HomeNowości z rynku

CT North Couloir Hammer – premiera czekana do wspinaczki lodowej

Wraz z końcem lata zaczynają pojawiać nowości dedykowane aktywnościom o charakterze zimowym. Takich propozycji nie mogło też zabraknąć w ofercie firmy Climbing Technology. Na przełomie sierpnia i września swoją rynkową premierę miał czekan do wspinaczki lodowej – North Couloir Hammer.

Sprzęt, o którym mowa, przygotowany został z myślą o bardziej doświadczonych miłośnikach gór, którym niestraszna jest typowo zimowa aura. North Couloir Hammer to czekan o zaawansowanej konstrukcji i licznych funkcjonalnościach, ułatwiających poruszanie się po zamarzniętych drogach. Na stawienie czoła takim właśnie warunkom gotowe jest ostrze, które poradzi sobie z najbardziej twardym lodem. Jego dolna krawędź wyposażona została w mocne zęby, które zabezpieczają przed wyślizgnięciem się głowicy z otworu wybitego w lodzie. Sam czekan jest bardzo lekki (ok. 625 g), dlatego producent wyposażył zestaw w specjalne obciążniki (Impact Hammer), które po zamontowaniu na ostrzu, pozwolą zwiększyć siłę uderzenia.

CT North Couloir Hammer

Po drugiej stronie głowicy znajduje się praktyczny młotek, który zaprojektowany został z myślą o wbijaniu haków, ale – co pokazuje górska praktyka – może przydać się też w wielu innych sytuacjach. Kolejną częścią gotową na kontakt z najtwardszym lodem, jest grot. Dodatkowo posiada on specjalne wycięcie, które ma umożliwić przymocowanie karabinka lub lonży.

O wspinaczkowym charakterze nowego czekana świadczy zaokrąglony kształt styliska (typ 2). Taki profil ułatwia wbijanie ostrza w lód oraz podciąganie się na czekanie. Część, o której mowa, wykonana została z lekkich, ale wytrzymałych stopów, a poddanie jej procesowi anodyzacji dodatkowo uodporniło sprzęt na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Równie przemyślane rozwiązania znalazły zastosowanie w uchwycie, który wyprofilowany został w zgodzie z zasadami ergonomii. Dodatkowo wyposażono go w dwa wsporniki, na których opiera się dłoń. Pierwszy umożliwia pewny chwyt, drugi ułatwia zmianę ręki, w przypadku, gdy poczuje się zmęczenie.

Chociaż czekan Climbing Technology North Couloir Hammer powstał z myślą o wspinaczce lodowej, bez problemu dopasujemy go do nieco innych pasji. Wszystko za sprawą głowicy, którą można w znacznym stopniu konfigurować, zmieniając ostrze (na przykład na takie, do wspinaczki mikstowej). Zresztą możliwości wymiany ostrza ucieszy też osoby, których aktywność górska ma bardziej intensywny charakter. Naturalne zużycie się tej części, nie oznacza bowiem konieczności zakupu nowego sprzętu.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0