują w ścianie dogodnego miejsca na odpoczynek i jedyną opcją jest założenie wiszącego obozowiska.

Himalaya Base Camp, to również możliwość pozyskania nowych umiejętności z zakresu technik alpinistycznych, czy pierwszej pomocy. Na terenie obozu odbył się szereg zajęć i aktywności przygotowujących uczestników do nocnego wyzwania. Były nimi: wspinaczka, zjazdy na linach, poręczowanie, asekuracja oraz szkolenia medyczne przeprowadzone przez Podhalańską Grupę GOPR. Uczestnicy mieli przed sobą wyzwania fizyczne i sprawdzian charakteru w towarzystwie znakomitych instruktorów, ratowników i wspinaczy. Dodatkową atrakcją były wieczorne ogniska i snucie opowieści przy nepalskiej muzyce i poczęstunku.

Marka Jack Wolfskin rozstawiła na miejscu swoje miasteczko namiotowe, zapewniła organizatorom komfortowe zestawy ubrań do pracy, a emocje wzbudził konkurs przeprowadzony przez firmę z „wilczą łapką”, który weryfikował wiedzę nabytą przez uczestników podczas szkolenia. Ci, którzy wykazali się najlepszymi umiejętnościami prawidłowego kompletowania i ubierania sprzętu wspinaczkowego, nie tracąc zimnej krwi pod presją czasu, mieli szansę wygrać sprzęt o łącznej wartości 1000 zł.

Dwie grupy uczestników bezpiecznie spędziły noc, rozpoczynając kolejny dzień od słów podziękowania kierowanych do Michała Króla i organizatorów. Niewykluczone, że spotkamy się podczas kolejnego Himalaya Base Camp…

Informacja prasowa marki Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0